• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
oligator

co z alkoholem?

25 posts in this topic

czy można dopisać do umowy wzmiankę co do picia alkoholu przez orkiestre ? i czy w przypadki nadużycia alkoholu przez nich jest możliwość niepłacenia?

można, w umowach obowiązuje swoboda umów co znaczy że możesz wpisać taką wzmiankę w umowie zlecenie czy też w umowie o dzieło.

może to brzmieć np. "przyjmujący zlecenie/zamówienie (zespół) zobowiązuje się do pozostania w trzeźwości w czasie trwania wesela (albo zobowiązuje się do nie spożywania alkoholu w czasie wesela). W razie nie wywiązania się z powyższego zlecający/zamawiający (Ty) zastrzega sobie prawo do obniżenia wynagrodzenia o...... (lub do nie wypłacenia wynagrodzenia. )

lub inne np." w razie nadmiernego spożycia alkoholu uniemożliwiającego należyte wykonanie zobowiązania zamawiający zastrzega sobie prawo do obniżenia wynagrodzenia"

możesz to ubrać też w inne jakie chcesz słowa.

i jeszcze jedno umowa ustna też obowiązuje- czyli wystarczy, że powiesz ze mają nie pić - i to też jest umowa tyle że wiadomo lepiej mieć na piśmie- zawsze łatwiej udowodnić.

Nic dodać nic ująć, a trzeba przyznać że są zespoły które mają z tym problemy choć jest ich juz coraz mniej. Sam kiedyś z tego powodu odszedłem z wokalistką od zespołu z którym grałem parę lat.

Z drugiej strony jesli słyszysz że zespół lubi sobie "pociągnąć" to może lepiej nie ryzykować? Co ci po umowie i kasie jesli zepsują wesele?

ja tez jestem za tym by wzmianki o alkoholu byly w umowie. Mama mi opowiadala o weselu swojej kolezanki gdzie orkiestra juz praktycznie zaraz po ocepinach nie nadawala sie do grania :shock: i przestali grac (dobrze ze wlasciciele sali udostepniali wierze i mieli duzy wybor plyt z weselnymi hitami), a kiedy przyszlo do placenia orkiestrze pan mlody poprostu nie chcial im zapłacic to go postraszyli ze to jest zerwanie umowy ( nie bylo nic o alkoholu w umowie) i ze wkrocza z tym na droge sadowa jesli nie zaplaci no i musial ZA NIC!! nie dosc ze sie upili to jeszcze bezczelni!! dlatego by uniknac takich sytuacji lepiej sie zabezpieczyc by w razie co to oni mogli sie bac niedotrzymania warunkow umowy

jeśli ucierpi przez alkohol jakość albo wogóle zespół przestał by grać - to zespół łamie postanowienia umowy, bo przecież umawiamy się na całonocne granie. i w takiej sytuacji, jest to nienależyte wykonanie umowy- można sie ubiegać o odszkodowanie. wynagordzenie się nalezy ale stosunkowo do wykonanej pracy- jak ktos grał przez pół nocy- to ja zapłaciłabym połowę kwoty.

wydaje mi się, że teraz to się nie często zdarza- bo w końcu zespół sobie w ten sposób robi "antyreklamę"

to było parę lat temu i z tego co wiem jakos potem ten zespol sie rozpadl podobno z tego powodu i rozeszli po innych zespolach. Ale teraz tez sie zdarza, że orkiestra przesadza z piciem na weselu i cierpi z tego ich jakos grania i w ogole. Ja osobiscie na swoim slubie tez mam zamiar to uregulowac i ograniczyc orkiestrze alkohol np do 2 butelek na cała noc albo nawet i jedna a ewentualnie po uroczystosci oprocz zapłaty dodatkowo wreczyc im alkohol

Martuś88 ja dokładnie tak samo. nie zamierzam nikogo scigać o np. butelkę wódki ale w końcu zespół jest w pracy więc jednak się zabezpiecze umową. mam nadzieję ze poprostu zespół do tego podejdzie profesjonalnie i nie będzie z tym problemu.

my jak podpisywlismy umowe z orkiestrą, to powiedzieli nam, ze od kilku lat na rozgrzewke daja po 'jednym'. koło 22 znow po 'jednym' a nastepnie ok 1 w nocy cos sie napiją. chca byc w stanie grac na piprawinach wiec nie mągą sie skuc;P powiedzialnam ze nie ma celu tego pisac w umowie, w koncu rozmawiaja ludzie dorosli. fakt faktem, wiemy od ludzi u ktorych grali, ze dotrzymuja słowa :)

to dobrze, bo róznie to bywa, czasem mówia ogolnikowo, że dużo nie pija, a potem sie okazuje co innego ( w koncu "duzo" to dla jednych 2 butelki a dla innych moze byc 5)

też tak uważam, chociaż nam pan z zespołu powiedział, że jeśli chodzi o alkohol to oni wolą na samym początku napić się odrobinkę (i określił ilość - 1 butelka na 5 osób na całe wesele) i na pewno nie więcej. pytałam się znajomych par gdzie oni grali i rzeczywiście tak u nich było. wg mnie to dobrze, a lepiej po weselu wręczyć im butelki.

ja jednak uważam, że po to się piszę umowę aby zawrzeć w niej wszystko co ważne. dla mnie jest ważne żeby zespół był trzeźwy, w końcu to ich praca i to dobrze płatna. nie ma w tym ujmy żeby wpisać taką wzmiankę do umowy- a jeśli zespół nie ma z alkoholem problemów to nie będzie protestował.

Gdy My przy podpisywaniu umowy z zespołem wspomnieliśmy o alkoholu w celu poznania ich zdania na ten temat, usłyszelismy jedno zdanie: " My jestesmy w PRACY" I to Nam wystarczyło...

A zresztą to czy ktos z orkiestry będzie pił od razu widać po samym zachowaniu itp - dlatego szukalismy kulturalnego zespołu, z osobami tak jak juz wspmniałam dla których nasze wesele nie jest darmową imprezą gdzie mozna za free wódki się napić, tylko pracą...

I jeżeli są pary, które obawiaja się takiego zachowania zespołu na swoim weselu, koniecznie powinni taki aneks do umowy dołączyć.

dla mnie jest ważne żeby zespół był trzeźwy, w końcu to ich praca i to dobrze płatna
To nie jest wszystko takie proste, czasem lepiej sobie łyknąć np. przed pójściem za stoły, tym bardziej że goście też trzezwi nie sa, lepszy klimat sie tworzy wtedy i takie... wzajemne porozumienie ;). Oczywiscie nie jestem za tym zeby przesadzac. kazdy ma wiedziec ile moze wypic zeby grało mu sie tak samo dobrze jak na trzezwo tyle ze z lepszym humorem a zarazem korzyscia dla obu stron umowy. Zespół owszem, jest w pracy ale bardzo specyficznej w której wiekszosc jest jednak po paru kielichach. A wzmianki w umowie... jeslibym sie bał o zespół ze moze sie upic to bym zrezygnował.

Z tym czy praca tak dobrze płatna to bym polemizował: nauczcie sie grac na instrumencie, spiewac, zainwestujcie w sprzet, załozcie zespól, znajdzcie odpowiednich ludzi, potem róbcie mnostwo prob i spijajcie te smietanke, zobaczycie czy tak fajnie i lekko ta kasa przychodzi. Ja kiedys przeliczyłem to na godziny, wliczajac cały czas poswiecony na wesela (nie od momentu wejscia pary młodej na sale bo my zaczynamy tak naprawde duzo wczesniej) i proby to powiem szczerze, kasa ok. ale nie ma rewelacji, wyszło mi ok. 12 zł na godzine plus weekendy zajete i człowiek wiecznie niedospany...

Guitar Player, ale sam wybrales taki 'zawod' jak tak mało platne to mozesz zrezygnowac przeciez :) fachura jest dobra jak ktos umie spiewac i grac, a do tego jest komunikatywny. wg mnie, zarobki sa dobre ( u nie zespol 3 os, 2300 za noc to wychodzi ok 766, 66 zł , a jak sie dzielą w zespole to juz nie wiem ) kazda praca ma swoje plusy i minusy, a jak ktos lubi swoja prace to podstawa.

My również nie pisaliśmy w umowie wzmianki o alkohol, wiadomo że nie będą siedzieć o "suchym pysku" że tak to ujme :P ale wiem że sie nie nawalą do neiprzytomności. Zresztą po to jest starszy żeby też pilnował i jak zobaczy że orkiestra przesadza będzie interweniował. A przeciesz oni też liczą się z tym że kase wezmą dopiero po weselu więc jakie granie takie płacenie :P