• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Sophie

Godzina ślubu

81 postów w tym temacie

tak właśnie myślałam, o której zakończyć wesele, żeby nie przeciągać. byłam też na weselu, które trwało do 24 i też było bardzo fajnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam ślub o godzinie 17, ale ostatnio dostałam zaproszenie na ślub na godzinę 12 i wesele do 6 rano.Nie wiem, czy dam radę tyle godzin wytrzymać, bo będziemy jechać ponad 300 km i od 4 rano.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego ja uznałam że nie będę męczyć gości weselem do 6 ponieważ połowa rodziny ( strona mojego Narzeczonego) też musi dojechać 500 km .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jenny wszyscy zostali poinformowani do której jest przyjęcie :) orkiestra gra też tylko do 3 :) byłam już nie na jednym takim weselu że trwało do 2 czy 3 i w momencie gdy orkiestra przestała grać przed domem weselnym czekały już taksówki na gości :) a gdyby wesele było do 6 to myślisz że punkt 6 też wszyscy wyjdą ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eMi85, nie mam pojęcia. Jestem mało weselna, nie lubię tego typu imprez i nigdy nie byłam do końca, wiec nie wiem jak to się organizuje. A lada moment czeka mnie to samo, dlatego chciałam zapytać:) Nie odbieraj tego jako atak czy coś, po prostu nie wiem:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jenny nic podobnego nie odbieram tego jako atak czy coś chciałam ci naświetlić jak to jest na tego typu " skróconych " weselach :) przede wszystkim organizacja ja informowałam z góry że wesele nie jest do rana aby nikt nie był zdziwiony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eMi85, dzięki:) No, my musimy zmierzyć się z innym problemem, mamy ślub późno, bo o 20, więc będziemy musieli wysłuchać wszystkich uwag i marudzeń:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My chcieliśmy 18 ale była już zajęta, została 17 i 19 i w sumie 17 jakoś tak została po sugestii od strony księdza. Wesele nie skończyło się przed czasem bo trwało aż do 9. orkiestra skończyła grać około 6, a mimo to zostało sporo gości chętnych do zabawy i leciała muzyka z głośnika. Na 17 moim zdaniem spokojnie da się wyrobić. wg. mnie późniejsze godziny też są okey. Natomiast 16 jest już problematyczna, bo nie chodzi tylko o nasze przygotowania, ale trzeba pamiętać, że niektórzy goście mogą jeszcze w sobotę pracować. Byłam też na 2 ślubach w Warszawie w godzinach dużo wcześniejszych, dokładnie nie pamiętam ale chyba koło godziny 12. Młodzi to rozwiązali tak:w pierwszym przypadku po ślubie wszyscy goście się rozeszli i spotkali ponownie wieczorem na weselu, w drugiem bezpośrednio po ślubie młodzi zaprosili na obiad - przyjęcie było w związku z tym krótsze. .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My tez zdecydowalismy sie na 17, bo wlasciciel sali zasugerowal, zeby dac czas kuchni na przygotowanie wszystkiego. I tak zdecydowalismy. Malo tego, u nas slub jest cywilny, w tym samym miejscu co wesele, wiec obiad pewnie powinien byc juz na 17:30-17:40. I mysle, ze to odpowiednia godzina. Umowe mamy podpisana z dj na 12 godzin. Mam nadzieje, ze o 5 to juz wszyscy beda spac :D Bo nie wiem jak ja wytrzymam na weselu tyle godzin! Tez nie wiem jak to rozwiazac. Niby wszyscy beda spali na gorze, w tym samym budynku, ale jak ich po prostu wygonic na gore spac? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My zdecydowaliśmy się na godzinę 16 , nie chcieliśmy ani za wcześnie ani za późno. Jednak na salę zajedziemy najwcześniej o 18 bo msza święta będzie trwała pewnie 45-50 min + życzenia z dojazdem który wynosi około 10 km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można się dogadać z orkiestrą, żeby o odpowiedniej godzinie zaczęła zapowiadać, kiedy się skończy. Np. godzinę przed, potem pół godziny przed przypomnienie, a na koniec jakiś oficjalny taniec kończący imprezę - czy to taniec samych młodych czy z gośćmi, jak tam będziecie chcieli. Podobno taki schemat nieźle się sprawdza.

Chociaż i tak wiadomo, że jak ktoś się uprze, że on siedzi i nigdzie nie idzie to siłą ie wygonisz, szczególnie, jak nie jest trzeźwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie u nas tak było że około 30 osób zostało aż do 9, mimo, że orkiestra już skończyła. Szczerze to najdłuższe wesele na jakim kiedykolwiek byłam, ale w sumie nas to cieszy, że goście się na tyle dobrze bawili, że nie śpieszyli się do wyjścia. W końcu moja mama i teściowa obwieściły koniec. Szczerze to nie czułam się zmęczona, ale potem juz tak. Zanim poszliśmy spać zaczeliśmy jeszcze pogaduszki, bo byliśmy pełni emocji i w efekcie snu było bardzo mało - bo o 15 już zaczynaliśmy poprawiny.

wiecie co jeszcze nie byłam na weselu które wg. mnie zaczęło się za późno - tzn. nawet 19 wg. mnie nie jest taką godziną (o późniejszych się nie wypowiadam, bo nie byłam na takim) ale czasem jak się trafi w lato wyjątkowo gorący dzień, to wczesny ślub potraf być męczący, nawet jeśli na sali jest klimatyzacja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz