• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Lusia

Zmiana nazwiska

97 postów w tym temacie

Może miałabym wątpliwości gdyby nazwisko mojego przyszłego męża było po prostu brzydkie, a że tak nie jest to zmieniam nazwisko. Może rozważę jeszcze nazwisko dwuczłonowe, zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hej przyszłe panny młode i mężatki. Przyjmujecie nazwisko męża po ślubie? może zostajecie przy swoim? albo tworzycie 2-członowe? Panowie mogą też przyjąć nazwisko po żonie ale to raczej wyjątkowe zjawisko.

Ciekawa jestem co wy o tym sądzicie.

W sumie jest mi to bez różnicy. Chyba przyjmę nazwisko męża.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zazdroszczę wszystkim tym, którzy mają normalne nazwiska swojego męża....

ale coraz częsciej się zostawia swoje.

Ja mimo cierpienia związanego z nowym nazwiskiem przyjęłam je, bo doszłam do wniosku, że wychodzę za mąż za faceta którego akceptuję nawet z głupim nazwiskiem :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naprawdę nie bardzo rozumiem, czemu zmiana stanu cywilnego musi się wiązać, ze zmianą nazwiska, tradycja tradycją ok - ale szczerze czy kierujecie się nią naprawdę na każdym kroku? Ja nie zmieniłam nazwiska nie dlatego, że mój Mąż ma "niestosowne" czy też jestem zołzą. Zostałam przy swoim ponieważ taka była moja decyzja - przedyskutowałam to ze swoim wówczas przyszłym Mężem i on to zaakceptował. Serio uważam, że każda z Nas sama powinna sobie odpowiedzieć na to pytanie bez udziału cioci, dziadka tradycji itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz