• Ogłoszenia

    • Mathie

      Nowa odsłona forum!   04.11.2016

      Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
pita

Złoto - czy to nadal opłacalna iwestycja?

Czy inwestycje w złoto są nadal opłacalne?

Pytam, jako osoba która byłaby tym potencjalnie zainteresowana. Tylko pytanie w jakiej formie, aby nie stracić. Inwestycja na min. 10 lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie od wieków inwestują w złoto i dobrze na tym wychodzą. Tylko jeżeli ma to być forma przechowania kapitału, to raczej niech to nie będzie złoto w postaci biżuterii - bo z nimi jest jak z samochodem, że kupując w salonie, wychodząc od jubilera tracą automatycznie 30% swojej wartości. Osobiście polecam sztabki bądź złote monety. Szuka u numizmatyków, powinno być taniej. Np tutaj mają duży wybór: http://www.coinart.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na taki okres zdecydowanie bardziej opłacalna jest inwestycja w działki, i to rolne - teraz to dobry czas, by np. skorzystać z programu http://www.grunttozysk.pl/ - poczytaj, a sie przekonasz. Po przekształceniu atrakcyjnie położone działki będą wiele droższe, więc warto postawić na takie inwestycje, tym bardziej, że grupa Saveinvest nadzorująca projekt ma w tym temacie spore osiągnięcia i doświadczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chyba zawsze będzie opłacalna inwestycja, tylko rzecz jasna trzeba umieć inwestować, wiedzieć jak to robić, żeby nie stracić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inwestycja w złoto, waluty, akcje musi spełniać jeden podstawowy warunek. Godzimy się na zamrożenie gotówki na jakiś czas, i nie możemy jej wyciągać w dołku. To dlatego powstają straty, chyba że podejmujemy większe ryzyko. Przykładowo decydując się na inwestycję w waluty Możemy inwestować w waluty stabilne o wyższym spreadzie na przykład w Euro lub w walutę ryzykowną jaką jest Rubel. Spread jest dużo mniejszy na Rublu, ale i ryzyko dużo większe. Za to przy każdym wahnięciu możemy zarabiać, niewiele ale regularnie. Euro ma wyższy spread wiec wycofać pieniądze z zyskiem możemy nie tak szybko. To samo dotyczy złota, przy czym tu możliwość realizacji zysków jest zazwyczaj wolniejsza niż na walutach, czy akcjach. Na złocie spread jest niski i związany jest z produktem. Inaczej reagują monety bulionowe, inacze3j kolekcjonerskie jeszcze inaczej złoto w małych czy dużych sztabkach https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne .  Ważne jest również gdzie kupujemy złoto, czy z rafinerii, czy dostępne jest jego przechowanie, czy zakupione złoto ma gwarancję odkupu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak teraz ale kiedyś opłacało inwestować w złoto. Ja bym jednak poszła w kierunku nieruchomości, dla mnie to bardziej pewna inwestycja. Konkretnie to nieruchomości mieszkaniowe. Moj znajomy dawno temu się za to zabrał i teraz już ma nawet swoje osiedle i korzysta z takich firm jak Status -  nieruchomości mieszkaniowe warszawa zarządzająca i administrująca dla niego osiedlem. Warto jak najszybciej się za to wziąć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądzę że tak, nadal się opłaca, choć nie jest to przecież jedyna możliwość! Rodzajów inwestycji jest przecież znacznie więcej, więc można spokojnie znaleźć taką, która będzie najbardziej odpowiadać, na przykład obligacje korporacyjne: http://celnie.pl/czy-warto-inwestowac-w-obligacje-korporacyjne  a sądzę, że chyba warto jest o nich poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej, także tego czy warto jest w taką formę inwestować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz