• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
agusia_najlepsz

Seks przed ślubem? Antykoncepcja?

136 posts in this topic

"Czym jest grzech mówi Pan Bóg. Człowiek nie może sobie ustalać czym jest grzech. " Biblia powstała 2000 lat temu, nie daje nam gotowej odpowiedzi na wszystkie pytania wprost-tzreba ja interpretować. a interpretacji jest całe mnówsto-na tej samej Biblii sie opierajac istnieje kosciół katolicki, prawosławny, protestanci, unici i cała masa innych chrzescijan. W kosciele katolickim-monopol na interpretacje maja duchowni z soborami i papieżami na czelu-ale historia pokzuje ze się czasem mylą, czasem do tych błędów nawet przyznają. Kościoł jest zywy i zmienia swoje zdanie-najlepszy przykład-celibat-przecież nie istaniał od poczatków chrzescijanstwa.

kazdy ma wolny wybór-dla mnie bycie dobrym człowiekiem to znaczy nie krzywdzić innym i pomagac innym, nie widzę aby antykoncepcja kogos krzywdziła.

poza tym wydwało mi się ze forum jest dla wszystkich-takze rozwodników, ateistów, grzeszników, wyznawców innej wiary, dla osób które nie grzesza. bo dla każdego dzien ślubu jest dniem wyjatkowym,

każdy wiadomo ma inne zdanie, w obecnych czasach dla większości współżycie przed ślubem jest normalną rzeczą. wierzcie, że nie zawsze musi okazać się złem - bo przed ślubem.

Gdzie Ty masz tych ludzi, którzy przed ślubem uprawiają seks i stosują NPR? Trzeba mierzyć temperaturę praktycznie dzień w dzień przez 7 miesięcy, żeby można było stosować poprawnie tę metodę. Z siedmioma wykresami miesięcznymi można dopiero zaczynać współżyć na spokojnie, będąc pewnym. - słowa administratora

Ta wypowiedź mnie powaliła... Jestem w trakcie zdawania egzaminu na nauczyciela NPR i takich głupot nie słyszałam nigdy w życiu... NPR nie jest po to, aby zabezpieczyć sie przed ciążą tylko po to aby znaleźć stosowny czas na poczęcie dziecka i wcześnie zdiagnozować choroby kobiece... Kochany administratorze... Ludzi którzy przed slubem uprawiają seks i stosują metodę angielską jest bardzo duzo...a przykładem moge byc ja... i wbrew tym wszystkim którzy mówią że nie jest to skuteczna metoda, stane na przeciw i bede podtrzymaywać zdania że to nie jest kalendarzyk tylko sposób na obserwację siebie, na poznanie swojego rytmu...

Gdzie Ty masz tych ludzi, którzy przed ślubem uprawiają seks i stosują NPR? Trzeba mierzyć temperaturę praktycznie dzień w dzień przez 7 miesięcy, żeby można było stosować poprawnie tę metodę. Z siedmioma wykresami miesięcznymi można dopiero zaczynać współżyć na spokojnie, będąc pewnym. - słowa administratora

Ta wypowiedź mnie powaliła... Jestem w trakcie zdawania egzaminu na nauczyciela NPR i takich głupot nie słyszałam nigdy w życiu... NPR nie jest po to, aby zabezpieczyć sie przed ciążą tylko po to aby znaleźć stosowny czas na poczęcie dziecka i wcześnie zdiagnozować choroby kobiece... Kochany administratorze... Ludzi którzy przed slubem uprawiają seks i stosują metodę angielską jest bardzo duzo...a przykładem moge byc ja... i wbrew tym wszystkim którzy mówią że nie jest to skuteczna metoda, stane na przeciw i bede podtrzymaywać zdania że to nie jest kalendarzyk tylko sposób na obserwację siebie, na poznanie swojego rytmu...

Dlaczego uważasz, że napisałem głupotę, mówiąc, że NPR pokazuje kiedy można współżyć, aby się dziecko poczęło, a kiedy jak się chce odłożyć poczęcie. Temat jest związany z antykoncepcją dlatego użyłem tu sformułowania "współżyć na spokojnie, będąc pewnym". Oczywiście zgadzam się z tym co piszesz na temat NPR i nie widzę rozbieżności zdań między nami, po prostu podałem jeden aspekt.

Pisząc:

dlaczego My potrafimy mieszkać ze sobą 2 lata, i powiedziec sobie - poczekamy do ślubu, w momencie kiedy już stosowalismy NPR, po prostu, chcemy poczekać i udaje się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i jestem z siebie i mojego narzeczonego DUMNA!!!!!!!!!!
Ludzi którzy przed slubem uprawiają seks i stosują metodę angielską jest bardzo duzo...a przykładem moge byc ja...

nie zrozumiałem co chcesz nam powiedzieć i czego jesteś przykładem...

Chcę przez to zanegować Twoje słowa odnośnie tego o co zapytałeś, a mianowicie - gdzie masz ludzi którzy przed ślubem uprawiają seks i stosują NPR - uwierz są tacy... np ja ;) Po drugie dlatego piszesz głupoty, bo nie trzeba mieć 7 wykresów dla pewności!!! Już w 4 miesiącu stosowania NPR rozpoczynasz stosowanie obliczeń, co daje Ci większą ilość dni niepłodnych, jednocześnie wydłuża sie czas niepłodności względnej... A co najważniejsze względną pewność daje Ci ostatnich 12 cykli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Temperaturę mierzy się nie praktycznie dzień w dzień, ale koniecznie dzień w dzień!!!!!!!!!!!!!!!! A dla pewności nas, którzy stosujemy NPR, wystarczy wiara, a dla tych co nie uznaja NPR i są przeciwni to nawet 50 lat nie wystarczy... Juz rozumiesz??? ;)

Po drugie dlatego piszesz głupoty, bo nie trzeba mieć 7 wykresów dla pewności!!! Już w 4 miesiącu stosowania NPR rozpoczynasz stosowanie obliczeń, co daje Ci większą ilość dni niepłodnych, jednocześnie wydłuża sie czas niepłodności względnej... A co najważniejsze względną pewność daje Ci ostatnich 12 cykli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 ? 7 ? 12 ? Im więcej wykresów tym większe możliwości określania, kiedy występują dni płodne, a kiedy niepłodne. Są różne metody interpretacji wykresów: Rotzera, Billingsa, angielska, niemiecka, Kippleyów i wiele innych. To czy stosujemy którąś z metod 4, 7 czy 12 miesięcy nie ma znaczenia, bo im więcej mamy wykresów tym większą daje nam to pewność reguły. Różni autorzy podają różny minimalny czas obserwacji. Kobieta obserwująca siebie nawet pierwszy miesiąc może zauważyć skok temperatury i rozpoczęcie fazy lutealnej i w czwartym dniu tej fazy będzie wiedziała, że do poczęcia nie dojdzie. Temat jest bardzo rozległy, wiele książek już napisano i pewnie wiele zostanie jeszcze napisanych, a na takim forum ciężko wyczerpać temat.

No właśnie :) im więcej wykresów tym większa pewność, ale prawda taka, że Ci którzy z góry nastawieni są na nie co do NPR, i tak nie będą go stosować... Nie ma co się spierać bo każdy ma inne poglądy...Co więcej, niektórzy z którymi mam w poradniach do czynienia nie zdają sobie sprawy z tego że NPR to nie jest antykoncepcja, tylko sposób na życie... Szczerze, to sranie w banie, że za dużo zachodu, da się przyzwyczaić :mrgreen:

PS. Mathie jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy na temat NPR ;) Miło widzieć chłopaka, który ma do tego taki stosunek...[/b]

i nie czuje sie gorsza , ze nie stosuje tej metody. 'sranie w banie' mowisz... ? heh

:mrgreen: Tu nie chodzi o bycie gorszym czy lepszym, lepiej radzącym sobie w życiu czy gorzej... Po prostu każdy podaje swoje argumenty na potwierdzenie słuszności swoich tez...

Świata się nie zmieni, ale prawda taka, że każdy ma inne poglądy i trzeba je nawet jesli sa różne od moich własnych szanować :D:lol::mrgreen:

No wlasnie Moi Drodzy,grunt to aby sie szanowac.A co do antykoncepcji...ja stosuje metody naturalne juz od dwoch lat,nie mierze przy tym temperatury,nie robie zadnych wykresow.Obserwuje siebie,jestem swiadoma tego, co podczas calego cyklu sie ze mna dzieje.Dokladnie jestem w stanie powiedziec kiedy wypada owulacja.Mam to szczescie,ze moj cykl jest ideaalnie regularny.Nie zaklocaja go infekcje,przeziebbienia czy sytuacje stresujace.Jedynie kiedy wyjezdzam na urlop,zmiana klimatu-cylkl sie zmienia i niczego nie jestem pewna;Ale na urlop wyjezdzam tylko 2 tygodnie w roku wiec to nie jest dla mnie zaden problem.Nie wykluczam, ze kiedys po urodzeniu dziecka nie zaczne stosowac antykoncepcji hormonalnej.Poki co metoda naturalna jest dla mnie wygodna.Uwazam,ze kazdy powinien wybrac antykoncepcje,ktora bedzie mogl stosowac w zgodzie z samym soba :) Pozdrawiam

Dosyć burzliwa ta wasza dyskuja. Ja uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie musi narzucać go innym. Ma również prawo wyboru. Jeżeli chce współżyć przed ślubem to jego sprawa a jak chce czekać do ślubu to niech czeka. Co do antykoncepcji jestem za tym żeby się zabezpieczać. Bardzo chcę mieć dzieci, ale nie przed ślubem a antykoncepcja daje mi jakieś poczucie zabezpieczenia. Jestem tylko przeciwniczką tabletek ponieważ uważam, że mimo kilku zalet mają negatywny wpływ na organizm kobiety, ale to jest moje zdanie i nikomu go nie narzucam i każdy ma prawo do swojego zdania. Pozdrawiam

ja 2 lata biorę tabletki- z małymi przerwami. długo sie zastanawiałam czy to nie jest szkodliwe dla zdrowia, póki co nie ma negatywnych skutków. biore tabletki o niskiej zawartosci hormonów w tabletce: 0,02 mg estrogenu i 0,15 mg progestagenu. troche sie obawiam jaki to bedzie miało wpływ- na dłuzszą metę. ale narazie stosuje ta metodę bo jest skuteczna, tańsza niz np. plastry i łatwa i przyjemniej niz w gumkach :D takie moje zdanie

a dzieci chcemy mieć i będziemy się cieszyć napewno ale w ten sposób mogę sie na to przygotować i poczekać jeszcze troche.