• Announcements

• Mathie

Nowa odsłona forum!   11/04/2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
agusia_najlepsz

Seks przed ślubem? Antykoncepcja?

136 posts in this topic

Nikt z nas nie napisał, że gdyby dziecko mu się po drodze trafiło to by je usunął. Nie chcą mieć lub jeśli z powodu choroby nie mogą mieć już więcej-zostają dnie niepłodne-ok-i co zostraje oczywiście naturalna antykoncepcja ups-naturalne planowanie rodziny, które jak wiemy często i gesto zawodza. Kalendarzyk, sluzy i temperatury...dodajmy do tego zwykły katar i już idzie nie tak-a gdzie powazna choroba, ktora calkiem wplynie na ten naturalny cykl??

ja tam uwazam ze lepiej sie zabiezpieczac, stosuja tabletki itd aniżeli usunac albo oddac do domu dziecka, bo nie chce sie i nie mozna wychowac bo brak srodków na to. i lepiej samemu podjac decyzje: 'tak jestem gotowa/y by byc rodzicem', anizeli stac sie nim z przymusu.

Dla mnie naturalne planowanie rodziny jest bez sensu i tyle.A idac za ciosem-antykoncepcja jest zla-bo wywiera wplyw kiedy chcemy dziecko a kiedy nie, ale zastanawiajac sie glebiej to naturalne planowanie rodziny tez mowi: dzis dzien plodny-czerwona lampa!!no wiec szklanka wody.Dla mnie naturalne planowanie rodziny jest wtedy kiedy sie czlowiek kocha i sie nie zastanawia czy jest jajeczko czy go nie ma w gotowosci-a jak bedzie dzidzius to fajnie :D

trzeba wziąc pod uwage, ze nie każda kobieta me regularny cykl, i nie każdej organizm 'nadaje sie' do naturalnego planowania rodziny. A stosujac antykoncepcje mozna podjąc decyzje: 'tak, odstawiam tabletki/gumki/itd, chcemy miec dziecko, jestesmy swiadomi ze to ten czas, ta pora. stac nas na nie materialnie i duchowo'

naturalne planowanie rodziny, które jak wiemy często i gesto zawodza.

Skuteczność metody naturalnej metody poczęć:

Poczęcia mogące wystąpić w ciągu pierwszego roku wśród 100 płodnych kobiet przy prawidłowym stosowaniu metody:

1. Objawowo-termiczna 0,0 - 0,2

2. Pigułka kombinowana 0,34

3. Metoda kalendarzowa z testem temperatury: 0,93

4. Prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym 1,0

5. Minipigułka progestagenowa 1,0 - 1,5

6. Spirala 1,0 - 3,0

7. Prezerwatywa 3,0

8. Pianki 3,0

9. Metoda owulacyjna 5,67

10. Stosunek przerywany 9,0

Dane liczbowe wg: J. Rotzera, B. Vincenta

M. Wade'a - metoda obj. - term., M. Wade'a - metoda owulacyjna

F.J. Rice'a - metoda kalendarzowa z testem temperatury

R.H. Hatchera - pozostałe metody

Nie wiem skąd stwierdzenie, że metody naturalnego planowania rodziny zawodzą? Badania naukowców wskazują, że jak prawidłowo stosuje się tę metodę to poczęcia mogące wystąpić to: 0,0 - 0,2. Porównajcie z innymi sposobami.

a tam uwazam ze lepiej sie zabiezpieczac, stosuja tabletki itd aniżeli usunac albo oddac do domu dziecka, bo nie chce sie i nie mozna wychowac bo brak srodków na to. i lepiej samemu podjac decyzje: 'tak jestem gotowa/y by byc rodzicem', anizeli stac sie nim z przymusu.

Ale przyznajesz, że zabezpieczając się nie pocznie się dziecko, a jakby nie było tych świństw, typu pigułki antykoncepcyjne (mające nota bene niszczący wpływ na ciało kobiety) to dziecko by się poczęło. Lepiej wziąć pigułkę i sprawić, żeby dziecko nie żyło, niż oddać go do domu dziecka? A ja myślałem, że życie jest jednak ważniejsze...

... znowu odchodzimy od tematu...

Nie porownujmy antykoncepcji z aborcja!Nie no naturalne planowanie rodziny- jest najlepsza antykoncepcja na swiecie- do tego trezba miec super extra regularny cykl-oczywiscie 28 dni, nie wyjezdzac, nie pic alkoholu, nie pic, kawy, nie przeziebiac sie, nie trafic na infekcje, katar, kaszel, goraczke. Wszystko to powoduje odejscie od "normalnosci" i wszystko sie przesuwa. Poza tym jak ktos nie chce nie musi brac tabletek czy tych innych"swinstw", zawsze zostaje szklanka wody albo pas cnoty do smierci.

Jakąś złość wyczuwam w Tobie... Spokojnie, tylko dyskutujemy. Ja tym razem poprosiłbym o konkrety. Skąd te stwierdzenia dotyczące naturalnej metody? Zasłyszane? Czy może potwierdzone badaniami? Nie trzeba mieć regularnego cyklu, żeby dobrze stosować tę metodę. Ale to znowu temat na osobną rozmowę. A alkoholu kobieta w ciąży lub starająca się o dziecko nie powinna pić, to chyba jasne, ale nie wiem co to ma wspólnego z NPR.

Wiesz bo zawsze najwiecej do powiedzenia na temat antykoncepcji ma facet.

Jeszcze nigdy nie spotkałam nikogo kto by stosujac NPR nie zaliczyl wpady. A skoro sądzidz ze nie trzeba miec regularnego cyklu do NPR to jestes w bledzie. I zycze przyjemnego badaniu sluzu zony i biegania za nia z termometrem.

Jeszcze nigdy nie spotkałam nikogo kto by stosujac NPR nie zaliczyl wpady.

Konkrety, konkrety, konkrety! Proszę o konkrety, a nie puste słowa. Gdzie Ty masz tych ludzi, którzy przed ślubem uprawiają seks i stosują NPR? Trzeba mierzyć temperaturę praktycznie dzień w dzień przez 7 miesięcy, żeby można było stosować poprawnie tę metodę. Z siedmioma wykresami miesięcznymi można dopiero zaczynać współżyć na spokojnie, będąc pewnym.

A skoro sądzidz ze nie trzeba miec regularnego cyklu do NPR to jestes w bledzie. I zycze przyjemnego badaniu sluzu zony i biegania za nia z termometrem.

Praktycznie w każdym poście próbujesz mnie wyśmiać, obrazić i postawić w złym świetle. Krytykuj moje poglądy, a nie mnie. Tak powinna wyglądać zdrowa dyskusja.

PS. Oddzieliłem temat mieszkania przed ślubem, od tematu antykoncepcji i metod planowania rodziny.

Nie krytykuje ani Ciebie ani Twoich poglądow. Czy sie ma slub czy nie- a zachodzi sie w niechciana ciaze to jest wspada. Masz zle wyobrazenie o NPR i antykoncepcji. To ty probujesz nam narzucic swoje poglady i zasady-mieszkanie przed slubem-zle, seks przed slubem -grzech,ktory stawiasz na rowni z morderstwem.Antykoncepcja to dla Ciebie aborcja. Nie potrafisz zrozumiec, ze ktos moze byc dobrym czlowiekiem i dobrym katolikiem, nawet jesli nie robi wszystkiego w zgodzie z nauką KK. Probujesz nam wmowic, ze wszystko co sprawia przyjemnosc i radosc oddala nas od szczescia wiecznego i na dodatek to Wasze pisanie, że stosowanie zabobonow to opetanie przez szatana i niedojrzalosc...

seks przed slubem -grzech,ktory stawiasz na rowni z morderstwem

Jeżeli już przedstawiasz takie tezy to zacytuj mnie: nigdzie tak nie napisałem.

Masz zle wyobrazenie o NPR i antykoncepcji.

A Ty jakie masz wyobrażenie o NPR? Czytałaś coś na ten temat, czy od razu krytykujesz? Bo jak na razie tylko krytykujesz tę metodę, a nie podajesz dlaczego jest zła... Bezpodstawna krytyka...

Ogólnie rzecz ujmując myślałem, że jeżeli w Polsce jest większość katolików i większość z nas bierze ślub w Kościele katolickim to zgadzamy się z ideą Sakramentu Małżeństwa. Dziwi fakt, że chyba większość ludzi przysięgających w kościele przyszłemu mężowi/żonie nie rozumie całego piękna narzeczeństwa, życia małżeńskiego. Tworzone są swoje religie, co komu lepiej pasuje to wprowadza do religii. Jak komuś pasuje prezerwatywa, to kościół nie ma racji uważając stosowanie jej za grzech. Jeżeli biorę pigułki to one powinny być ok. Jeżeli uprawiam seks przed ślubem, to wyrzućmy 6 przykazanie, bo mi nie odpowiada!

Renata przytaczała już definicję cudzołóstwa, więc nie będę tego powielać.Napisales, ze seks przed slubem jest grzechem ciezkim, a grzechem ciezkim jest morderstwo-wiec stawiasz to na rowni. Poza tym nie bede z Toba dyskutowac ani o antykoncepcji ani o NPR, gdyż macie swoje zdanie, ktore kazdy musi miec takie jak Wy.Nie podejmujesz polemiki na kazdy temat tylko wybierasz sobie jakis watek i nadajesz na ten temat. A jesli chodzi o podejscie Kosciola do prezerwatytwy to jest BEZNADZIEJNE!Bo nawet jak ktos jest nosicielem HIV-a zostal zarazony np przez transfuzje krwi-to tez nie moze uprawiac seksu z ukochana osoba, bo przeciez nie pozwala zeby doszlo do zaplodnienia.

Ja mogę rozmawiać na każdy temat i z każdym. Nie zauważyłem, żebym czegoś unikał.

Nie każdy musi mieć takie zdanie jak my. Ale tak, pragnę tego, żeby więcej osób żyło zgodnie z prawami Bożymi. Bo uważam to za jedyną drogę dojścia do szczęścia wiecznego, ale i tego na ziemi.

A grzechy ciężkie są różnego kalibru. Morderstwo, gwałt, seks nie z żoną/mężem, aborcja, stosowanie antykoncepcji. Wszystkie są grzechami ciężkimi, ale każdy z nich ma inne znaczenie.

I jak tu nie czuć się urażoną i nie brać tego do siebie, jeśli napadacie na nas i nasze poglądy? Jakoś nie widzę, żeby ktoś tu przyjął czyjeś poglądy, albo próbował przynajmniej te swoje zweryfikować. Jeśli każdy jest tak pewny siebie i swoich poglądów, to po co to zdenerwowanie i napadanie na innych.

Co do NPR to na prawdę uważam, że ktoś kto tego nie zna dokładnie, nie stosował to nie powinien się na ten temat wypowiadać. Można powiedzieć, że się coś słyszało, albo tak nam się wydaje, ale z tego co widzę to z prasy brukowej są tu podawane informacje, tak jakby to był wykład medycyny...

Wystarczy trochę poczytać fachowej literatury, żeby się dowiedzieć, że do NPR nie jest konieczny ustabilizowany cykl. I tak najważniejsza jest stała długość fazy lutealnej czyli po owulacji. I myślę, że każda dziewczyna nawet jeśli nie po to by nie zajść w ciążę, to powinna prowadzić obserwacje siebie. Choćby, żeby wiedzieć kiedy miała owulację, kiedy zacznie jej się okres (przy nieregularnych cyklach nigdy nic nie wiadomo), a tu mamy informację, że to ten dzień. A przy okazji można sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, czy w przyszłości nie będą zdarzały się poronienia... Z tym, że to wymaga: trochę wysiłku, trochę otwartości i niestosowania antykoncepcji farmakologicznej.

Wszystko zostawiam do przemyślenia...