• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Majka

Strój świadkowej

16 postów w tym temacie

Tak sobie pomyślałam: czy są jakieś normy jak powinna być ubrana świadkowa? Czy jakieś kolory są niedopuszczalne? Ja mam wrażenie że biały i czarny odpada, ale widziałam raz, że druhna była w czarnej sukience... Co o tym myślicie? Czy sugerujecie coś swoim świadkom?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja świadkowa zanim ją poprosiłam o świadkowanie miała pomysł na sukienkę no i była ona z dodatkiem czarnego. Ja jej powiedziałam że mi absolutnie to nie przeszkadza (moja mama non stop załamuje ręce że ja w żadne przesądy nie wierzę i łamię wszelkie konwenase) jedyne co to bym nie chciała żeby miała ona sukienkę białą albo kremową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo ze wiadomo ze się bronimy przed czarnym dla swiadkowej to i tak niekoniecznie musi to wyglądać źle. Jakiś czas temu byłam na weselu gdzie najblizsze kolezanki byly w roli młodej i starszej: wiadomo jedna na biało a druga wybrała czarny kolor i dziwo nie raziło wcale a wcale :). Wyglądała ślicznie sama sie zastanawiałam nad czarnym bo jestem w maju druhną ale na wzgląd na młodą odpuszczam i szukam czegoś w jasnych kolorach :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co słyszałam,to starsza nie powinna mieć sukienki w kolorze białym i ecru bo te kolory zarezerwowane są dla pani młodej :)

Moja starsza ostatnio mi powiedziała,że zastanawia się nad kreacją w kolorze czerwieni. Mi tam jest obojętne jaki kolor :)

Co do czarnego koloru to bardzo lubię ten kolor,ale raczej nie chciałabym aby moja starsza miała na sobie czarną sukienkę...jednak jasne kolory jak dla mnie górą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja poprosiłam swiadkową by nie wybierała sukienki w bieli i ecru :) Znamy sie na wylot wiec nie odebrala tego negatywnie ale i tak nie miala na mysli zadnego z tych kolorow. A ze wiem ze ona woli ciemniejsze barwy to liczylam sie z kreacją w brązie czy ciemnym fiolecie. O dziwo, wybrała suknie koralową :)

Moja mama uwaza ze swiadkowa powinna miec jasną sukienke - kremową, blekitna czy bladorozowa. Ja sie do blekitu i rozowego nie odnosze, ale kremowa sukienka to chyba nienajlepszy wybor. Chociaz, jesli panna mloda nie ma nic przeciwko.. :roll: Mnie byloby nie w smak. A czarna.. coz, jest tyle roznych kolorow ze czarne dodatki, fragmenty - ok, ale cala czarna niekoniecznie (chyba ze przełamana kolorowymi dodatkami)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie to razi ogolnie jak swiadkowa ma biala/kremową/kości słoniowej sukienkę ... albo ktokolwiek z gosci. pozniej jak mloda zdejmie welon to czasem ciezko sie polapac jak sie nie zna weselnikow, np ogladajac plyte.

ja rowniez powiedzialam swojej swiadkowej zeby nie kupowala nic w takich kolorach, co z reszta sama wiedziala :P a reszta mi wsio rybka, moze byc na kazdy inny kolor byle nie wymienione wyzej i czern :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe co na ten temat powiedziałaby moja starsza :) też nie jestem za tymi barwami sukienki u starszej, nie chciałabym jednak jej niczego narzucać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a mnie wszystko jedno - najprawdopodopniej bedzie miala lekki roz...

chociaz moze nie jest zbyt fajnie jak kobiety na weselu sa ubrane na bialo , ale zdarza sie tak coraz czesciej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja swiadkowa sama powiedziala, ze czarnego ani zadnych odcieni bieli nie zalozy. Ale jak bedzie chciala miec czarne dodatki to nie bede miec nic przeciwko. Zeby mi tylko golym pupskiem nie swiecila :D Wedlug mnie swiatkowa ma prawo wygladac pieknie, w koncu to rola drugoplanowa :) A jesli za starsza jest siostra, czy jakas przyjaciolka, to powinna wiedziec, ze to panna mloda jest najpiekniejsza kobieta na weselu ;).

Zreszta, moja starsza jest swietna, obiecalam jej, ze ja zabiore na wybor kwiatow do bukietu, to najpierw sie ucieszyla, a potem powiedziala, ze jesli nie wybiore jej chryzantem, to ona sie dostosuje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja świadkowa miała ciemnoszarą sukienkę. Do tego białe bolerko, buty w kolorze sukienki i bukiet z bialych goździków ozdobionych różowymi hiacyntami. Mnie się podobało i wg mnie taki kolor jak najbardziej. Nie chciałabym natomiast czarnej sukienki, z tego względu, że za duży kontrast z bielą sukni slubnej.

Miałam niestety niemiłą niespodziankę na weselu. Jedna z koleżanek założyła zwiewną sukienkę ecru wyszywaną na biuście perełkami i do tego buty w kolorze sukienki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja miała malinową z czarnym paskiem. białej nie było żadnej przynajmniej nie pamiętam.ale byłam niedawno na ślubie gdzie starsza miała prawie że białą i to jeszcze jak dla mnie przy krótką sukienkę.Na spotkanie ze znajomym tak ale na taki dzień nie. Mi się to osobiście nie podobało goście byli lepiej ubrani niż świadkowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moja będzie mieć kremową, koronkową sukienkę. Ja będę mieć prawdopodobnie koronkową górę sukienki. Do tego ma sobie kupić jakieś mocne, kolorowe buty, żeby nie wyglądać zbyt mdło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chce żeby świadkowa miała sukienkę w odcieniu amarantu , i starszy, młody takie dodatki i kwiaty tez żeby były troszkę w mocnym różu. ogólnie chce mieć kolor przewodni:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mój bukiet będzie głównie niebieski, więc świadkowe na ten moment są za granatowymi sukienkami. natomiast ja świadkując u jednej z nich miesiąc później już wiem że będę miała czerwoną ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz