• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
pam27

Własna mała gastronomia - trudny start

Przymierzam się do uruchomienia własnego biznesu w postaci małej gastronomi. W pobliżu nie ma podobnego punktu więc mam spory potencjał. Szczególnie że niedaleko jest szkoła i duży zakład pracy.

Mam zamiar sprzedawać potrafy typu street food a więc: kanapki, zapiekanki, hamburgery, frytki itd.

MOże jest tutaj ktoś kto już działa w tym zakresie? Ile potrzeba na start? Na co należy zwracać uwagę na początek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli będziesz serwowała smaczne jedzenie to ma to moim zdaniem szansę na powodzenie .Szczególnie,że w pobliżu znajduje się szkoła oraz zakład produkcyjny. Polecam zajrzeć sobie na stronę

http://multigastro.pl/category/wyposazenie-cukierni-i-kawiarni

Jest to sklep z wyposażeniem kawiarni oraz cukierni - możesz sobie zerknąć ile co kosztuje. Sprzęt taki nie jest tani ale z drugiej strony jest o wiele bardziej wytrzymały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz bardzo wiele osób chce mieć swoją restaurację kompletnie nie znając się na tym biznesie. Najlepiej wcześniej poznać pracę w gastronomii od kuchni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niestety ale ten kto nie ma wiedzy i doświadczenia w gastronomii to długo nie pociągnie. To bardzo ciężki kawałek chleba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo - początki w prowadzeniu własnego biznesu bywają trudne i trzeba jakoś to po prostu przejść. Trzeba iść do przodu nawet pomimo trudności i starać się sprostać wyzwaniom. W takim biznesie może być przydatna kastla przydatna przy garowaniu, jeżeli zajmujemy się na przykład wypiekiem własnego pieczywa czy ciasta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własny biznes - niezależnie w jakiej branży to wyzwanie. Musisz naraz ogarniać kilka tematów począwszy od tych finansowych po zwykłe organizacyjne rzeczy. Nie jest to na pewno proste i jeśli ktoś nie czuje się na siłach, nie ma dobrego planu, to powinieneś rozważyć kilka opcji nim przystąpi do działania. Po pierwsze jakieś wsparcie merytoryczne. Ja się planowałam zapisać na studia stacjonarne w moim mieście. Kierunek związany z prowadzeniem biznesu właśnie a mianowicie zarządzanie. Sporo czytałam na ten temat, rozważałam czy uda sie to wszystko sprawnie ogarnąć no i o takich czysto praktycznych sprawach jak na przykład: http://www.wsb.pl/studia-stacjonarne-czy-niestacjonarne-poradnik-przyszlego-studenta Ostatecznie jeszcze nie studiuję na WSB, ale to plan ciągle aktualny, po prostu na razie się "nie złożyło". Warto też rozważyć czy nie zaprosić kogoś do pomocy choćby do ogarnięcia spraw papierkowych, ja do tego kompletnie nie mam głowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Starty zawsze są trudne, niestety trzeba to przeboleć. U mnie bardzo, bardzo powoli to szło, ale z każdym miesiącem widziałam malutką poprawę, która bardzo motywowała mnie do dalszego działania. Teraz myślę, nad kolejną inwestycją - jakieś fajne aplikacje biznesowe, czy oprogramowanie do firmy, które usprawni naszą pracę. Rozglądam się za takimi rozwiązaniami na stronie http://sidgroup.pl/ zobaczcie również co fajnego oferują dla waszych biznesów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, starty są ciężkie, ale warte całego trudu ;) My teraz aż dokupiliśmy jedną zmywarkę bo jedna sama nie dawała rady. A te z Winterhalter i tak są przystosowane do tego żeby pracować non stop a u nas dokładnie tak to wygląda. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz