• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
gosza_2009

płacenie orkiestrze

64 posts in this topic
nie bede oszczedzac na tym, ze ktos ma siedziec glodny na moim weselu.

Nie wiem czy 3 gorące dania + zimna płyta = głodna orkiestra.. Nie przesadzajmy. Ja nie mowie o nie podaniu jedzenia w ogole. Tylko o mniejszej liczbie dań. Oczywiscie kazdy robi jak uwaza ale moja logika wskazuje - kurcze - są w pracy, dostają za to niezła kase, jedzenie, alkohol - czegoż chciec wiecej? ;)

Ja płace orkiestrze na koniec wesela, po ich pracy.

macie racje z tym płaceniem za jedzenie orkiestry, do mojego wesela jeszcze daleko i nawet się nad tym nie zastanawiałam ale ja mam 5 osób w orkiestrze to w sumie też nieźle za ich wyżywienie zapłacę. Daliście mi do myślenia ;) Zgadzam się z tym, że bez przesady to ich praca, mi nikt w pracy nie podaje ciepłych posiłków ;) a ja nie traktuje ich jako moich gości których chcę ugościć, tylko jako pracowników których wynajmuje aby zapewnili mi muzyczna oprawę wesela. Ale cóż taki zwyczaj więc płać i płacz. :D

faktycznie taki jest zwyczaj, że orkiestra dostaje jedzenie. ale też kazdy umie liczyc. ja mam 5osób w orkiestrze barmana, fotografa i kamerzyste w sumie 8 osób = 4 pary a wiec nie taki pikuś. nie myslałam o tym wczesniej ale teraz sobie mysle ze to jest bardziej do negocjacji z zespołem tzn. mozna próbować sie targować przypominajac o tym że dla nas młodych to tez jest koszt.

też sobie tak pomyślałam, ze kiedys normą było ze orkiestra na weselu pije. teraz dużo osób zastrzega że nie mogą pic alkoholu albo w minimalnych ilosciach tylko sie daje. wiec to ze płaci sie za jedzenie orkiestry też moze kiedys sie zmieni.

ja tez mam 5 osobowa orkiestre plus kamerzysta i byc moze (jeszcze tego nie wiemy do konca) fotograf wiec 7 osob z tym ze fotograf i kamerzysta nie na cala noc. Ale z tego co pamietam w naszej sali placi sie polowe za orkiestre. Tak ogolnie to nigdy wczesniej o tym jakos nie myslalam ze to tyle sie placi, jak robilismy liste gosci to liczylismy orkiestre i kamerzyste jakos tak naturalnie. No cóz taki jest zwyczaj, ja nie bede za bardzo w to wnikac ani nic bo z zespole bedzie grało dwóch moich dalszych kuzynów z którymy sie znam dosyc dobrze i traktuje ich po trosze jak gosci:)

najedzona orkiestra to i dobrze będą grać nie ;) ja na szczęście robie wesele ze swoimi kucharkami i to nie będzie duży koszt dołożyć pare osób z orkiestry czy kamerzyste więc oni napewno dostaną to co wszyscy goście :)

szczerze to ja w sumie nie słyszałam żeby ktoś głodził orkiestrę lub kamerzystę czy fotografa, fakt faktem oni są w pracy, ale jak inni ludzie jedzą to oni tez by coś zjedli, a tez wiadomo polak głodny, polak zły :P

a co do alkoholu to różnie bywa, teraz coraz częściej się zdarza, że orkiestry są nie pijące... ale na razie się to tylko zdarza

faceci z mojej orkiestry piją jak smoki :D ale za to trzymają fason całą noc i dobrze grają i bawią ludzi i to najważniejsze :D

Hmmm ja też mam takie problem ponieważ ja płace 190zł za talerzyk+4 osoby z orkiestry,dwóch kamerzystów i fotograf i barman czyli 8 dodatkowych osób więc wychodzi 1520 zł więc jak dla mnie to duża kwota a orkiestra i tak dużo bierze bo prawie 5000 i jeszcze nie chcieli nic spuścić z ceny.. Co innego jak wesele organizuje się samemu a inaczej od talerzyka.

no to faktycznie Honey nie masz lekko

może zagadaj z właścicielem sali i ugadaj że za orkiestrę i resztę osób po połowie ceny, na niektórych salach właściciele tak robią

no ja płacę 150zł od talerzyka orkiestre 4 osobową +kamerzysta i fotograf

tyle że moja orkiestra bierze 2100zł:)

ja w umowie mam że za fotografa kamerzystę zespół płacę jak za dzieci 4-12 lat czyli 75% ceny talerzyka... ale mnie też przerażało to że np. zespół 5 osobowy + foto + video to grubo ponad tysiąc i tak wychodzi... Uważam że To są ludzie w pracy owszem należy ich poczęstować obiadem, stół zastawić przystawkami i ciastem może po północy dać jeszcze jedno danie ciepłe... nie są oni gośćmi weselnymi i chyba nie do końca powinniśmy ich tak traktować... (niestety są właściciele sal, którzy traktują te osoby własnie jak gości weselnych i pobierają opłatę 100% jak za gościa) co do alkoholu... uważam, że można postawić im alkohol... ale to już zależy od osoby czy będzie pic czy nie... gdybym ja w pracy piła to bym ją straciła...taka jest prawda... chociaż na ostatnich weselach jak byłam to przez całą noc schodziła im butelka czasem 2...także kulturalnie ;)

My płaciliśmy za orkiestrę, fotografa i kamerzystę normalnie od talerzyka. I mam podobne zdanie co Miniek, że stół powinien być nakryty podane pierwsze danie ciepłe i może coś po tym.

tez myślę ze zespół i foto i video powinni miec wydany obiad, przystawki zimne i pozniej kolo polnocy cos i nad ranem :) oni nie tańcza wiec nie musza wiele jesc :)

ostatnio moja kucharka mi opowiadała, ze zespol jak sie rozkładał to juz zyczył sobie cos do jedzenia, a pozniej tylko dopytywali kiedy danie :) czy moze im cos odgrzeja bo oni jak było danie to grali itd :) normalnie usmiała się z nich ze szok. ale dobrze bawili gości, mlodzi nie narzekali to i ona nic nie mowila, ale jakby tak lipnie grali to by poszla i sie na nich poskarżyła :D hhihih

heh podobną historie opowiadała mi właścicielka sali, gdzie mamy wesele... że kucharki rozkładały jedzenia na stołach młodzi w Kościele a członkowie zespołu "wpadli" na kuchnie i żeby im rosołku podgrzać i może jakieś 0,5 lita młodzi dla nich zostawili na rozgrzanie... szok!!! ;D hahaha ...