• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
mil16

Winietki na stołach...?

20 postów w tym temacie

Cześć. z narzeczonym zastanawiamy się czy ustawiać winietki na stołach czy raczej każdy gość powinien zająć sobie miejsce sam. Co o tym myślicie? Jak Wy robiliście bądź macie zamiar zrobić na swoim weselu? Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej mil16, ja wolałabym ustawić winietki, ale mój mąż się nie zgodził, jest megaa przeciwny usadzaniu gości i niestety musiałam odpuścić.. Ewentualnie zamiast każdego usadzać pomyśl może nad numeracją stołów i tablicą z przyporządkowanymi goścmi do danych stołów ?? Wtedy np. młodzież pójdzie do danego stołu ale sami usiądą tak jak będą chcieli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My mieliśmy winietki i to była najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć :) Najbardziej przeciwni byli rodzice, ale później byli zadowoleni, że tak się stało. Słuszność naszego wyboru potwierdziła się m.in. na weselu, gdzie w tym roku byliśmy jako goście i nie było winietek. W efekcie siedzieliśmy sami, bo co rusz jakaś grupka się dosiadała i odsiadała...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za podpowiedzi, juz jakiś czas rozmyślam nad tymi winietkami i oboje uważamy, że ma to swoje plusy i minusy. Podoba mi się bardzo pomysł iza16163. Pewnie i tak wyczekamy do ostatniej chwili z podjęciem decyzjii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli chodzi o mnie to się zastanawiam nad winietkami.

Byłam ostatnio na weselu i ludzie od razu wbiegli na sale zajmując miejsca gdzie popadnie. Stół dla młodych był długi i mieli siedzieć właśnie młodzi z nimi. Po bijatyce weszliśmy na sale i okazało się, że musimy usiąść na samym końcu sali ze "starszym" pokoleniem. Ostatecznie wyszliśmy niezadowoleni.

Po potwierdzeniu gości będę wiedziała czy usadzać czy nie i przedyskutuję temat z rodziną narzeczonego jeśli będę się na nie decydować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas będą na pewno. Kiedyś byłam przeciwniczką usadzania, ale po przemyśleniach stwierdzam, że jednak jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie ma pośpiechu, każdy sobie może na wejść i zająć swoje miejsce, a tak to zamiast skupić się na wejściu i przywitaniu na sali pary młodej to każdy biegnie żeby zająć miejsce... Ostatecznie po jakimś czasie i tak wszyscy spacerują między stołami i się "integrują" ;) tylko trzeba to dobrze zaplanować, tak żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, że siedzi z dala od osób, które lubi. Wiadomo, im więcej osób tym trudniej, ale z pomocą rodziców, którzy znają relacje dalszych członków rodziny na pewno jest to możliwe do zrobienia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas były winietki, przy okrągłych stołach. Było to najlepsze z rozwiązań, bo nie było gonitwy i bitwy o miejsca, a goście posadzeni byli wśród bliskich im osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lepiej jest usadzić gości, aby każdy wiedział gdzie jest jego miejsce. Przecież jak każdy wejdzie do sali i będzie wybierał gdzie siedzi to misz-masz sie tam zrobi taki, że aż się boje :)

A co do winietek to ciekawym pomysłem jest wbicie karteczki z imieniem i nazwiskiem na wykałaczkę do korka od wina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak, winietki to bardzo dobry pomysł bo oszczędzamy naszym gościom wyścigu z pod kościoła na salę ;) jednak musimy trochę czasu poświęcić na dobre rozmieszczenie gości :) Dobrze jest pomyśleć nad tym trochę wcześniej, znać rozmieszczenie stołów na sali. Broń Bóg nie robić tego na ostatnią chwilę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Winietki, listy na stoły oraz zaproszenia robiliśmy sami, wszystko w podobnej tonacji i kolorystyce. Faktycznie, trzeba się troszkę napracować, ale warto, bo efekt jest super i na pewno robi wrażenie. Winietki mieliśmy bardzo proste, bo karteczka przyklejona do cukierka i położona na talerzyku.

Ogólnie uważam, że był to dobry pomysł oraz odpowiadał gościom, choć wiem, że zdarzyły się dwie pary, które nie były zadowolone z przydzielonego miejsca. Jest to ryzyko nie do uniknięcia, ponieważ nigdy nie da się wszystkim dogodzić i nie ma się co przejmować. Z rozmów z innymi nowożeńcami wiem, że pni gdyby mogli cofnąć czas, to również zrobiliby winietki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięknie wyglądają takie dopasowane do siebie szczegóły - zawieszki na butelki, winietki, księgi gości, ozdoby słodkiego bufetu itp. I faktycznie sporo tych rzeczy można wykonać samodzielnie, ale trzeba mieć jakiś pomysł. Czasami brakuje inspiracji, ale można poszukać jej w sieci. Jest na przykład serwis Zaslubieni.eu gdzie znaleźć można porady i inspiracje ślubne, a także poznać najnowsze trendy w tematyce weselnej. Tutaj http://zaslubieni.eu/ znajdziecie to wszystko. Warto rzucić okiem, bo dzień ślubu i wesela powinien być wyjątkowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Winietki to nowość - starsi goście będą trochę zaskoczeni, a przecież jak bardzo ktoś będzie chciał się przesiąść to sobie tę winietkę przestawi albo po prostu usiądzie w inne miejsce po obiedzie. Moim zdaniem winietki dobrze kiedy są, bo młoda para jest wtedy bardziej spokojna ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• Jesli Ci się takie sukienki podobają to kupuj. Sama mam kilka sukienek hiszpanek i nosze je na co dzień na badziej niezobowiązujace spotkania, jak dla mnie są wygodne bo przewiewne i lekkie. Lato w tym roku jest gorące, tak wiec jest to ciuszek, który nakładam na siebie najczęściej Zerknij sobie jeszcze do Answear: https://answear.com/p/sukienki-hiszpanki-1935-t.html W sklepie aktualnie mają promocje na wiele firmowych modeli i moze coś dla siebie znajdziesz.  Sukienki takie są modne już od dwóch dobrych sezonów tak wiec nie wydaje mi sie aby miały wyjśc z mody za rok....
    • Nosicie? Zastanawiam się czy kupić bo widziałam promocje ale nie wiem czy będą modne w przyszłym sezonie
    • No fajne takie wesele, mam zamiar  takie dość podobne zorganizować, trochę boho ale  długo nie mogłam znaleźć odpowiedniej sali, dopiero w Lemanach Albizję wyczaiłam, to tam gdzie ostatnio bawiliśmy na się na Sylwestra, bardzo fajne miejsce
    • Witam, Poszukuje wolnej sali na wesele w terminie 31.12.2018. Wesele chcemy zorganizować na 100- 150 osób.  Z góry dziękujemy za odpowiedź :-) 
    • Pewnie w sklepach z dewocjonaliami. chociaż podejrzewam ze nie będą mieli takiego dużego wyboru. Polecam szukać ogólnie w miejscach takich jak: sklepy z dekoracjami olx allegro Ewentualnie zerknij sobie do sklepów internetowych : https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/jezus-milosierny.html Piekne obrazy mają  w tym sklepie. Daję tutaj jedynie przykład ( na stronie znajdziesz obrazy przedstawiajace również samą Matkę Boską albo Świętą Rodzinę).