• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
agusia_najlepsz

Seks przed ślubem? Antykoncepcja?

136 posts in this topic

widze ze ciekawie watek sie rozwinął. Mathie podales 'Skuteczność metody naturalnej metody poczęć' i jakas skale. dla mnie to jest lekko dziwne bo nie jestes kobietą, nie wiesz co to znaczy rozregulowany cykl pod wplywem stresu, choroby i masy innych czynników, wiec nie do konca powinienes sie wypowiadac na ten temat. szanuje Twoje i Twojej zony zdanie, i nie mam zamiaru na Was napadac.

Napisałeś: 'Lepiej wziąć pigułkę i sprawić, żeby dziecko nie żyło, niż oddać go do domu dziecka?'

Stosujac antykoncepcje, dbam o to, zeby moje dziecko nie urodzilo sie w złej chwili, kiedy to mnie na nie nie stac ani materialnie ani duchowo. Przenigdy nie zabiłabym dziecka swojego, ani nie oddała go do domu dziecka. Dlatego tez chce miec dzieci kiedys, ale najpier chce sie na nie przygotowac- chce móc mu/jej zapewnic jak najlepszy byt, oraz sama chce byc gotowa na bycie matką. Wszedzie dookoła jesttem swiadkiem, jak nastolatki nie zabezpieczyły się, a swoje dzieci maja w głebokim poważaniu... Uwierzcie mi, pracowałam na wolontariacie z dziecmi takich rodziców, i widziałam jak im brakuje domu, ciepła, miłości....

Studiuje na wydziale nauk o zdrowiu, miałam wyklady z ginekologii i wiem, ze najczestrza liczba "wpadek" jest własnie przez NPR, brak zabezpieczenia- tzw metoda na wyskakiwanego, oraz prezerwatywy

Tabletki - hmmm a jaka kobieta tabletki bierze 12/12 miesięcy ? Bierze sie kilka miesięcy a potem odstawia sie na jakis czas, dzieki czemu wątroba ma czas na regeneracje, do tego można wykonac proby wątrobowe i będzie sie znac jej stan.

A dlaczego nie 12/12? Znam osoby, które nie chcą mieć dziecka już od kilku lat i jeszcze przez kilka? Co z nimi? Co ze zdrowiem tych kobiet? Bez problemów po kilku latach zajdą w ciążę i urodzą zdrowe dziecko?

ale kazda kobieta sama decyduje, ze chce ponad 'norme' brac tabletki. Lekarze zalecaja, po max 6 miesiacach zrobic 6 miesiecy przerwe. jak ktos nie przestrzega to tak jak braniem antybiotyku bez leków oslonowych mimo ze lekarz zalecal- swiadomie robi sobie dziewcze problem, wyniszczajac poszczegolne struktury organizmu.

Wcześniejsze przyjmowanie doustnej antykoncepcji nie wpływa negatywnie na płodność u kobiety â donosi praca dr Maureen Cronin zaprezentowana niedawno podczas 55. dorocznego kongresu American College of Obstetricians and Gynecologists.

Wśród wielu przeciwników doustnych środków antykoncepcyjnych panuje pogląd, że po długim zażywaniu tabletek kobiety mają problem z zajściem z ciążę. Według amerykańskich badań takie obawy ma 25-35% kobiet w wieku reprodukcyjnym.

Aby rozwiać te wątpliwości niemieccy uczeni przeprowadzili badanie z udziałem 60 000 kobiet biorących udział w badaniu o nazwie European Active Surveillance Study on Oral Contraceptives (EURAS-OC). Spośród nich 2064 odstawiło tabletki by zajść w ciąże. Pacjentki te były obserwowane przez okres 2 lat.

Okazało się, że w pierwszym cyklu menstruacyjnym po zakończeniu terapii antykoncepcyjnej w ciążę zaszło ponad 21% kobiet, co jest porównywalne z grupą kontrolną nigdy nie leczoną hormonalnie. W rok po zakończeniu terapii w ciążę zaszło blisko 80% pacjentek, a mediana czasu zajścia w ciążę wynosiła 3 miesiące. Również długość przyjmowania leków, rodzaj hormonów oraz wiek kobiety nie miał wpływu na częstość zajścia w ciążę.

Wszystkie te wyniki wskazują, że płodność kobiet, które przyjmowały doustna antykoncepcję nie różni się od płodności kobiet nie otrzymujących nigdy takiej terapii. Pora więc ostatecznie obalić mit związku środków antykoncepcyjnych i problemów z zajściem w ciążę.

Proszę o podawanie źródeł z których kopiowane są informacje, chyba że samemu się je sformułowało.

Ale wracając do tematu, to w takim razie bez uszczerbku na zdrowiu można stosować pigułki przez wiele lat (bo przez wiele nie chcę dziecka) i jeszcze będzie to lepsze niż niektóre witaminy (bo przed tyloma chorobami chronią)?

A jeśli tylko 6 miesięcy, to co przez kolejne 6? Abstynencja?

absolutnie nie zastapia witamin, a te najlepiej czerpac z owoców, warzyw itd :) wg mnie i tego co wiem, nie nalezy stosowac tabletek dluzej niz 6 miesięcy, po czym powinna nastapic 6 miesięczna przerwa na regeneracje i odpoczynek dla wątroby :) a jak dziewczyna wie, ze bierze je za dlugo to swiadomie szkodzi sobie, na to nie mamy wplywu. Znajoma bierze tabletki, bo ma bardzo bolesny okres, zaczela je brac jak jeszcze byla dziewica. lekarz kazal jej brac co miesiac bez przerwy, dostala takie z minimalna dawna hormonów po jakims czasie poznala faceta,, dzis sa malzenstwem.- i co- to tez grzech ze brala tabletki, w tym momencie odwaze uzyc sformuowania 'dla zdrowia' ?

Jeśli brała je jak nazwałaś to "dla zdrowia" i była świadoma wszystkich skutków ubocznych, a przy tym nie wykorzystywała tego, że jest niepłodna to uważam, że jest to dopuszczalne. Ale jeśli współżyła wtedy wiedząc, że nie zajdzie w ciążę bo tego nie chciała to już mówimy o grzechu.

Zresztą o grzechu mówimy tylko jak ktoś jest tego świadomy i robi to dobrowolnie.

Jeśli dla kogoś 3 to już dużo za dużo to dla niego pewnie już nieumiarkowanie... sprawa indywidualna...

A co to ma do tematu?

A dlaczego nie 12/12? Znam osoby, które nie chcą mieć dziecka już od kilku lat i jeszcze przez kilka? Co z nimi? Co ze zdrowiem tych kobiet? Bez problemów po kilku latach zajdą w ciążę i urodzą zdrowe dziecko?

To najlepiej spytaj ich czemu tak czynią. A nie probowalas ich uswiadomic ze robia zle i grzesza? :mrgreen:

Mathie, Majko- mówicie ze my, userzy ganimi Was za Wasze poglądy, a tak naprawde czuję się jak pod ostrzałem Waszych wierzec i przekonan, gdyz piszecie tonem, nieznoszącyn sprzeciwu. Mam wrazenia, jakoby chcielibyscie narzucic nam swoją ideologie. Chwała Wam za to, ze wytrzymaliście bez seksu przed slubem, za to ze nie skotujecie mechanicznej/chemicznej antykoncepcji, za to ze tak mocno wierzycie i zawsze kierujecie sie i przestrzegacie wszystkich Praw Boskich oraz tego co jest w Piśmie Świetym. Jednak ja odczuwam to tak, jakbyście chcieli na sile zmienic swiat, ze każdy ma robic jak i Wy...

Ciesze sie, ze przestrzegacie wszystkiego, jednak pojęcie GRZECH jest pojęciem względnym. Dla jednej osoby grzechem jest jak na tygdoniu nie pojdzie do kościoła, a dla drugiej pocałunek. Nie mozna narzucac wszystkim takiego samego znaczenia.

Po to dostalismy cielesnosc zeby z niej korzystac w umiejetny sposob. Nie mowie o patologii, jak sprzedawanie siebie, swojego ciała, ew. 'sypianie z kim popadnie' ... mowie o urokliwym wspolzyciu dwojga kochajacych chcacych sie pobrac osob .... Bóg, owszem pomaga w zyciu, ale co z kobieta, ktora przestrzegała praw boskich, wyszla za mąz i pewnego dnia gdy ma dwoje dzieci mąz zaczyna pic i terroryzowac rodzine ? No gdzie tu sprawiedliwosc ? Przeciez stosowana 10 Przykazan, nie kochała sie przed ślubem .. A Bóg zesłał na nia cierpienia i udreki ... na nia i ICH dzieci. I co ? i w takiej sytuacji ona ma zyc w tym, ma pozwalac zeby ojciec bił ja i dzieci? Zeby cierpiały glod, bo mąz przepija wszystko ?

Nie ma reguły, nie ukrywajmy... czasem dobry czlowiek ma piekło na ziemi, a kawał drania zyje w dobrobycie. ja rozumiem, ze czeka nasz Szczescie wieczne, i ze nagroda bedzie po smierci ale co teraz?! dlaczego matka ma pozwolic aby jej dzieci cierpialy? Kobieta wybiera rozwód- uratowala siebie, dwoje malych dzieci ... I co ? I KK potepia ja za to, nie ma prawa wejscie do kościola bo przed latami przyrzekła 'dopoki smierc nas nierozlaczy' ? i tylko dlatego do konca zycia ma nie wyjsc 2gi raz za maz, ma nie kochac i ni ebyc kochana? no tak, bo konkubinat nie jest akceptowany, ponowne wyjscie za maz? No to moze ma mu zyczyc smierci zeby moc wyjsc za maz, i poczuc sie kochana, akceptowana i szczesliwa?

Jednak ja odczuwam to tak, jakbyście chcieli na sile zmienic swiat, ze każdy ma robic jak i Wy...

Chcemy, żeby każdy trafił do Królestwa Niebieskiego po śmierci. To nasz obowiązek, żeby ludzi ewangelizować, jeżeli błądzą. Robimy to i mamy nadzieję, że jak my kiedyś zbłądzimy to ktoś następny nam pomoże wrócić do wiary...

Ciesze sie, ze przestrzegacie wszystkiego, jednak pojęcie GRZECH jest pojęciem względnym. Dla jednej osoby grzechem jest jak na tygdoniu nie pojdzie do kościoła, a dla drugiej pocałunek. Nie mozna narzucac wszystkim takiego samego znaczenia.

Czym jest grzech mówi Pan Bóg. Człowiek nie może sobie ustalać czym jest grzech.

Bóg, owszem pomaga w zyciu, ale co z kobieta, ktora przestrzegała praw boskich, wyszla za mąz i pewnego dnia gdy ma dwoje dzieci mąz zaczyna pic i terroryzowac rodzine ? No gdzie tu sprawiedliwosc ? Przeciez stosowana 10 Przykazan, nie kochała sie przed ślubem .. A Bóg zesłał na nia cierpienia i udreki ... na nia i ICH dzieci. I co ? i w takiej sytuacji ona ma zyc w tym, ma pozwalac zeby ojciec bił ja i dzieci? Zeby cierpiały glod, bo mąz przepija wszystko ?

Bóg zesłał cierpienia? Bóg chce dla wszystkich dobrze, to ludzie sobie robią krzywdę! Jeżeli mnie zrani drugi człowiek nie będę zganiał na Boga. Bóg dał nam wolną wolę, ktoś może zabijać, ktoś uprawiać seks przed ślubem, ktoś żyć wg prawa Bożego. Każdy kiedyś umrze, każdy ma problemy w życiu, ważne żeby zostać przy Bogu do końca tego życia tutaj, na ziemi.

Kobieta wybiera rozwód- uratowala siebie, dwoje malych dzieci ... I co ? I KK potepia ja za to, nie ma prawa wejscie do kościola bo przed latami przyrzekła 'dopoki smierc nas nierozlaczy' ?

Jeżeli kobieta bierze rozwód cywilny nie jest od razu potępiona przez Kościół, chyba że chce znaleźć sobie drugiego męża, wtedy oczywiście że tak. Jeżeli żona opuści męża, próbując już wszystkiego, a mąż nadal bije żonę i dzieci dla dobra rodziny żona powinna odejść od męża, powiedzmy mogą żyć w separacji. Ale z całą stanowczością, nie może szukać sobie drugiego mężczyzny!!

Widzę, że tu nie jest problem nie zgadzanie się z księżmi i nauką Kościoła, ale z Bogiem i jego naukami. Bóg powiedział jedna kobieta, jeden mężczyzna do końca życia! Nie dał wyjątków: "jak Cię będzie bił to możesz mieć drugiego męża."

Jeżeli kobieta bierze rozwód cywilny nie jest od razu potępiona przez Kościół, chyba że chce znaleźć sobie drugiego męża, wtedy oczywiście że tak. Jeżeli żona opuści męża, próbując już wszystkiego, a mąż nadal bije żonę i dzieci dla dobra rodziny żona powinna odejść od męża, powiedzmy mogą żyć w separacji. Ale z całą stanowczością, nie może szukać sobie drugiego mężczyzny!!

Mathie czy Ty zastanawiasz się czasami nad tym co piszesz??????????????

Czy według Ciebie owa kobieta o której piszecie ma do końca życia być samotna a dzieci mają nie mieć ojca??? Czy ona nie ma już prawa do szczęścia do rodziny pełnej miłości tylko dlatego że przed laty popełniła bład wychodząc za mąż za niewłaściwego mężczyznę (lub to mężczyzna zbłądził i zaczął terroryzować rodzinę) czy przez to że mężczyzna którego kochała okazał się łajdakiem ona ma żyć w samotności nie mająca prawa do szczęścia a dzieci mają się wychowywać bez ojca którego ktoś inny mógłby im zastąpić. Wybacz ale akurat to co napisałeś to dla mnie paranoja!

Kwestia jest złożona, ale jeżeli chcemy osiągnąć szczęście wieczne musimy czasami z czegoś na ziemi rezygnować.

Ale może podam taki przyziemny przykład. Moja żona zna pewną Panią, od której po kilku latach po ślubie odszedł mąż do innej, młodszej. Wzięli rozwód. Ona przez wiele lat nie szukała sobie drugiego męża, bo jednego już miała, chociaż nie przy sobie. Mówiła, że przed Bogiem ślubowała, że do końca życia to do końca życia. Teraz ma około 50-tki, a mąż jej zachorował, a ta "młodsza" odeszła od niego. Ona wraca do męża, żeby się nim opiekować. Jest szczęśliwą kobietą, bo żyje wg zasad Boga i mogła przez te całe lata przyjmować Komunię św. Dla niej szczęście wieczne było ważniejsze od tego tutaj na ziemi. Mogła szukać sobie mężczyzny, ale wolała żyć w zgodzie z Chrystusem i zostać czystą.

Widać zależy od priorytetów i jak mocno kto wierzy. Można być szczęśliwym nie uprawiając seksu przed ślubem, nie uznawać rozwodów, żyć z jednym mężczyzną do końca życia. A można zapomnieć o Bogu i postawić na niby szczęście na ziemi. To jest każdego wybór.