• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
renatkanuta

Dziecko- poród

1,424 posts in this topic

jakoś tak cicho się zrobiło w tym temacie . . . a ja chciałam zapytać jak przyszłe mamy znoszą te upały ? ja bardzo ciężko :/ ma ktoś jakiś dobry sposób na puchnące nogi ? moje wyglądają i bolą okropnie . . .

a jakie masz ciśnienie krwi ?

mi na "normalne "puchnięcie pomagało trzymanie nóg w powyżej linii serca, chłodny prysznic i noc - rano wstawałam normalnych kształtów. napisałam"normalne" puchnięcie, ponieważ ja puchłam potem wraz z zatruciem ciążowym.

co u Nas ? Natalka rosnie, rozrabia i mega przytulak jest. gada jak szalona, raczkuje i próbuje chodzić. mamy 6 zebów i poki co spokój (dzięki Bogu). w te upały trochę cięzko jak sama jestem rozgrzana i ciagle podchodzi sie przytulać kolejne 36,6 ;)

Ja w ciąży jak pod koniec trochę puchły mi stopy to chodziłam po domu w basenowych klapkach mojego męża. Miały takie fajne kuleczki w podeszwie, coś w stylu masażu:) pomagało.

Jaś jest duży, zdrowy. Ilość zębów: 13. Kolejny "idzie". Z tym że jeden uległ mikroskopijnemu uszczerbkowi w czasie grania w piłkę:)

Wszędzie go pełno, wszystko musi zobaczyć, we wszystkim uczestniczyć. Największą zmorą ostatnio są wszystkie meble tapicerowane: fotele, wersalka. Włazi na nie ale boję się że spadnie, bo czasem jak się rozpędzi to nie zauważa że już koniec podłoża, a potem niżej tylko podłoga.

gosiek_24 współczuje samopoczucia :(

renatkanuta zazdroszczę Ci tego Twojego Przytulańca, ostatnio opiekowałam się 10-miesięczną Alicją i było to samo, ale to jest takie urocze :D <3 a na upały fajna jest samodzielnie zrobiona mgiełka (jakaś czysta butelka z atomizerem, wlewam wodę, dodaję jakiś ładny zapach np. bergamotki i wstawiam do lodówki) i taką zimną się spryskać to jest fajna sprawa

Majka najlepszym sposobem na te meble jest nauczyć go bezpiecznie schodzić np. kładzie się na brzuchu nogami przy krawędzi wersalki i się zsuwa na nogi, powtarzaj do upadłego, że może się tu bawić, ale zawsze musi tak schodzić :) u nas w domu zawsze był problem z łóżkami i schodami (nawet takie wsuwane drabinki na schody nie pomagały, bo jak dziecko widziało, że dorosły przechodzi nad, to ono tez chciało), więc mama zrezygnowała i nauczyła nas bezpiecznie po nich schodzić, czyli "zjeżdżać" na pupie, a raczej zeskakiwać ze stopni siedząc. :mrgreen:

On umie schodzić: kładzie się na brzuchu i się zsuwa. Ale jak się zagapi a nikt mu nie powie "Jaśku tyłem" to leci. Już raz była groźna sytuacja jak zleciał (na poduszki akurat spadł, ale było dramatycznie, przynajmniej mi serce stanęło). Wolę na razie po prostu na zawał nie umrzeć. Dlatego jak jesteśmy w pokoju to może wejść na łóżko, a jak wychodzę z pokoju to zastawiam.

Gosia a na kiedy masz termin? mi naszczescie nogi nie puchly takze nic ci nei polece:((

my rosniemy i jak narazie zuza jest na etapie nasladowania wszystkiego:P mamy 1 zabka ktory sie przebil w sobote i na dniach napewno pojawi sie nastepny:D

ranatkanuta ciśnienie mam książkowe, odkąd pamiętam miałam jakieś problemy ze stopami bo zawsze mi w nie gorąco :) teraz w te upały opuchlizna praktycznie nie schodzi nawet nocą, mimo iż biorę diosminex. Zimne okłady bądź chłodny prysznic pomagają tylko na chwilę. Ostatnio zaczęłam stosować balsamy chłodzące na stopy ale to też tylko chwilowa ulga. chyba powinnam się już do tego przyzwyczaić. Do porodu jeszcze ponad miesiąc. termin z usg mam na 17.08 a z okresu na 24.08. Ciekawe kiedy ten nasz mały wiercipięta postanowi pojawić się na tym świecie ? chyba powinnam pomalutku kompletować torbę do szpitala, boję się, że w razie gdyby coś się nagle zaczęło dziać mój mąż niczego w domu nie znajdzie :)

oj z tymi nogami opuchniętymi widzę że wiele ciężarnych się boryka :( ja już też mam dość tych upałów bo opuchlizna nie schodzi nawet nocą. Na całe szczęście do terminu zostało ok 1,5 tyg więc jak to mówią jesteśmy w pogotowiu cały czas :))) chociaż póki co nic nie zapowiada wielkiego dnia chyba maluszkowi tam w brzuszku dobrze i chłodno więc po co ma się tu pchać na te upały :)))

Ciężarówki! współczuję bardzo egzystować w takie upały:/ mi jest okropnie a cóż dopiero Wam, na szczęście ten stan nie trwa długo:)

na opuchnięte nogi polecam leżenie z nogami do góry, ale podejrzewam, że pod koniec ciąży na niewiele się zda...

u nas Adaś skończył 5 miesięcy, zaczęłam mu już rozszerzać dietę, ząbków na razie nie widać, siadać też za bardzo się nie pcha, ale za to jest bardzo radosny i ciągle chce na brzuchu leżeć;p prostuje ręce wtedy i unosi klatę i "pompuje" :D

tylko te upały, nie dają nawet spać:/

oj ja też Wam współczuje...

ja byłam na początku ciąży jak były takie upały, miałam mega mdłości i jeszcze upał...

no i nigdy nie zapomnę jak mi było niedobrze na przymiarce sukni....pani migiem mnie rozbierała bym zdążyła do kibelka hehe...

mój Antek też jest rozrabiaka, niedługo skończy1,5 roku jest go pełno wszędzie, chce wszystko widzieć, dotknąć, wszędzie wejść....

teraz trochę marudny bo 5 mu wychodzą ale to już ostatnie na szczęście...

a my dziś wróciliśmy po tygodniowych wczasach na patologii ciąży. Skierowanie dostałam znienacka. Na szczęście jesteśmy już w domu ale musimy dużo leżeć i odpoczywać bo okazało się, że ciąża zagrożona jest przedwczesnym porodem.

mały nie taki mały...kawał chłopa z niego.

Tafił nam się na prawdę grzeczny dzieć. Nigdy specjalnie nie dał nam się w kość. już ma 7 miesięcy. siedzi sam, próbuje się pionizować. Ciekawski jest ogomnie, lubi jak mu się pokazuje co rusz nowe rzeczy. Jet bardzo wesoły. Uśmiecha się nawet to nieznajomych