• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
aleksandra2909

Villa Renard Trablice

132 posts in this topic

mam nadzieję że to były miłego złego początki i wszystko będzie super wykończone i będziecie zadowoleni z sali :) a po to mamy forum żeby sobie pomagać :)

my rowniez odwiedzilismy wlasciciela i powiedzial ze pierwsze wesele bedzie w lipcu...my wesele rowniez mamy dopiero za rok wiec narazie sie nie stresujemy:) ale jesli faktycznie jest ktos kto ma tam swoje wesele w lipcu to nie zazdroszcze. ale miejmy nadzieje ze wszystko pojdzie ok:)

Również odwiedziliśmy tą salę, bardzo nam się spodobała jednak nie odważyliśmy się na takie ryzyko. Ale wrażenie bardzo dobre. Z tego co mówił na właściciel pierwsze wesele ma się odbyć 16 lipca i będzie to wesele z rodziny lub znajomych więc myślę że fuszery nie zrobią. Byliśmy tam miesiąc temu i prace w środku były na wykończeniu. Fakt, że brakowało jeszcze miejsc dla gości, rozet na ścianach lustra i paru drobiazgów, ale myślę, że nie macie się o co martwić. Takie rzeczy nie trwają zbyt długo. Właściciel wydał się w porządku, przyznał, że nie ma jako takiego doświadczenia w prowadzeniu sali weselnej, że wzoruje się na znajomych, ale wydał się w tym wszystkim bardzo ogarnięty.

Jeśli właściciel mówie że nie ma doświadczenia w proawdzeniu sali to nie jest problem bo skoro sami sobie organizujecie wesele to robicie to po swojemu - jeśli to była by orgnizacja to wtedy wiele rzeczy leży w gestii własciciela i doświadczenie tu jest ważne. Najważniejesze by zdąrzył z wykończeniem.

Joanna88 nie martw się ja tez mam tam wesele za rok, byłam tam całkiem niedawno i naprawdę nie zostało im dużo do zrobienia, tylko drobne prace wykończeniowe, dekorowanie i tyle :) tak więc chyba możemy spać spokjnie ;)

Mi tez właściciel powiedział, że to wesele 16 lipca jest kogoś z rodziny to chyba fuszerki nie odstawią...

Gosiaaa 4000zł za obsługe tzn. kucharki, kelnerzy i pani od szatni i toalet? Ja przy podpisywaniu umowy zapytałam tylko ile kucharki biorą od talerzyka a o reszcie zapomniałam :?

Marti masz rację - poruszyłaś temat godny uwagi - czy 4000 zł to za całą obługę i czy ta cena dotyczy każdego wesela, ilu jest w tej cenie kelnerów, bo wiadomo róznie przeliczaja jedengo kelnera na liczbę osób ?!

Z tego co pamietam, Pan się jeszcze nie zdecydował kogo wybierze, czy kelnerki, czy kelnerów, skłanial się ku chłopakom. Wydaje mi się że mówił 7, 8 kelnerów, wiec chyba dobrze.

cena, którą wyżej podałam jest za wszystko, czyli za salę, kucharki, kelnerki, panią do toalet (do szatni to chyba nie bo to środek lata będzie :)) , nas nie interesuje żadne mycie ani przed ani po, ani żadne sprzątanie :) pytaliśmy też o stłuczki i jest ustalone, że skoro obsługa nie jest nasza to płacimy tylko za rzeczy ewidentnie potłuczone na sali. Jeśli chodzi o liczbę kelnerów czy kelnerek to nie wiem dokładnie. U nas ta cena jest wyliczona tak orientacyjnie na 200 osób więc myślę, że na sali powinno być minimum 5 osób, bo zazwyczaj na 1 kelnera przypada 40 osób. Mam rację Sony85? ;)

Moim zdaniem, jeśli o chodzi o wesela w przyszłym roku to wszystko będzie skończone i nie ma się o co martwić :)

ja już nic nie rozumiem... mi powiedziano, że kucharki liczą sobie 17zł od talerzyka, co przy 200 osobach daje 3400zł. Czyli 600zł za 5 kelnerów i panią od toalet??? Gosiaaa a jak Ci liczą za poprawiny? Chyba muszę znowu pojechać na salę bo teraz zdję sobię sprawę, że o wiele rzeczy nie zapytałam... :|

wydaje mi się, że 17 zł od talerzyka to jest już za kucharki i kelnerki, ale nie wiem, bo ja takich ustaleń nie miałam.. za poprawiny Pan powiedział ok. 600 zł zakładając, że będzie ok 100 osób w godzinach 13-19. Wszystko jest bardzo orientacyjnie a to dlatego, że jak to już ktoś napisał Właściciel nie ma doświadczenia w organizowaniu wesel. My już jesteśmy po wielu weselach w rodzinie, a moja Mama sama kiedyś w tej "branży" pracowała więc niby wiemy na co zwracać uwagę, no ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy i w umowie mamy zapis o tym, że cena może ulec zmianie, a nie mamy nic napisane o cenie pokoi czy poprawin :/ to mnie trochę martwi dlatego spróbuję porozmawiać z właścicielem żeby sporządził jakiś aneks bo nie chciałabym żeby tuż przed weselem się okazało, że cena za pokój jest 2 razy większa niż było "ustalane".

Gosiaaa

masz w zupełności rację, że jeden kelner przypada na 40 osób i uważam, że tego założenia trzeba się trzymać.

Pozdrawiam

No właśnie 17zł same kucharki, kelnerzy osobno. I jeszcze zdziwiło mnie, że za poprawiny liczą tak jak za wesele, czyli 17 zł od wydanego obiadu. Oj zrobię sobię listę o co zapytać i tam niebawem pojadę...

oj marti nie daj się oszukać bo widzę że ku temu to zmierza. 17 złoty od talerzyka razy ilość osób daje kwotę za ludzi na kuchnię, kelnerów i osobę do zmywania, pani od toalet nie wlicza się w ten koszt. Jeśli chodzi o poprawiny to załatw sobie osobno to z obsługa jak możesz. Ja płaciłem za dwóch kelnerów i dwie osoby na kuchnię 900 złoty.

też uważam, że to jest cena za całą obsługę, tym bardziej, że raczej nie podaje się ceny osobno za kucharki i osobno za kelnerów bo to jest 1 zespół, więc może po prostu źle się zrozumieliście :)

Właśnie w tym problem, że dobrze się zrozumieliśmy. Jestem pewna na 100% bo byliśmy z narzeczonym bardzo zdziwieni, gdy nam powiedziano, że kelnerom płacimy osobno, nawet nam zaproponowali, że jeżeli chcemy to możemy zorganizować obsługę we własnym zakresie, jeżeli uznamy, że ich kelnerzy są zbyt drodzy... a Wam tak nie powiedzieli?

Jestem coraz bardziej zła, są takie rozbiezności w tym co mówi własciciel na tej sali!!!!