• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
kasiek

Okrycia wierzchnie

62 postów w tym temacie

Czy zamierzacie kupować sobie bolerka lub innego typu okrycia wierzchnie na suknię?

Jako że bierzemy ślub w październiku i może być zimno ja chciałam sobie kupić/uszyć bolerko no i podobają mi się takie jak zamieszczam poniżej. Chciała bym mieć oba, jedno do kościoła drugie na salę...

post-222-14782086203371_thumb.jpg

post-222-14782086203633_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z tym okryciem to mam dosyć spory problem, bo mam w sukni bardzo wycięte plecy, a jeszcze nnie spotkałam się z takim nakryciem żeby aż tak mi zasłaniało placki....

Pomyślałam o jakimś długim welonie - zasłoni i ramiona i plecy - albo szal - ale to już będzie naćkane....

Hmmm, koło kwietnia będziemy z krawcową coś kombinowały......

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja będą miała satynowe gładkie bolerko :) NIe gustuje w koronkach . Rekawek taki krociutki. z reszta na czerwiec nie pasuje dlugi :) Bynajmniej wg mnie :))

a co do futerka- piekne sa, aczkolwiek mala uwaga. Moja kolezanka w lutym miala slub.. suknie miala ecru (po 1 taka jej sie podobała, po 2gie była w ciązy) a futerko miała śnieżnobiałe. Wyglądało to okropnie, bo suknia wyglądała jak niedoprana, taka nieświeza .... rzucało się w oczy to niestety co mnie sie niepodobalo. Biła piekna biel futerka i szarosc sukni ... straciło to urok. Oczywiscie to moje zdanie, choc osoby widzące ją tez tak mówiły. Nie wiem czy to przegapienie czy tak celowo, ale odpada :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a u cmnie odpadaja wszelkie bolerka i futerka....eh no coz widze je praktycznie na kazdej pannie mlodej. Bierzemy slub w listopadzie takze bez okrycia wierzchniego ani rusz.....poszperalam poszperalam...i znalazlam:) jest to dluzszy zakiecik pdobny do tego ktory miala K.cichopek na swoim slubie:)male poprawki i bedzie super:)) jak znajde zdjecie wstawie;) pozdraiwam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie planuje bolerka bo to slub cywilny wiec nie czuje sie tak zobowiazana..a dlugie wlosy na ramieniu + szelka beda wystarczajaco okrywaly polnagi dekolt..

Jednak boje sie ze pogoda spłata nam psikus i bede zmuszona cos załozyc.. Musze sie zorientowac jak jest z wypozyczeniem w Mariażu bo w pazdzierniku jeszcze mozna byc wypozyczyc rozne fasony.. Chyba sobie "zaklepie" taką mozliwosc o ile to wciaz aktualna opcja..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też biorę ślub w maju,a wiadomo,że w tym miesiącu z pogodą różnie bywa...

Nie miałam wcześniej w planach żadnego okrycia wierzchniego na ramiona,ale im bliżej tym częściej się nad tym zastanawiam :)

Więc wypadałoby mieć coś takiego w razie zmiany pogody.

Myślę nad delikatnym bolerkiem w kolorze białym,z krótkim rękawkiem... ot tak tylko,żeby zarzucić na ramiona w Kościele :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam slub w lipcu i nie przewiduje ani deszczu ani zimna :mrgreen:

Powaznie rzecz biorac rowniez mam nadzieje,ze nie bedzie az tak zimno zebym musiala zakladac cos na ramiona. Poza tym nie chce i nikt mnie nie zmusi:)Ja mam zapewnione okrycie z salonu wiec ten problem mam z glowy.

Wczoraj gadalam z przyszla kuzynka i stwierdzila,ze to sa takie emocje ze okrycie jest zbedne.

Wiadomo,ze jezeli slub jest w zimnym miesiacu to co innego.Pieguska popieram Twoja decyzje ladny plaszczyk lepszy niz futerko czy bolerko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myślę, że to nie chodzi o pogodę, czy będzie ciepło czy zimno to bez różnicy, ale o sam fakt przebywania w kościele. Jest to takie miejsce, które należy uszanować i nie świecić biustem czy gołymi plecami. We Włoszech np. aby wejść do jakiegokolwiek kościoła trzeba mieć zasłonięte ramiona i kolana. I tak jak napisała Liziii ona nie jest tak zobowiązana bo bierze ślub cywilny, na kościelny moim zdaniem czy to lato czy zima coś na ramiona mieć trzeba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam ze odkryte ramiona to nic zlego.Nie mam dekoltu po pepek ani plecow odkrytych po tylek. Nawet na Jasnej Gorze braciszkowie nie robia w tym dniu problemow z odkrytymi ramionami wiec tym bardziej nie powinno byc problemu w "zwyklym" kosciele. Poza tym bedzie welon ktory i tak zakrywa plecy,wiec nie widze problemu.

Zastrzegam,ze nikogo nie chce urazic moja opinia.I jest to moje podejscie. Jesli ktos chce miec zasloniete ramiona to jego wola:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dla mnie to oczywiste ze zakladam bolerko :) Nigdy nie nosilam do kosciola odkrytych ramion, czy krotkich spodnic. I przez szacunek do Kosciola, poprostu dla mnie to zupelnie normalne. Nie mowie ze zakryje sie od stop do glow ;-) bo bez przesady :D No ale co kto lubi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie mówię, że zakryje się od stóp do głów, ale szacunek do kościoła i dobre wychowanie nakazują odpowiednio się zachować i wyglądać stojąc przed ołtarzem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie uwazam,ze jestem zle wychowana ani nie okazuje szacunkowi. W dodatku komu budowli, ksiezom??Jesli chodzi o Pana Boga-skad to przekonanie,ze gole ramiona sa brakiem szacunku??

Widze,ze niektorzy chca byc swietsi od papieza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moment moment. Jezeli do mnie tyczy sie ta wypowiedz to nie zycze sobie tego. Ja nie neguje Twoich poglądów, tylko wyrazam wlasne zdanie. Zlego slowa nie napisalam apropo Ciebie, a ty od razu uderzasz z krytyką (bez wzgl czy to do mnie czy do Narzeczonej) Kazdy ma swoje zasady, kazdy czym innym kieruje sie . i proponuje Ci Agnieszko troszke spuscic z tonu. Nikt nic do Ciebie nie napisal a Ty od razu odbijasz pileczke ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tez do Kosciola bede miec bolerko, nie dlatego, że jestem "lepiej" czy "inaczej" wychowana od Ciebie Aga tylko no takie mam własne przekonanie i tak zrobie, kazdy ma inne i kazdy robi jak chce, co mu sie podoba. tam gdzie ja biore slub akurat nie jest to jakiś przymus, ale sa parafie gdzie ksieza przed slubem nakzuja taki ubiór a moja sasiednia parafia tzn probosz "zaopatrzyl" sie w gustowna pelerynke na wypadek gdyby pani młoda sie odwazyła przyjsc z gołymi ramoniami, to juz przesada wg mnie.

Takze nikt nie chce byc świety jak to ujełas, tylko kazdy robi TAK JAK UWAŻA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• Według mnie jeśli nie macie wystarczających środków to można pomyśleć o kredycie. Wcale nie będziecie go potrzebowali tak dużo, mimo iż organizacja wesela jest dość kosztowna. Pieniądze głównie będą Wam potrzebne na zespół oraz stroje czy alkohol. Za salę w większości wypadków płaci się po ceremonii z pieniędzy, które otrzymacie z kopert. Obecnie goście zdają sobie sprawę jak kosztowne są wesela i dają w kopertę chociaż tyle, ile będzie kosztowało za nich miejsce oraz nocleg. Więc pewnie po opłaceniu sali jeszcze sporo zostanie pieniędzy, z których będziecie mogli spłacić cały bądź część kredytu.
    • Szczerze? Nie zastanwiałam sie nad taka opcją... Znam jedna wypożyczalnie, dam Ci tutaj do niej kontakt: http://wypozyczinstrument.pl Jednakże musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań Czy cena wynajmu sprzetu nie bedzie wyższa od dja? WYpozyczalnia powinna zrobic Ci wycenę.  Czy masz znajomych którzy się znają na obsłudze takiego sprzetu? I czy ufasz ich gustowi muzycznemu? 
    • Też jestem za! Takie pończochy o których mówicie, do tego kajdanki na przykład ze sklepu https://sexownysklep.pl/kajdanki-do-sexu , to świetny pomysł na prezent dla każdej kobiety. Także jeśli się zastanawiacie, to naprawdę nie ma nad czym
    • Fototpaeta to ciekawy pomysł, ale powinna ona pasować do wystroju. Ta ze zdjęcia choć ładna, zupełnie nie pasuje do wnętrza.
    • To chyba zależy od banku i tego, co będzie on wymagał.