• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
zakochaniaa

Niedobór witaminy D3

Raczej tak. W naszej szerokości geograficznej naprawdę trudno o słońce i jak ostatnio czytałam to ponad 90% Polaków ma niedobór witaminy D3.

Niby można to uzupełnić dietą ale musiałabyś dziennie jeść min 10 jajek. Nie wiem jak Ty ale ja bym raczej nie mogła.

Na stronie masz kilka informacji o suplementacji: http://www.sloncewpigulce.pl/ - możesz sobie poczytać. Suplementy witaminy D3 lekko znajdziesz w sklepach internetowych. Są dostępne bez recepty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głównym źródłem witaminy D jest światło słoneczne - ok. 80 proc. tego związku powstaje w skórze pod wpływem słońca. Niestety położenia geograficzne i klimat Polski sprawiają, że synteza skórna zachodzi jedynie od końca kwietnia do początku września i to tylko w dni słoneczne. Warunkiem koniecznym do wytworzenia się witaminy D w skórze jest przebywanie na słońcu przez co najmniej kwadrans i odsłonięcie min. 20 proc. powierzchni ciała. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz