• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
kiki

Obrączki z własnego złota

32 postów w tym temacie

Podłączam się pod temat. Też mamy obrączki po dziadkach i zastanawiamy się czy da się je przerobić na inny wzór. Ile to może kosztować... Jeśli ktoś się orientuję będę wdzięczna za opinie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kinia2111, myślę, że się da, w sumie to zależy od złotnika ;) my sami przerabialiśmy obrączki po rodzicach narzeczonego (którzy ich nie używali), do tego mieliśmy jeszcze pierścionek i łańcuszek. Obrączki były niższej próby i z całości zabrakło nam niewiele złota. Za samo złoto dopłaciliśmy 60 zł, a robocizna wyniosła nas 450 zł. W sumie 510 zł płaciliśmy przy odbiorze obrączek, z czego dostaliśmy grawer w gratisie i (jak mówił złotnik) mamy dożywotnio polerowanie i ewentualne zmniejszane/powiększanie obrączek za darmo. W tygodniu poprzedzającym ślub mamy jeszcze udać się do p. Dohojdy aby je wypolerować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie - wszystko da się przetopić i przerobić - prawie:) Mamy prawie naszego rodzinnego jubilera - jest to zakład z historią, a jubilerzy mają duże doświadczenie i chyba jako jedynie w Lublinie robią ręczny grawer na obrączkach. Wiem, że Lublin jest kawałek drogi od Radomia, ale jak sprawdzicie tą pracownię to sami się przekonacie, dlaczego Was zachęcam;)

Dane:

ul. Krakowskie Przedmieście 2 (wejście od ul.Królewskiej)

Telefon: 081 532 21 92

Mail: kontakt@jubiler-zietek.pl

http://www.jubiler-zietek.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również przetapialiśmy własne złoto i jest to naprawde świetne rozwiązanie. Wszystko jest właściwie możliwe do uzgodnienia - kształt, rozmiar, grubość, grawer, wzór - a koszt tyle co za robocizne + ewentualne dodatki (mam paseczek z brylancików, za który musieliśmy zapłacić dodatkowo).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ktoś orientuje się jak z wykonaniem u tego jubilera, który jest vis a vis heliosa w tej kamienicy? Bo pytałam się tam ostatnio czy da radę wykonać na naszych obrączkach takie "fazy" - czyli jakby maleńkie kwadraciki odbijające światło wokół brzegów obrączek, no i powiedział, że można to zrobić bez żadnego przetapiania i to za 80 zł, więc całkiem niedrogo. Byłam u "=sławnego Dohojdy, bo wiem, że ładnie robi swoją robotę, ale trochę się zirytowałam, bo próbował mi wciskać swoje gotowe obrączki zamiast konkretnie odpowiedzieć co da się zrobić z moich... Jakbym chciała kupować nowe to bym nie przychodziła się pyta o przeróbkę starych. Jeśli więc znacie jeszcze jakichś jubilerów, którzy potrafią ładnie zrobić coś z niczego to proszę o wiadomość ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My robiliśmy u pana Dawida Jabłońskiego na ul. Słowackiego i bardzo polecamy. Mieliśmy sporo swojego złota, którego chcieliśmy użyć, aż jeszcze zostało. Ogólnie z naszego materiału obrączek się nie wytapia, ponieważ wtedy może wyjść dziwny kolor, a jubiler nie weźmie odpowiedzialności za to, co wyjdzie. Swoje złoto się oddaje i wycenia jego wagę, a same obrączki są robione ze stopu jubilera. Innymi słowy - płaci się złotem za obrączki, a pieniędzmi za robotę :)

Pan Jabłoński ma duży wybór wzorów, grawer, polerowanie oraz zmianę rozmiaru mamy już gratis. Za całość zapłaciliśmy około 200 zł - biorąc pod uwagę, że nasze obrączki ważą prawie 10 gramów, to w popularnych sieciówkach zapłacilibyśmy jakieś 3000 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie dlaczego nie? Sama mam w domu trochę złota (spadek po mamie) i jakbym miała coś robić, pewnie wykorzystałabym je do zrobienia obrączek, bo tej biżuterii nosić nie będę i tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz