• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
anecior

Cukiernie w Radomiu

82 postów w tym temacie

Dziewczyny a jak z ciastem dla gości w ramach podziękowania? Czy któraś z Was zamawiała "gotowce" u Orłowskich już w pudełeczkach? Bo wiem że jest taka możliwość, ale nie wiem jak to ilościowo wygląda, tzn. ile i jakiej wielkości są te kawałki ciasta w pudełku? My tort mamy już w ramach talerzyka na sali i ciasta na stoły również, więc problemem są tylko te ciasta na wynos.. Nie mam żadnej miłej cioci niestety, która chciałaby się tym zająć.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie większość znajomych sama piecze ciasta dla gości. Moim zdaniem ciasta robione samemu są lepsze jako podziękowania dla gości niż te zamówione w cukierni. Są osoby które mogą poczuć się urazeni tym ze się kupiło takie ciasto bo pomyślą ze wam nie zależało na ich przybyciu a ciasta daje ci im na odczepnego. Też będę robiła ciasta sama. Pomoże mi siostra i szwagierka ewentualnie mama mojego narzeczonego.

Takie jest moje zdanie. Inni mogą mieć takie jak ty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aga27, podzielam Twoje zdanie również sama z mamą i szwagierka piekłyśmy ciasta wszystkie nie tylko na podziękowania ale też na stół aby goście dostali "coś " od nas a nie gotowca , zresztą z cukierni nie smakuje tak jak domowe ;) a myślę że troszeczkę wkładu własnego nikomu nie zaszkodzi ;) Jest czym się zając i nie ma czasu na rozmyślania i stres przedślubny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez myslalam o tym zeby sama z mama zrobic, bo bardzo lubie piec, ale raz ze nie wiem czy w ogoke bede miala czas ze wzgledu na prace, a dwa nie mam nawet miejsca w domu zeby to wszystko przechowac... Wiec samodzielne zrobienie raczej odpada...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Emi czasem lubię zjeść coś z cukierni ale zazwyczaj jest to kawałek kremówki albo napoleonki ale to jest raz na jakiś czas. Wydaje mi się ze w tych ciastach z cukierni jest sam cukier a nie wszyscy lubią aż tyle cukru. Ma mamy w cenie ciasto ale jest pyszne. Byłam na Chrzcinach u siostry na tej sali i ciasto bylo takie domowe. Wiem ze może nie być czasu przed weselem. Ale dam radę upiec kilka ciast tym bardziej ze mi siostra pomożea ona robi pyszne ciasta. MMiała mi pięć też tort ale 11kg to nie wiem czy da radę tym bardziej ze będą różne wielkości...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

my zamawialiśmy w cukierni rodziców mojej przyjaciółki Ewelina M. na Chrobrego. ciasta pyszne, jak domowe, każdy się zachwycał, z czystym sercem mogę ich polecić. torty też robią fantastyczne bo parę razy na różne okazje zamawialiśmy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsze słyszę żeby samemu piec ciasta na wesele. Wszyscy moi znajomi zawsze zamawiali z cukierni bądź od osób prywatnych które taką usługę wykonują . Nawet nie chciałoby mi się bawić w takie rzeczy jak pieczenie ciast, zresztą jest tyle spraw na głowie do załatwienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziewczyny ja już po i powiem Wam, że moim zdaniem awykonanlne jest upieczenie samemu (w naszym przypadku oczywiście) 40 blach ciast.. i to różnego rodzaju.

Słyszałam, że niektórzy ,,zlecają,, pieczenie znajomym, rodzinie.. ja jednak stwierdziłam, że wole zapłacić prywatnej osobie te 15 zł za ciasto i będę pewna że będzie i smaczne i nie będę zawracać nikomu głowy :) :)

P.S. Nie widzę siebie w roli cukiernika, i pieczeniu tylu blach :) jakoś nie widzę się w tej roli, szczególnie że nie lubię piec :)

Mam namiary na Panią z Ludwinowa, która piecze domowe i pyszne ciasta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Terkowska89, zależy na ile osób nas na 180 osób za tort wyszło około 600-700 zł :) nie pamiętam w tej chwili nie mam przy sobie faktury :) ale jak mówię., w zależności od ilości osób na weselu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi w cukierni powiedzieli 50-55 zł za kg. Zależy czy masa cukrowa czy bitą śmietaną na wierzchu. My planujemy tak ok 120osob i wyłączyli nam tak ok10-11kg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Powiedzcie mi ile średnio kosztuje tort w Radomiu i w jakiej cukierni jest najsmaczniejszy. Zmieszczę się w kwocie 300zł za tort?

W cukierniach to 50zł/kg wzwyż. Tylko u Słupka powiedzieli nam 40 zł/kg, bez względu na sposób wykończenia (śmietana/marcepan). My wzięliśmy wtedy od niego i nam bardzo smakował, a i wygląd taki jak chcieliśmy :)

Jadłam też kiedyś tort od Orłowskich, ale to na panieńskim i też mi smakował:)

Zależy jak ma by duży ten tort. Liczą 0,07 * ilość osób i to co ci wyjdzie * cena za kg w cukierni. To możesz sobie mniej więcej wyliczyć ile ci wyjdzie za taki tort na twoje wesele.

:)

Wiadomo, że potem tort ważą i cena się weryfikuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• A co z ubraniami dla dzieci? Kupujecie je stacjonarnie czy korzystacie też ze sklepów internetowych jak ten - https://slippersfamily.com/baleriny-dla-dzieci? Sama zdecydowanie wolę kupować przez internet bo tak jest dużo szybciej i wygodniej. No i wybór ubranek czy bucików jest dużo większy niż u mnie na wiosce. Dzięki temu nie muszę jeździć do miasta za każdą potrzebą, tym bardziej że dzieciaki szybko wyrastają i trzeba co rusz kupować coś nowego.
    • Ja znalazłam bardzo fajne sposoby  na relaks na https://godzinadlasiebie.pl/tag/stres/ wiadomo że na każdego zadziała coś innego ale warto sobie poczytać i coś dla siebie odpowiedniego wybrać
    • jasne że może. U mnie zawsze było ok a potem dostałam alergii na większość kosmetyków. Cieni do powiek nie umiałam długo długo dobrych znaleźć. Ale kupiłam takie hipoalergiczne  i mineralne - Alilla  no i jest ok. 
    • Ja miałam makijaż w domu, tylko cienie do powiek dawałam swoje, bo mam jedne mineralne sprawdzone które mnie nie uczulaja - http://alilla.com/ I nie chciałam ryzykować z innymi  zwłaszcza że te są bardzo trwałe i nie musiałam się martwić ze się coś rozmarze
    • Hm... A może by tak popytać znajomych w tym obszarze tematycznym? Moim zdaniem to jest naprawdę dość dobre rozwiązanie