• Announcements

  • Mathie

   Nowa odsłona forum!   11/04/2016

   Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Sign in to follow this  
Delka

Własny biznes - salon kosmetyczny

Urząd pracy daje 20 k zł. Z Unii na razie kasy nie ma - tak mi powiedzieli. Mam swoich 8 tys zł. Brakuje jeszcze około 30-35 tys zł. Kredyt? Trochę kiepska perspektywa. A jak nie wypali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż jeżeli nie masz własnej kasy, nie masz skąd pożyczyć od rodziny - nie masz perspektyw żeby zarobić i nie masz szans na dotację - to sorry, ale trzeba brać kredyt. Jeżeli masz dobre miejsce, jesteś dobra w swoim fachu to szanse na sukces są duże. Jeżeli chodzi o kredyty dla firm to odsyłam tutaj http://www.forum-kredytowe.pl/f128/

Tam Ci podpowiedzą co, gdzie i za ile. Obecnie masz niskie stopy procentowe, więc że tak się wyrażę - opłaca się zaciągać kredyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w jaki sposób rejestrowany jest salon fryzjerski? Jaki to typ działalności? Jeśli udałoby Ci się to zarejestrować to jako spółkę to możesz wyemitować obligacje korporacyjne. Dzięki temu pozyskasz dodatkowy kapitał na zakup dobrego sprzętu etc. I jeśli Ci się uda to weź pod uwagę tylko rynek Catalyst, ponieważ ostatnio sporo spółek przenosi się z NewConnect na GPW.

Przenosiny-na-Newconnect-Wykres-3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo kredyt albo nic. Kto nie ryzykuje ten nie ma niestety. Sprawdź czy masz szanse się utrzymać, bo jeśli jest konkurencja to warto odpuścić.

Ps. Obligacje? Serio? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli prowadzicie własny biznes zachęcam do bezpłatnego przetestowania platformy https://serwersms.pl - dzięki niej można dokonać masowe wysyłki wiadomości sms/mms/vms do stałych klientów np. z informacją o aktualnej promocji albo powiadomienie o statusie złożonego zamówienia. Takie działania znacznie usprawniają komunikację z klientem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety prowadzenie własnego biznesu zawsze łączy się ze sporym ryzykiem. W dodatku mamy prawo skrajnie nie przychylne przedsiębiorcom :( Mam nadzieję, że zmienią to takie projekty jak Ustawa Budrewicza - http://www.robimyustawe.org/ , dzięki którym będzie mniej podatków i ograniczeń do prowadzenia działaności, a daniny dla Państwa będą uzależnione od naszych przychodów a nie odgórnie ustalone i płać, czy masz, czy nie masz... :( Życzę powodzenia, i mam nadzieję, że wkrótce będzie lepiej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prowadząc własny biznes trzeba też pomyśleć o tym, kto ogarnie finanse. Dobre jest biuro rachunkowe Jasta, które rzetelnie i na czas wykona wszystkie czynności dotyczące faktur, podatków itp. Jak ktoś się na tym nie zna to lepiej niech to komuś zleci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salon to raczej nie jest odpowiednie miejsce na posadzkę. Prędzej magazyn lub hala w których podłoże jest narażone na duże obciążenia.

W salonach raczej nie warto kłaść jakichś posadzek betonowych, nie ma po prostu sensu.

Jeszcze kuchnię bym mogła zrozumieć ale salon? Nah..

Ostatnio sama musiałam zamówić ekipę do posadzek, do swojego nowego domku, także co nieco musiałam się poduczyć.

W razie jakbyś ktoś chciał poczytać o posadzkach to polecam poczytać na stronie producenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spórbuj poszukać jeszcze jakiejś dotacji z UE, a jak nie to zostaje pożyczka. Jak dobrze rozpiszesz sobie plan reklamy salonu, to na pewno szybko pojawią się zadowalające zyski i oddasz kasę. Możesz pomyśleć o spotach reklamowych. W http://ubileones.pl/ takie tworzą. Możesz zerknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa opcja, szczególnie i może własnie tylko dla kobiet :D Również ciekawą opcją jest cukiernia, polecam wam też zagłebić sie w tym temacie, szczególnie jezeli nie macie problemu z pysznymi wypiekami. Sukcesem takiej cukierni jest odpowiednia hurtownia http://savpol.pl/ zachecam do sprobowania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • FIRMY VIP

 • Ostatnie posty

  • Mam takie samo zdanie jak poprzednik. Po co tracić czas na bieganie po sklepach jak można towar zamówić z domu? I to praktycznie każdą rzecz, nawet buty https://butymodne.pl/trampki-meskie-c251128.html . Wystarczy dobrze zmierzyć stopę  i będzie wiadomo jaki rozmiar wybrać. Przesyłka w ciągu kilku dni w domu będzie
  • Proponowałabym coś profesjonalnego do gastronomii https://www.gastropuls.pl/miksery-planetarne/mikser-planetarny-10-l-revolution-229279 Ten zaawansowany robot posiada wiele funkcji i ma bardzo bogate wyposażenie. Jego sercem jest mocny silnik o dużej mocy Płynna regulacja prędkości oraz funkcja PULSE pozwala dopasować tempo pracy do kulinarnych potrzeb. Poza tym ma możliwosć dopasowania wielu przystawek, tak wiec moze pełnić bardzo wiele funkcji. Częśto jest wykorzystywany profesjonalnie w gastronomii. 
  • Szukam porządnego miksera planetarnego do niewielkiej kawiarni.  Jakie modele polecicie? 
  • Jest to jedynie tradycja. Nie jest to obowiązek. Moim zdaniem jednak jest to bardzo piękny zwyczaj. Rodzice kupują młodym obraz, który potem jest poświęcony i który można powiesić na ścianie w domu. Treść obrazu jest kwestią wyboru. Może być to na przykład obraz Jezusa.  Albo świętej rodziny , ostatniej wieczerzy, czy matki boskiej. Zorientuje się tutaj https://www.meritohurt.pl/ Jest to sklep z dewocjonaliami, w ktorym znajdziesz wiele świętych obrazów. 
  • Ciekawa jestem czy mieliście u siebie święty obraz na swoim ślubie. Czy obowiązkowo trzeba go mieć?