• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
agusia_najlepsz

Seks przed ślubem? Antykoncepcja?

136 posts in this topic

najczesciej o NPR pary slysza na kursach przedmalzenskich i z tego co mowia roznie sie to odbywa i czesciej sa zniechecane niz zaciekawione ta metoda nawet slyszalam przypadek ze pani od nauk wrecz krzykiem probowala zmusic pary by uzywali tej metody co ma napewno odwrotny skutek.

Myślę, że jeśli ktoś jest zainteresowany tym, jak pogodzić życie seksualne w małżeństwie z wiarą i nauką Kościoła (która z niej wynika, wg mnie) to sam będzie szukał informacji o NPR. Odnośnie nas, mnie i Mathiego to nie mogę powiedzieć, że to ja jako kobieta stosuję metody NPR i on nic do tego nie ma i się na tym nie zna. Byłoby to bzdurą. Jest prawie tak samo w to zaangażowany jak i ja. Więc myślę, że to zależy od nastawienia, a nie od tego czy to facet czy kobieta. Choć wiadomo, że obserwacje dotyczą ciała kobiety.

Odnośnie jeszcze tego, że współżycie ma być nastawione tylko na płodzenie dzieci, a co poza tym to grzech. Nie zgodzę się z tym. Nie po to Stwórca tak "zaprogramował" organizm kobiety, że jest płodna cyklicznie, a nie non stop, żeby każde zbliżenie małżonków owocowało poczęciem. Seks małżonków zbliża do siebie, jednoczy w sposób doskonały i ta przyjemność, która z tego zbliżenia wynika nie jest grzeszna, tylko jest pięknym darem danym nam od Boga. Po to by cementować związek małżeński w ten niesamowity, intymny sposób.

Mathie,

na wstępie przyznaj się, w której parafii służysz?

http://www.antykoncepcja.com.pl/skutecznosc.htm

Twoja metoda jest na przedostatniej pozycji w rankingu przeprowadzonym przez Center for Young Women's Health Children's Hospital, Boston, USA, a nie przez księży.

Chciałeś mieć konkrety, to masz. A Ty czym podpierasz swój ranking???

Jeśli Ty nie uprawiasz z żoną seksu podczas jej dni płodnych (gdy ma największą ochotę) to co z Ciebie za facet i gdzie Ty masz jaja?!?! Poza tym uważałbym, aby nie zostać rogaczem (jeśli wiesz, o co chodzi).

Piszesz o 6. przykazaniu, a widzę,że g... o nim wiesz, mimo, że zawiera dwa wyrazy.

Inna sprawa: PLEMNIK SAM W SOBIE NIE JEST DZIECKIEM. Bez komórki jajowej nie będzie stworzenia, więc stosując metodę naturalną, uprawiając seks w dni niepłodne, doprowadzasz do tego, aby się komórki nie połączyły, a to jest tak, jak założyć prezerwatywę w dni płodne - bo też nic z tego nie będzie.

Jesteś facetem, wiec na 100% miałeś w swoim życiu polucje. wg Twoich przekonań zabiłeś kupę dzieci, więc zapomnij o Edenie.

Pamiętaj, ze polucje biorą się ze złych myśli, więc kościół ich nie toleruje. Jesteś zdrowo pos..ny, uważając, że planowanie rodziny w XXIw moze odbywać sie tylko na zasadzie kalendarzyka, bo Jezus zył w I wieku. I jak się ma stosowanie antykoncepcji do narodzin Jezusa? (Maryja nie stosowała kalendarzyka i jak się do tego odniesiesz?).

Podstawową i przewodnią zasadą Boga jest przebaczanie. Pamiętaj, ze bliżej Boga sa grzesznicy, którzy sie spowiadają niz ci, którzy udają świętych. Twoje poglądy może dla Ciebie i Twojej zony są idealne, ale nie narzucaj tego innym, bo jest to niemoralne i też jest grzechem, jak również wypieranie się tego. Bóg każdemu dał wolną wolę i g... Ci do tego czy ja założę prezerwatywę, czy nie. Uważasz się za świętego, a nie spełniasz głównego obowiązku, który przyrzekłeś przed ołtarzem. Nie wywiązujesz się z roli męża w dniach, kiedy Twoja zona najbardziej tego potrzebuje.

Uważam, że powinien Cię odwiedzić dobry egzorcysta, bo jesteś zdrowo nawiedzony.

I żeby było jasne:

atakuję Ciebie ZA TWOJE POGLĄDY,

ponieważ uważam, ze są bezzasadne i opierane wyłącznie na teorii kościoła (podkreślam TEORII), a jeśli używanie prezerwatyw ma mnie wykluczyć z kościoła, to godzę się na to.

Bo pamiętaj, że kościół, to nie to samo, co WIARA.

Jesteś deb.lem i ograniczonym imbecy.emm, jeśli stawiasz swoją metodę ponad inne. Niejeden ksiądz ma kochankę i dzieci i sądzę, że to się nie wzięło z kalendarzyka.

Skup się raz w życiu i pomyśl, co ty wypisujesz.

Jeśli usuniesz mój post, będzie to oznaczało, że brak ci argumentów i mam rację, a takze to, ze nie szanujesz zdania innych i narzucasz wyłącznie swoje wizje.

Pozdrawiam ciebie i żonę, wiecznie niezaspokojonych,

i życzę powodzenia w życiu seksualnym,

chociaż nie wiem, po co, skoro i tak macie wszystko wyliczone.

trzymam kciuki, aby chociaż raz na 10 lat wypadł wam seks w Walentynki.

robert22102,

myślę, że z Twoją wypowiedzią zgodzi się wiekszość forumowiczek. Bardzo się cieszę, że jako nieliczny facet na forum wypowiedziałes sie na ten temat, pokazując Mathiemu nieznany mu punkt widzenia.

Znając życie, Twój post zostanie wkrótce usunięty, ale jak wspomniałeś, będzie to przeczyć zapewnieniom gospodarzy o tolerancji i możliwości swobodnych wypowiedzi na forum.

Popieram stanowisko, że PLEMNIKI TO NIE DZIECI,

bo DO STWORZENIA POTRZEBNE SĄ KOMÓRKI OBOJGA PŁCI!

TAK WIEC NIE PORÓWNUJMY ANTYKONCEPCJI DO ZABIJANIA,

BO NA TYM ETAPIE NIE MA CZEGO ZABIJAĆ!

A w kwestii nawracania, odnoszę wrażenie, że próby nawrócenia "błądzących" forumowiczek trącą fanatyzmem, a nie tolerancją, i dużo bliżej im do koscioła niż do Boga i Wiary w Niego.

Szkoda, ze niektórzy są bliżej kościoła niż Boga, no ale wszak błądzić jest rzeczą ludzką.

dobra może i się godzę z robertem22102, ale nie podoba mi się, że to jego pierwszy post i od razu obraża użytkownika forum. Oczywiście można wyrazić swoje zdanie (bo od tego jest forum) ale nie trzeba od razu używać epitetów, które tu zostały użyte.

Z tego co pamiętam to Mathie wyraził swoje zdanie, nie obrażając nikogo. Więc drogi Robercie argumentuj, ale nie obrażaj.

Mathie i jego żona mogą żyć po swojemu, bo jak napisałeś Bóg obdarzył ich wolną wolą!

zgadzam sie z kasiek w 100 %. Co mi sie w tym poscie nie podobalo to to ze wyzwales innego uzytkownika z powodu jego poglądów. ale z reszta w mniejszym czy wiekszym stopniu sie zgadzam.

Kazdy ma wybór jak życ.

Zgadzam sie z Kasiek. Forum to miejsce do wyrażania opinii a nie dawania upustu swojej agresji. Każdy ma swoje poglądy i nie każdy musi sie z nimi zgadzać ale niech je szanuje

Zgadzam się z Wami, dziewczyny,

Robert trochę przesadził w epitetach i niepotrzebnie obrazał innego uzytkownika.

Ale to jedyna uwaga, jaką mam do postu Roberta.

Jako pierwszy odważył się wyrazic swoje poglądy w tak bardzo odważny (choć racja, zbyt agresywny) sposób.

Niemniej jednak w wiekszosci kwestii uważam tak, jak on, choc pewnie sama część wypowiedzi sformułowałabym łagodniej.

Bo czytając wizje Mathiego, też nie raz czuję się urazona tylko za to, jaka jestem, bo choc Mathie nie posługuje się epitetami, to i tak wartosciuje ludzi za poglądy.

Ja szanuję postawy innych, ale nie oceniam ich wzgledem własnych preferencji.

na wstępie przyznaj się, w której parafii służysz?

W żadnej, a nawet jakbym służył to co to ma do rzeczy.

Twoja metoda jest na przedostatniej pozycji w rankingu przeprowadzonym przez Center for Young Women's Health Children's Hospital, Boston, USA, a nie przez księży.

Chciałeś mieć konkrety, to masz. A Ty czym podpierasz swój ranking???

Podajesz jakieś dane ze strony, gdzie za przeglądanie jej trzeba wysłać smsa. Dla mnie to nie jest wiarygodne źródło. Ja pisałem skąd mam dane, były przeprowadzane badania przez wymienionych tam profesorów. Można sprawdzić w wikipedii skuteczność metody Rotzera: 0,2 poczęcia na 100 płodnych kobiet stosujących tę metodę w trakcie roku. Nie będę powtarzał jakie wyniki mają metody antykoncepcji, wszystko jest w moim pierwszym poście.

Jesteś facetem, wiec na 100% miałeś w swoim życiu polucje. wg Twoich przekonań zabiłeś kupę dzieci

Nigdzie nie stwierdziłem, że plemniki = dzieci.

Jeśli Ty nie uprawiasz z żoną seksu podczas jej dni płodnych (gdy ma największą ochotę) to co z Ciebie za facet i gdzie Ty masz jaja?!?!

Jeżeli miarą prawdziwego faceta jest założenie prezerwatywy i seks z żoną to ja jednak żyję w trochę innym świecie od Ciebie.

Pamiętaj, ze polucje biorą się ze złych myśli, więc kościół ich nie toleruje.

Polucje mogą się brać z długiej abstynencji, a nie tylko ze złych myśli. A do tego Kościół Katolicki nic nie ma.

Jesteś zdrowo pos..ny, uważając, że planowanie rodziny w XXIw moze odbywać sie tylko na zasadzie kalendarzyka

Nie na zasadzie kalendarzyka, ale np. na metodzie Rotzera jak najbardziej tak.

Podstawową i przewodnią zasadą Boga jest przebaczanie. Pamiętaj, ze bliżej Boga sa grzesznicy, którzy sie spowiadają niz ci, którzy udają świętych. Twoje poglądy może dla Ciebie i Twojej zony są idealne, ale nie narzucaj tego innym, bo jest to niemoralne i też jest grzechem, jak również wypieranie się tego. Bóg każdemu dał wolną wolę i g... Ci do tego czy ja założę prezerwatywę, czy nie. Uważasz się za świętego

Nie uważam się za świętego, jestem tak samo grzeszny jak każdy człowiek i spowiadam się. Nigdzie nie napisałem, że jestem święty i że nie zdarza mi się grzeszyć.

Jesteś zdrowo pos..ny
Uważam, że powinien Cię odwiedzić dobry egzorcysta, bo jesteś zdrowo nawiedzony.
Jesteś deb.lem i ograniczonym imbecy.emm
Jeśli usuniesz mój post, będzie to oznaczało, że brak ci argumentów i mam rację, a takze to, ze nie szanujesz zdania innych i narzucasz wyłącznie swoje wizje.

A te teksty powyżej powinienem usunąć i jakbyś obrażał jakiegoś innego użytkownika już dawno pożegnałbyś się z tym forum. Żeby nikt nie mógł mnie posądzić o to, że wykorzystuje pozycję administratora tej strony w rozmowie z Tobą. Na przyszłość: krytykuj poglądy, a nie wyzywaj ludzi. Na razie masz ostrzeżenie, nie będziesz robił śmietnika z tego forum.

Na inne personalne ataki nie będę odpowiadał, gdyż nijak to się ma do wątku.

BARDZO spodobała mi się Twoja odpowiedź, Mathie. Konkretna i rzeczowa, pomimo wymierzonych w Ciebie epitetów.

Choć merytorycznie zgadzam się z Robert22102, mogę przypuszczać, że sposób jego wypowiedzi był celową prowokacją, którą Ty bardzo godnie odparłeś, nie stosując oceniania, a to jest ważne.

Dla mnie to nie jest wiarygodne źródło. Ja pisałem skąd mam dane, były przeprowadzane badania przez wymienionych tam profesorów. Można sprawdzić w wikipedii skuteczność metody Rotzera: 0,2 poczęcia na 100 płodnych kobiet stosujących tę metodę w trakcie roku.

A czy wikipedia jest rzetelnym źródłem informacji? :) Przecież hasła może umieszczać tam każdy i to treści absolutnie dowolnej, nikt tego nie kontroluje:) Nie jest dobrze na tym świecie, jeśli wikipedia jest podstawową kopalnią wiedzy :)

A ja popieram Mathiego i Majke :) Tylko zastanawiam sie czemu tak ich atakujecie? Walka na słowa? zawsze ją przegramy bo ludzi stosujących NMPR, czystośc przedmałżenska bedzie zawsze mniej a szkoda bo nie wiedzą co tracą:) Wielu ludzi ma takie a nie inne zdanie o NMPR z informacji zaczerpnietych z gazet, telewizji.. ciekawe czemu, media są przeciwne NMPR, bo jest mniej skuteczna? Myśle ze gdyby tyle samo czasu media poświęcały na uswiadamianie o NMPR co na jej negowanie , to wiele osób by sie do niej przekonało i zaczeło ją stosować... Tylko po co?????PRZECIEZ NA NMPR nie da SIE NIC ZAROBIC ( ile kosztuje termometr raz na 3 , 4 lata- grosze), w przeciwieństwie do wielkiego PRZEMYSŁU ANTYKONCEPCYJNEGO-BIZNES TO BIZBES, ANTYKONCEPCJA KOSZTUJE- tabletki, prezerwatywy na tym można zarobić na NMPR -Nie - wiec po co je promowac.... proste - ciesze sie ze jestem w gronie tych do których informacje -PRAWDZIWE- informacje o NMPR dotarly i mnie przekonały:)

Papa pozdrawiam wszystkich tych oburzonych jak i nie:)

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 00:17 ]

A swoją droga Robert Twoja wypowiedz brzmi tak wściekle i zawzięcie , gdybys był pewny swoich słów potrafilbys je spokojnie i kulturalnie napisac, bez zbednych wyzwisk, które co miały podkreslić ze jestes lepszy, lepiej wiesz, widocznie jednak nie jestes tak pewny swoich słów skoro , do ich podkreslenia musisz uzywac takich wyzwisk, zeby zaakcentowac kto ma rację, po Twojej wypowiedzi jedynie co możan stwierdzić to że w Twoje zycie antykoncepcja wnosi bałagan i haos, w Twojej głowie nad którym nie umiesz zapanowac..

ja tylko nie lubie jak ktos usilnie probuje przekonac mnie do swoich pogladow - chociaz moje sa inne i jak aktos atakuje mnie i uznaje za gorsza od siebie bo uwazam inaczej...

Ostatnio byłam na naukach przedmałżeńskich i przeżyłam szok! Wytłumaczenie pani prowadzącej zajęcia czemu kościół jest przeciwko antykoncecji:

1.Prezerwatywy, ponieważ są z lateksu i mają dziurki przez, które wszystkie wirusy i część plamników wydostaje się na zewnątrz, a nie zachodzi sie w ciążę wyłącznie dlatego, iż każda prezerwatywa posiada środki plemnikobójcze.

2. Tabletki- krótki komentarz- trują. czemu tylko kobieta ma się truć.

3. Środki wczesnoporonne (tabletki)- są nielegalne w Polsce. Wiem , że są sprzedawane na receptę.

Czułam się jak bym żyła w średniowieczu, kiedy można było wciskac ludziom takie kity:)