• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
renatkanuta

Budowa, remont, przeprowadzka :)

57 postów w tym temacie

Planujemy niedługo wymianę okien. Czy to prawda, że zimą są tańsze niż latem ze względu na to, że ludzie raczej nie wymieniają ich o tej porze roku. W sumie zima łagodna, a to w ciągu 1 dnia można chyba zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam,ze ceny są takie same zarówno zimą jak i latem ale pewnie zimą będziesz czekał na okna znacznie krócej z uwagi na to,ze firmy nie mają tylu klientów oraz na pewno wyrobią się szybciej . Jakis czas temu wymienialiśmy okna. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania, w którym były jeszcze stare okna sprzed 20 lat i nie wyobrażaliśmy sobie tkaich posiadać. Wybraliśmy ten model okien PCV w technologii energooszczędnej .Jesteśmy z nich zadowoleni.Z montażu również bo był bezproblemowy oraz szybki. Robiła go ta firma:

http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/montaz-okien

Jest to dobra, polska firma.Może nie jest tak znana jak wiele innych ale jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wymieniałam okna zimą i to była dobra decyzja. Miałam jakiś rabat właśnie dlatego, że zdecydowałam się na nie poza sezonem. Wszystko, co było potrzebne do wykończenia ścian po wymianie itp. zamawialiśmy w sklepie budowlanym ze strony stukpuk.pl. Spodobało nam się to, że mają asortyment tańszy o niemalże 30% w stosunku do popularnych marketów stacjonarnych. Poza tym - można wszystko kupić nie wychodząc z domu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy budowie/remoncie pieniądze lecą jak woda, więc jeśli można oszczędzić nie tracąc na jakości, to rozsądnie jest z takiej okazji korzystać :) I tak jeśli chcecie zakupić szeroko pojętą elektrykę z tańszego źródła niż markety budowlane, zajrzyjcie na elektrononline.pl. Jest tam masa rzeczy niezbędnych przy budowlance, przy czym ceny kształtują się naprawdę korzystnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przygotowując się do remontu trzeba byłoby najpierw zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy. My ostatnio zakupiliśmy nawet pistolet do farb ściennych w sklepie budowlanym i remontowym stukpuk.pl:

i-bosch-pfs-105-e-1600a000wf.jpg

Takie pistolety do farb ułatwiają pracę przy malowaniu ścian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My przeprowadziliśmy się dopiero do własnego gniazdka. Nie było łatwo, te wszystkie formalności i wymogi jakie dla banków trzeba spełnić, aby dostać kredyt. Zresztą sami wiecie jak jest. Z jednego jesteśmy zadowoleni. Udało nam się uzyskać dopłatę w ramach MdM. Załapaliśmy się w ostatniej chwili. Naprawdę sporo dzięki temu zaoszczędzimy. Jeżeli myślicie o kupnie domu lub mieszkania to zdecydowanie mogę polecić korzystanie z MdM do kredytu. Dużo wskazówek znajdziecie na https://mdmprogram.com/. Nie bójcie się pytać doradców, oni w razie czego Wam pomogą. Aha i pamiętajcie, że nie każdy bank bierze udział w MdM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również zdecydowałam się zbudować własny dom od podstaw i tak bardzo spodobały mi się domy z bali, że pomyślałam, że muszę taki mieć. Nie  żałuję swojej decyzji - w domu panuje świetny klimat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• Trzeba się dobrze czuć we własnym ciele to podstawa. O ile niedoskonałości można zatuszować makijażem albo dobrze dobranymi ubraniami, o tyle w naszej psychice zawsze będą tkwić kompleksy. Wydaje mi się, ze to od nich trzeba zacząć, żeby dobrze wyglądać dla samego siebie.
    • Oj Kraków ma też inne, nieznane i warte zobaczenia miejsca. Zwiedzanie centrum przede wszystkim, ale można zagłębić się dalej co osobiście polecam. Z takich dodatkowych atrakcji to np. Kopiec Krakusa w połączeniu z Krzemionkami. Sam kopiec jest przystosowany dla turystów i mieszkańców Krakowa, ale obok są zupełnie dzikie skałki, bardzo wysokie dlatego trzeba uważać chodząc po tamtym terenie. Przechodząc nieco dalej można wyjść na terenach byłego obozu Płaszów. Zostając jeszcze w temacie, można wybrać się do muzeum Fabryka Schindlera. Polecam również Zakrzówek na Ruczaju, zwłaszcza latem. Huta jest również, bardzo ciekawa i zaskakująca. Fajną atrakcją szczególnie gdyż zwiedza się Kraków z dziećmi jest Ogród Doświadczeń. Naprawdę w Krakowie nie da się nudzić i zobaczyć wszystkiego podczas jednej wycieczki. 
    • Moja siostra miała lampiony, zdecydowanie tańsze, a efekt też był bardzo fajny. Wszystko zależy od tego czy pogoda będzie sprzyjała takim atrakcją. Wydaje mi się, że lampiony lepiej wpisują się w tematykę, chociaż osobiście wolałabym zrezygnować z tego typu dodatkowych "pokazów".
    • Ja parę razy skorzystałam z oczyszczania skóry u kosmetyczki, problem znikał na jakiś czas potem zadziwiająco szybko wracał. Od jakiegoś czasu stosuję czarne mydło, które fajnie oczyszcza cerę i ma też inne właściwości. Jak chcecie coś więcej o tym poczytać to odsyłam was do artykułu http://www.kobiety.pl/uroda/czarne-mydlo-kolejna-moda-czy-tez-skuteczny-kosmetyk  Fajna alternatywa, a mydło można stosować bez ograniczeń. U mnie przyjęło się idealnie.
    • To zależy od wielkości łazienki, tego czy wymieniasz wannę, umywalkę itp i tego jakie płytki chcesz założyć. Nie da się oszacować ogólnej ceny, bo to tak, jakbyś spytała ile kosztuje pomalowanie mieszkania.