• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Lusia

Zmiana nazwiska

97 postów w tym temacie

Renatko sama znam 3 dziewczyny które nazywają się obecnie tak jak ja będę po ślubie, ale pocieszam się ty ze to są PANNY więc liczę, że zmniejszy się owa liczebność :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej dziewczyny

Ja miałam dylemat z nazwiskiem, szczerze moje mi się bardziej podobało, zastanawiałam się nad dwuczłonowym, nawet jeszcze w urzędzie nad tym myślałam ale w końcu zdecydowałam się na nazwisko męża:). Teraz się cieszę że tak wybrałam :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam się nawet nie zastanawiałam od razu bez mówienia było wiadomo że przyjme nazwisko męża. Mi osobiście nie podoba się dwu członowe nazwisko jakoś tak dziwnie mi to wygląda :P

A jeśli chodzi o moje panieńskie nazwisko to jest tylko kilkanaście osób w radomiu o takim nazwisku(i to tylko moja rodzina :mrgreen: ) ale nie jest mi szkoda, z dumą przejme nazwisko przyszłęgo męża tak na zakończenie życia panieńskiego i wejście w nowe :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widać, że większość przyjmie nazwisko męża. trochę dwuczłonowych ale chyba nikt z nas nie zostaje przy swoim.

a ja się zastanawiam jak to będzie-tak jakbym stawała się inną osobą. ale ze względu na tradycję przyjmę nazwisko męża, a nie połączę bo oba są długie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja zostane przy swoim nazwisku jest bardzo rzadkie a poza tym juz sie do niego przyzwyczailam i na uczelni dziwnie by na mnie patrzyli gdybym zmienila albo miala dwuczlonowe poza tym zapracowalam juz na swoje nazwisko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja z wielka radościa będę noasiła nazwisko męża, mam krótkie imie i nazwisko, a teraz nazwisko bedzie dłuuugie:) Z tym że moje nazwisko jest niespotykane, ale to nic...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chcialabym miec i swoje i męża... ale nie dość ze mam dlugie imie, to jeszcze nazwisko panienskie tez do najkrotszych nie nalezy. A męża (sie zapędzilam ;D Tzn jeszcze narzeczonego ;D) jest krotkie i ladnie wspolgra z imieniem:) A podpisy...cwicze, w skrytosci ducha ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja zostaję przy swoim i przyjmuję nazwisko meża...zawsze tak chciałam a poza tym bratowa mojego narzeczonego ma tak samo na imie i by nas było za dużo K.S. hehe zawsze były problem o którą z nas chodzi (żart).

a jak to jest bo nigdy nie zmieniałam nazwiska, mój narzeczony chce zeby jego nazwisko było pierwsze a drugie panieńskie ale jak to wygląda w praktyce? można sobie wybrać które nazwisko jest po którym?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi sie, ze niestety nie ma takiego wyboru. Jesli chcemy oprocz swojego przyjac nazwisko meza, to panienskie zawsze bedzie pierwsze. Ale moze sie myle...

W moim przypadku tez ladniej by brzmialo, jakby nazwisko meza bylo pierwsze a moje drugie....no ale... :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też przyjmuję nazwisko męża, na początku myślałam nad podwójnym, ale oba są raczej mało popularne i razem koło siebie to już trochę dziwnie brzmią ;) A poza tym nowa rodzina, nowe życie to i nowe nazwisko i będzie tradycyjnie :) Chociaż na początku pewnie ciężko będzie się przestawić na nowy podpis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a jak to jest bo nigdy nie zmieniałam nazwiska, mój narzeczony chce zeby jego nazwisko było pierwsze a drugie panieńskie ale jak to wygląda w praktyce? można sobie wybrać które nazwisko jest po którym?

Słyszałem o sytuacjach, w których nazwisko męża było pierwsze w dwuczłonowym żony. Więc chyba można, ale w USC najlepiej zapytać, żeby być pewnym na 100%

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz