• Announcements

  • Mathie

   Nowa odsłona forum!   11/04/2016

   Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Sign in to follow this  
Aria

Czy on mnie zdradził?

Od niedawna zauważyłam u siebie dziwne narośle i okazało się, że to kłykciny kończyste. ja byłam wierna, więc czy to znaczy, że on zdradził?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz może tak, ale niekoniecznie musiało tak być. Wirus HPV ma bowiem to do siebie, że potrafi spędzić wiele lat ukryty zanim wywoła jakieś inne dolegliwości.

Możesz o tym poczytać na takich stronach medycznych: http://klykcinyhpv.pl/pytaniaiodpowiedzi/

ja miałam na przykład też kłykciny, które pojawiły się po jakimś roku od zarażenia, a jestem tego pewna, bo przez cały rok z nikim nie współżyłam, więc zarazić się nie mogłam.

Miałam je leczone w Clinice dermatologice w Gdańsku, były wymrażane i jak dotąd nie wróciły.

Mam nadzieję, ze nie wrócą już nigdy, ale może być różnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kłykciny kończyste są efektem zarażenia wirusem HPV - brodawczaka ludzkiego. Ten sam wirus, ale inne jego rodzaje, przyczyniają się do powstawania np. brodawek lub kurzajek, jeszcze inna jego forma jest bardzo niebezpieczna, bo odpowiada za nowotwory szyjki macicy. Jeśli ktoś jako dziecko czy nastolatek został zarażony np. kurzajką, to bardzo prawdopodobne, że jako dorosły człowiek "złapie" kłykciny. Wirus obecny w organizmie lubi pozostawać w uśpieniu przez wiele, wiele lat. O ile profilaktyka chorób nowotworowych przewiduje cytologię, która doskonale zapobiega rozwinięciu się wszelkich zmian, o tyle nikt nie będzie takich badań przeprowadzał na zarażenia kurzajkami czy kłykcinami. Oczywiście złapanie jednego nie musi równać się zachorowaniu na wszystko inne.

Szczepionka, która istnieje na wirusa HPV, będzie skuteczna tylko u dziewcząt i chłopców, którzy jeszcze nie rozpoczęli życia płciowego. Inaczej to nie ma sensu, bo do zarażenia już mogło dojść.

Facetom nie warto wierzyć, ale warto wierzyć w fakty i nie nakręcać się bez dowodów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To żaden dowód zdrady, ale nie rozumiem jednej kwestii, pytasz się nas na forum zamiast swojego faceta. Zacznijcie ze sobą rozmawiać, bo bez rozmowy to o zdradę nie trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • FIRMY VIP

 • Ostatnie posty

  • Wszelkie ogłoszenia dotyczące organizacji wesele, różnego typu usług możecie znaleźć tutaj https://www.kaliszak.pl/slub-wesele-kalisz . Tam znajdziecie świetne zespoły, kamerzystów, pojazdy na ślub, dekoracje, jak i wiele, wiele innych ofert. Warto sobie przejrzeć.
  • A za zaproszeniami możecie rozglądnąć się chociażby tutaj https://farrowdesign.pl . Sama już dwa razy robiłam tam zakupy i jestem oczywiście w pełni zadowolona. Szybka realizacja, wysyłka, zaproszenia na chrzest bardzo ładne i wykonane  z wysoką jakością drugu na dobrym materiale.
  • Finanse to szeroki temat, ale zdaje mi się, że każdy powinien mieć choćby podstawy wiedzy ekonomicznej, bo zarządzanie budżetem domowym jest równie trudne, co zarządzanie budżetem firmy, a wiele osób choć wie, że to drugie to podstawa, zapomina o tym pierwszym.
  • Jak dla mnie powinna być to podstawa. Sama ubezpieczenie ma i jest ono doliczane do czynszu.
  • Jak dla mnie najwięcej informacji uzyskałoby się idąc do lekarza.