• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
renatkanuta

Dziecko- poród

1,424 posts in this topic
A jak to jest z porodem jak nam się zacznie akcja to musimy jechać do tego szpitala który ma dyżur??? czy do tego do którego chcemy??

Niestety, ale raczej tak. Moja ginka pracuje na Tochtermana i mówiła mi, że niby lekarze mają między sobą umowę, że przyjmują nawzajem swoje pacjentki nawet gdy nie ma ostrego dyżuru, ale jeśli jest nawał porodów czy ogólnie przyjęć, to nie ma przeproś i odsyłają na Józefów.... Także mi co drugi dzień kołacze się w głowie myśl - oby tylko dziś nie zaczął się poród, bo dyzur ma Józefów (chcę rodzić na Tochtermana) ;) Termin mam na 19.11, ale na ostatnim usg wyszło, że córa może wyjść nawet 1.12! mam nadzieję, że sprzęt się pomylił, bo do tej pory pokazywał 21.11.

Ja mam gina z tochtermana też. ale słyszałam z opinii że lepiej jest na józefowie.Ja jakoś jeszcze nie rozmawiałam z moim lekarzem o porodzie ale chyba czas zacząć

Ja rodziłam w sierpniu na Józefowie i jak dla mnie było ok. Położne sa bardzo miłe (no prawie wszystkie),lekarze tez ok.przed porodem spędziłam tam ponad tydzien wiec zdążyłam sie zaznajomił z funkcjonowaniem szpitala.

Ja mam porównanie obu radomskich szpitali, bo rodziłam i w jednym i drugim, chociaż na Tochtermana prawie 3 lata temu i bardziej polecam Józefów, ale to moje subiektywne zdanie. A z tym rodzeniem wg dyżurów to jest tak jak pisze Majka.

hejka jak sie czują przyszłe mamy? bo jakaś cisza nastała?? u nas będzie chłopak, to już połowa ciązy :D cudowne uczucie delikatne kopniaki :D chodzę do doktor Bator i chce rodzić w Wawie- radom w momencie zagrożenia życia lub zdrowia, innej opcji nie widzę ! pracowałam w radomskim szpitalu to się trochę orientuję. lezałam jako pacjentka na Madalińskiego i róznica niebo a ziemia ! oby wszystko było po mojej mysli- pozdrawiam!

No i tak z ciekawości zapytam, zamierzasz gnać do Wawy 2 godziny w momencie gdy się zacznie akcja porodowa, odejdą wody, w skurczach itp? Ja sobie tego jakoś nie wyobrażam. I jak sama ocenisz czy jest zagrożenie życia czy zdrowia, żeby wiedzieć czy masz czas na dojazd i całą resztę?

tak, zamierzam jechac do Warszawy- wiele kobiet pod opieką pani Moniki tak rodziło i są mega zadowolone, znam osobiście 5- i 1 która musiała urodzić w Radomiu bo na KTG w gabinecie u Pani doktor bylo słabe tętno. co do oceny czy jest zagrożenie- z moją lekarką jestem w stałym kontakcie, 24h na dobe i uwierz zawsze odpisze lub oddzwoni. w osotanich tyg ciązy jest się u niej w gabinecie 1 raz na tydz także jest w stanie kontrolować rozwarcie itp. nie wiem jak to będzie ze mną, są rózne przypadki nie twierdze, że nie, ale spokojnie, nie ma co panikować na zapas.

Dojazd dojazdem, ale później akt urodzenia gdy tylko będzie potrzebny to trzeba do warszawy, podstawowe badania jak chociażby bioderka to też do warszawy.... eeee ja bym się nie zdecydowała z czystego lenistwa. To szpital i to szpital (tym bardziej, że rodziłam na Józefowie i nie jest to "mordownia" ;) )

Hej. Ja popieram agagwiazdeczkę! Jeżeli tylko masz taką szansę jedz do tej Warszawy ja teraz już po wszystkim nawet bym się nie zastanawiała. Gdybym miała tylko taką możliwość to też bym się zdecydowała na poród tam. Po pierwsze znieczulenie po drugie opiekować się bedzie tobą twój lekarz po trzecie opieka. Ja mam traumatyczne wspomnienia z Tochtermana i nie ZAMIERZAM TAM WIĘCEJ ZAGLĄDAĆ!! Do tej pory a minęło prawie 3 mies jak przejeżdzam kolo porodówki to mnie ciarki przechodzą! Kasiek i to napewno nie "czyste lenistwo" a odpowiedzialność za swoje zycie i zycie dziecka kieruje agagwiazdeczką. Dla Ciebie może to nie jest mordownia bo kazda kobieta inaczej radzi sobie z bólem a ja z czystym sumieniem moge powiedzic ze dla mnie to byla mordownia i nikt nie zrobil nic zeby mi choc troche ulżyć w bólu w tym szpitalu oprócz mojego męża który dawał mi siły bez niego chyba bym umarła po 25 godz bóli a i tak (przypomne) miałam cc ;( Ja teraz aktualnie nie mysle o drugim dziecku ale jezeli juz to napewno w radomiu nie bede rodzic :roll:

oj porodówka na tochtermana nie ma dobrych opinii.Ja czekam na konsultacje ortopedyczną.Jeśli doktorek powie że mogę nauralnie to dopiero nad szpitalem się zastanowie.Synek nadal miednicowo pupką do świata ułożony ciekawe czy się przekręci

No nie wiem, dla mnie to takie stereotypowe myślenie (a nie lubię szufladkowania) być może tak mi się wydaje bo sama nie mam jakiś nieprzyjemnych wspomnień (i wśród znajomych "w realu" które rodziły również nie słyszałam mrożących krew w żyłach opowieści) Czym się różni szpital w warszawie od tego w radomiu? I to szpital i to. I tu się może coś stać i tu.... Tu się muszą wywiązać z kontraktów z NFZ i tam... wszystko zależy od ludzi, ich humoru ich nastawienia no i od naszych przede wszystkim wymagań i naszego nastawienia....

Po pierwsze w wawie dostępne jest znieczulenie w radomiu tego niestety nie ma, w wawie inny standard szpitali wyposazenie, opieka w razie gdyby się cos dzialo. Znajomi mieli kłopot w ost tyg ciąży z główką dziecka i sam ich lekarz wysłał do wawy na cc do znajomego kolegi dlaczego?? A no dlatego ze tu jakby urodzila to i tak musieliby przetransportowac dziecko tam... i teraz na kazdą kontrole tam jeżdzą i są spokojni o zycie dziecka. No właśnie Kasiek nie mialas przykrych wspomnien ja wprost przeciwnie dlatego kazdemu kto sie pyta gdzie rodzic z czystym sumieniem mówie ze wszedzie tylko nie na tochtermana (o józefowie sie nie wypowiadam bo tam przelezalam tylko 2 dni na patologii) aczkolwiek panie położne były bardzo mile.

Moja koleżanka rodziła na Tochtermana i jest zachwycona :) Ale poród miała dość łatwy, bez komplikacji, dziecinka zdrowa, więc myślę, że to też ma znaczenie i wpływa na ogólną ocenę szpitala.

Druga koleżanka jechała 40km na porodówkę do słynnego szpitala Św. Zofii w Wawie i nie ma zbyt dobrych wspomnień...

Z tego co wiem i od samych dziewczyn i od położnych, sporo ciężarnych ucieka z porodami z Radomia do mniejszych szpitali np. Kozienic czy Pionek. Może szpitale mniej nowoczesne, ale jeśli położne czy pielegniarki mają na zmianie mało pacjentek, to nic dziwnego, że mają czas i chęci otoczyć je lepszą opieką, prawda? W Kozienicach bez problemu położne zajmują się maluszkami, pomagają nawet dziewczynom wziąć prysznic w razie potrzeby. nie trzeba mieć nic swojego ani dla dziecka, ani dla siebie, wszystko zapewnia szpital. Poza tym koleżanka która rodziła w Radomiu mówiła, że po porodzie nikt jej nie zbadał, nie zajrzał w krocze czy się w ogóle goi i nic złego się dzieje... a np. w Kozienicach położne sprawdzają podkłady czy podpaski, jakie są wydzieliny itd. czy na pewno wszystko ok.

No i teraz który szpital lepszy? :)

Ze względu na miejsce zamieszkania powinnam rodzić w Kozienicach, ale jednak wybieram Radom, mam tam doktorkę, umówioną położną (w Kozienicach nie ma takiej opcji), ale jeśli na Tochtermana mnie nie przyjmą, bo nie będzie dyżuru, to chyba urodzę w Kozienicach. A termin mam na jutro :D

Hej dziewczyny, ja sama zaczynam coraz częściej w ten wątek zaglądać, bo nie ukrywam myślimy o dziecku z mężem. Sytuację mamy dość unormowaną, ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony, mąż też, planujemy do końca roku skończyć wykańczać mieszkanie. Ginekologa mam w Krakowie, więc tutaj pewnie też chciałabym prowadzić ciążę i potem rodzić.

Mam pytanie, jakie badania warto byłoby zrobić przed "pracą nad potomkiem"? Chcemy zacząć się starać po nowym roku, bo ja na razie jeszcze biorę leki antykoncepcyjne, poza tym, chcę mieć remont z głowy.