• Announcements

  • Mathie

   Nowa odsłona forum!   11/04/2016

   Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Sign in to follow this  
pita

Złoto - czy to nadal opłacalna iwestycja?

Czy inwestycje w złoto są nadal opłacalne?

Pytam, jako osoba która byłaby tym potencjalnie zainteresowana. Tylko pytanie w jakiej formie, aby nie stracić. Inwestycja na min. 10 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie od wieków inwestują w złoto i dobrze na tym wychodzą. Tylko jeżeli ma to być forma przechowania kapitału, to raczej niech to nie będzie złoto w postaci biżuterii - bo z nimi jest jak z samochodem, że kupując w salonie, wychodząc od jubilera tracą automatycznie 30% swojej wartości. Osobiście polecam sztabki bądź złote monety. Szuka u numizmatyków, powinno być taniej. Np tutaj mają duży wybór: http://www.coinart.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na taki okres zdecydowanie bardziej opłacalna jest inwestycja w działki, i to rolne - teraz to dobry czas, by np. skorzystać z programu http://www.grunttozysk.pl/ - poczytaj, a sie przekonasz. Po przekształceniu atrakcyjnie położone działki będą wiele droższe, więc warto postawić na takie inwestycje, tym bardziej, że grupa Saveinvest nadzorująca projekt ma w tym temacie spore osiągnięcia i doświadczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba zawsze będzie opłacalna inwestycja, tylko rzecz jasna trzeba umieć inwestować, wiedzieć jak to robić, żeby nie stracić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inwestycja w złoto, waluty, akcje musi spełniać jeden podstawowy warunek. Godzimy się na zamrożenie gotówki na jakiś czas, i nie możemy jej wyciągać w dołku. To dlatego powstają straty, chyba że podejmujemy większe ryzyko. Przykładowo decydując się na inwestycję w waluty Możemy inwestować w waluty stabilne o wyższym spreadzie na przykład w Euro lub w walutę ryzykowną jaką jest Rubel. Spread jest dużo mniejszy na Rublu, ale i ryzyko dużo większe. Za to przy każdym wahnięciu możemy zarabiać, niewiele ale regularnie. Euro ma wyższy spread wiec wycofać pieniądze z zyskiem możemy nie tak szybko. To samo dotyczy złota, przy czym tu możliwość realizacji zysków jest zazwyczaj wolniejsza niż na walutach, czy akcjach. Na złocie spread jest niski i związany jest z produktem. Inaczej reagują monety bulionowe, inacze3j kolekcjonerskie jeszcze inaczej złoto w małych czy dużych sztabkach https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne .  Ważne jest również gdzie kupujemy złoto, czy z rafinerii, czy dostępne jest jego przechowanie, czy zakupione złoto ma gwarancję odkupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz ale kiedyś opłacało inwestować w złoto. Ja bym jednak poszła w kierunku nieruchomości, dla mnie to bardziej pewna inwestycja. Konkretnie to nieruchomości mieszkaniowe. Moj znajomy dawno temu się za to zabrał i teraz już ma nawet swoje osiedle i korzysta z takich firm jak Status -  nieruchomości mieszkaniowe warszawa zarządzająca i administrująca dla niego osiedlem. Warto jak najszybciej się za to wziąć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę że tak, nadal się opłaca, choć nie jest to przecież jedyna możliwość! Rodzajów inwestycji jest przecież znacznie więcej, więc można spokojnie znaleźć taką, która będzie najbardziej odpowiadać, na przykład obligacje korporacyjne: http://celnie.pl/czy-warto-inwestowac-w-obligacje-korporacyjne  a sądzę, że chyba warto jest o nich poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej, także tego czy warto jest w taką formę inwestować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • FIRMY VIP

 • Ostatnie posty

  • Mam takie samo zdanie jak poprzednik. Po co tracić czas na bieganie po sklepach jak można towar zamówić z domu? I to praktycznie każdą rzecz, nawet buty https://butymodne.pl/trampki-meskie-c251128.html . Wystarczy dobrze zmierzyć stopę  i będzie wiadomo jaki rozmiar wybrać. Przesyłka w ciągu kilku dni w domu będzie
  • Proponowałabym coś profesjonalnego do gastronomii https://www.gastropuls.pl/miksery-planetarne/mikser-planetarny-10-l-revolution-229279 Ten zaawansowany robot posiada wiele funkcji i ma bardzo bogate wyposażenie. Jego sercem jest mocny silnik o dużej mocy Płynna regulacja prędkości oraz funkcja PULSE pozwala dopasować tempo pracy do kulinarnych potrzeb. Poza tym ma możliwosć dopasowania wielu przystawek, tak wiec moze pełnić bardzo wiele funkcji. Częśto jest wykorzystywany profesjonalnie w gastronomii. 
  • Szukam porządnego miksera planetarnego do niewielkiej kawiarni.  Jakie modele polecicie? 
  • Jest to jedynie tradycja. Nie jest to obowiązek. Moim zdaniem jednak jest to bardzo piękny zwyczaj. Rodzice kupują młodym obraz, który potem jest poświęcony i który można powiesić na ścianie w domu. Treść obrazu jest kwestią wyboru. Może być to na przykład obraz Jezusa.  Albo świętej rodziny , ostatniej wieczerzy, czy matki boskiej. Zorientuje się tutaj https://www.meritohurt.pl/ Jest to sklep z dewocjonaliami, w ktorym znajdziesz wiele świętych obrazów. 
  • Ciekawa jestem czy mieliście u siebie święty obraz na swoim ślubie. Czy obowiązkowo trzeba go mieć?