• Ogłoszenia

    • Mathie

      Nowa odsłona forum!   04.11.2016

      Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
zakochaniaa

Niedobór witaminy D3

Raczej tak. W naszej szerokości geograficznej naprawdę trudno o słońce i jak ostatnio czytałam to ponad 90% Polaków ma niedobór witaminy D3.

Niby można to uzupełnić dietą ale musiałabyś dziennie jeść min 10 jajek. Nie wiem jak Ty ale ja bym raczej nie mogła.

Na stronie masz kilka informacji o suplementacji: http://www.sloncewpigulce.pl/ - możesz sobie poczytać. Suplementy witaminy D3 lekko znajdziesz w sklepach internetowych. Są dostępne bez recepty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głównym źródłem witaminy D jest światło słoneczne - ok. 80 proc. tego związku powstaje w skórze pod wpływem słońca. Niestety położenia geograficzne i klimat Polski sprawiają, że synteza skórna zachodzi jedynie od końca kwietnia do początku września i to tylko w dni słoneczne. Warunkiem koniecznym do wytworzenia się witaminy D w skórze jest przebywanie na słońcu przez co najmniej kwadrans i odsłonięcie min. 20 proc. powierzchni ciała. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam suplementację. Nie da  sie stosować diety aby uzupełnic witaminę. Musielibyśmy jeść codziennie ogromne ilości jajek czy świeżego łosowia a to jest sorry, ale niewykonalne ;) Pogodę jaka mamy taką mamy. Podpisuję się pod tym co napisała kolezanka wcześniej. W aptekach jest bardzo wiele produktów suplementujących witaminę D3

https://www.aptekaotc.pl/witaminy-i-mineraly.html

Polecam taką, która zawiera w sobie w kapsułkach trochę oleju.Dzięki temu jej wchłanianie będzie lepsze. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, to samo usłyszałam od lekarza, nie da się uzupełnić witaminy d dietą a niedobór witaminy d jest bardzo groźny dla zdrowia, więc jeśli ktoś ma takie objawy jakie tu http://www.vigantoletten.pl/objawy opisano powinien zacząć brać tą witaminę w tabletkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz