• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
renatkanuta

Nasze Pupile :)

69 postów w tym temacie

renatkanuta, zdradź mi proszę do jakiego chodzicie weta? ja zawsze chodziłam do Napieraja, w sumie chwalę sobie (choć jednej mojej suni nie dał rady uratować) ale może jest jakiś lepszy w radomiu?

No i czy robicie Milce jakieś badania/zabiegi w związku z twoją ciążą? Rozumiem że odrobaczanie to podstawa ale co jeszcze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kasiek- Milka jest regularnie szczepiona, odrobaczana, odpchlana, odkleszczana. nie ma kontaktu z innymi psami ani kotami - jedyny Mój Panienski Kotek- ale zdrowy. chodzimy z nia do lekarza na ul Batorego 11 - przyjmuje tam 2 Panów- bardzo mili, moge ich smialo polecic (p. Napieraj i p. Plewinski) - wszytskie zwierzeta jakie miałam od kilku lat były pod ich opieką (bądz sa nadal)

Choc nie powiem - jeszcze nie bylam w ciązy jak Milka wylądowala na dworze ;p w mrozy spi w piwnicy, ma posłanie itd a jak plusowa temp to mamy wielki kojec po duzym psie (niestety miesci sie między szczeblami ogrodzenia i na noc trzeba ja zamykac). wyprowadzka Milki spowodowana byla tym, ze zdarzało jej sie niedotrzymać do rana (czesto), liniała (a Michał mój alergik i nie chce mu dokładać kichania) no i ogolnie sama rwała sie na dwór a my nie moglismy sobie pozwolić na całodniowe siedzenie z nią tam.

Rzecz jasna nie sprzatam po niej teraz, bawie sie normalnie, karmie itd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojoj przykra sytuacja z wyprowadzką...

A to wy nie wiedzieliście że każdy pies zmienia sierść na wiosnę i na jesień? :shock:

A sprawy nietrzymania potrzeb? no cóż z tego co pamiętam to Milka jest młoda i potrzebowała pracy z kimś w tych sprawach, bo przecież ona nie wie, że robi coś źle. Moja kundlica bardzo długo załatwiała potrzeby w jednym pokoju jak zostawała sama (ze strachu przed samotnością), aż skończyło się to wymianą wykładziny :shock: do tej pory wstaje raz czy dwa razy w nocy aby ją na dwór wypuścić, ale w domu już się jej nie zdarza...

Chociaż z charakterystyki tej razy wynika że beagle ciężko szkolić i potrzebują wieeele ruchu jak na psa gończego przystało, ale sądzę że decydując się na psa myśliwskiego zapoznaliście się z jego charakterystyką i potrzebami rasy :)

Czyli mówimy o tym samy gabinecie wet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ze wiosną i jesienią gubia sierc wiadomo ze wiedzielismy, ale beagle cały rok wymieniają sierc, i jest jej bardzo duzo, cięzko ją usunąc z powierzchni .

Milka nie narzeka, psoci co nie miara, a i tak bralismy psa z nastawieniem ze prędzej czy pozniej zamieszka na dworze - po to zostawilismy bude, kojec i inne rzeczy po poprzednim psie. tym bardziej teraz kiedy pojawi sie dziecko nie mozemy sobie pozwolic na leżące odchody ( w nocy nie jestem w stanie wstawac ciągle i sprawdzac czy cos zrobiła) . rzecz jasna zapoznalismy sie z ta rasą przed zakupem Milki, z tym ze kazdy pies jest zupelnie inny i mimo charakterystyki nie da sie kazdego psa danej rasy do jednego worka wrzucic.

Milka jak i kazdy pies jak nie jest przegrzewana jest przystosowana do zycia na dworze, mówie oczywiscie o temp 0 i powyzej, ma duzo ruchu, co dla psa jest najwazniejsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swoją nauczyłam sygnalizowania, że coś jej się chce...w dzień albo się kręci w specyficzny sposób, albo po prostu stoi pod drzwiami. A w nocy "miałczy" a ja już tak się przyzwyczaiłam że jej minimalny dźwięk mnie budzi...Fakt czasem mnie wkurza to wstawanie, ale jestem jej wdzięczna że skumała że w domu nie wolno :D

Z krótką sierścią to tak niestety jest. Ludzie mówią krótka to jest jej mniej i mniej z nią kłopotów a tu doopa. Krótka sięrść się piekielnie wbija w dywany, kanapy, koce i ni cholere nie można jej usunąć, natomiast długa raz dwa i nie ma...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też śmiało mogę polecić gabinet weterynaryjny na ul.Batorego :) Jak miałam sunię to też tam tylko chodziliśmy ją szczepić, odrobaczać itp. Tam nawet po ciężkiej chorobie pan dr ją uśpił ;( Bardzo sympatyczni weterynarze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

my oczywiscie tez Milke uczymy, jednak nie mozemy pozwolić sobie na nieczystości, zwłaszcza teraz. na dworze nic zlego jej się nie dzieje, oczywiscie bryka caly dzien po podwórku ( nie ma mowy o zadnym łancuchu! ) , bude ma wielką, ocieplaną, kojec czysty, bardzo duży, zacieniony wiec nie nagrzewa sie latem, stały dostep do wody. rzecz jasna zabieramy ją do domu, ale juz z nami nie spi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wszystkie koty = toksoplazmoza, tak naprawde to przereklamowane troche bo duzy odsetek kotow nie jest nosicielem tej choroby (ktora mozna sie zarazic jedzac np niemyte owoce czy warzywa ;) ). Najgorzej z kotami ktore wychodzą z domu, np takimi z domkow jednorodzinnych - bo nawet zdrowy kotek moze cos zlapac od nosiciela..

Nasze kitki są przebadane i zdrowe :) Ale i tak kto by nie uslyszal ze mam koty tood razu podnosi alarm ze napewno sie ich pozbede jak bede w ciazy :lol: nie ma takiej opcji!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że nie wszystkie koty są nosicielami Toxoplasma gondii, ale wiedząc jakie to paskudztwo warto się przebadać, tak na wszelki wypadek, chociaż zgodzę się, że jeśli przestrzega się podstawowych zasad higieny, zarażenie jest mało prawdopodobne. A, że ludzie tak reagują - nie ma co się specjalnie dziwić - brak wiedzy = strach = często (ale nie zawsze) wymyślanie i rozpowiadanie głupot - to prawdziwy temat-rzeka, niestety nie tylko w tej kwestii :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz