• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Werka_88

Dieta dla sportowca

16 postów w tym temacie

Jaki sport uprawiasz ? Rozumiem że nie chcesz zrzucać wagi tylko wzmocnić ciało ? Na pewno białko z węglowodanami , mięso , warzywa , owoce. Unikać gazowanych napojów ,fast foodów itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dieta dla sportowca powinna być dostosowana do płci, wieku oraz rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Ważna jest również informacja o jego charakterze, czy jest to sport wytrzymałościowy, siłowy, sprinterski czy inny. Na konstruowanie jadłospisu dla sportowca wpływa także to, czy znajduje się on we wstępnej fazie treningu i czy regularnie uprawia sport. Najważniejsze składniki pokarmowe, jakie sportowiec powinien dostarczać swojemu organizmowi, to: białko i węglowodany. Wiele osób uprawiających regularnie sport przyjmuje specjalne suplementy diety. Dostarczają one niezbędne składniki odżywcze, przez co wpływają na przyrost masy mięśniowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pierwszej kolejności wyklucz wszelkiego rodzaju słodyczne. Twój plan żywieniowy może wyglądać np, tak: 7:30, 7:20 - śniadanie, np. płatki z mlekiem, kanapka z serem... (ogranicz płatki kukurydziane, najzdrowsze są tak zwane płatki GÓRSKIE, ponieważ mają błonnik, ogranicz także nutellę i różne inne tego typu smakołyki... Możesz pić także herbatę bez cukru, lub kawę zbożową -jak lubisz) 10:30, 11 - drugie śniadanie, np. kanapka z serem, szynką, sałatą... Tradycyjny sandwitch. Jeżeli lubisz ketchup, majonez do tych kanapek, ogranicz je. Staraj się unikać jedzenia na drugie śniadanie wszelkich batonów, wafelków, drożdżówek. 15.00- ( w zależności do kiedy masz zajęcia szkolne) obiad- jest to jeden z największych posiłków w ciągu dnia, dlatego powinien mieć dużo witamin. Trudno mi teraz mówić, co miałabyś jeść na obiad... Jedz to, co zawsze... Aczkolwiek staraj się regularnie o tej samej godzinie codziennie. 16,00 - podwieczorek, np. jabłko, jogurt, gruszka, winogrono, galaretka, budyń itp. Unikaj słodyczy. 18.00- kolacja, np. banan, jogurt, wędzona ryba... Od razu mówie, że po 18 nie powinnaś już NIC JEŚĆ ;] Moja trenerka na początku zaleciła mi mniej więcej taką dietę. Wiem, że bardzo trudno wytrwać, ale wierz mi- warto. A tak z innej beczki, to a też trenuję lekkoatletykę, co prawda nie płotki, ale 100m płaskie xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sporcie ważne jest białko (do budowy mięśni). Ważna jest zbilansowana dieta białko, tłuszcze i węglowodany. Polecam wybrać się do dietetyka, on powinien Ci wszystko wytłumaczyć. A tak przy okazji, wcale nie musisz unikać fastfoodów - możesz zrobić sobie hamburgera, bo wołowina jest zdrowa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• Witam. Chcielibyśmy w najbliższym czasie zacząć przygotowania paczek świątecznych dla pracowników. Doradzicie gdzie mozńa zamówić takie paczki? Budżet na każdego pracownika to 300 zł
    • Znalezienie odpowiedniej sali nie zawsze jest takie proste, ale w większości miast teraz jest co najmniej kilka do wyboru. To na co warto zwracać uwagę to cena za osobę, menu oraz co obejmuje cena. Mi na przykład bardzo spodobała sie ta sala: http://www.swietlik.bytom.pl/imprezy/wesela.html gdzie w cenie są praktycznie wszystkie najważniejsze rzeczy i są do wyboru trzy ceny za menu i potrawy do wyboru. To na co trzeba na pewno zwrócić uwagę to wielkość sali w stosunku do ilości zapraszanych osób. Sala nie może być ani za małą, ani też za duża żeby nie świeciła pustkami.
    • Ja miałam 50 osób na ślubie i wybrałam tort złożony z trzech pięter. Wszystko dobrałam sama. Dekoracja znalazłam na tej stronie i wybrałam figurkę z parą młodą - wersję bardziej zabawną. Goście byli zachwyceni. Szkoda, że mam komputer w naprawie, bo chętnie pokazałabym Wam zdjęcia. 
    • Ja tam wolałabym nieco bardziej spersonalizowane zaproszenia. To jedyny taki dzień w życiu, więc wszystko powinno byc wyjątkowe. Na tej znalazłam świetne zaproszenia, które dostosują do Ciebie. Jeśli chcesz weselny wierszyk, to nie ma problemu, ale w zaproszeniach możesz napisać co tylko chcesz, a zostanie to wydrukowane. Czyż nie lepiej wyglądają zaproszenia z wydrukowanymi nazwiskami gości niż pisanymi ręcznie? Goście poczują się dużo bardziej wyjątkowo, wiem po sobie. Tak samo jest z winietkami. Nic tak nie szpeci weselnego stołu jak napisane ręcznie (zazwyczaj krzywo) imiona gości na winietkach. 
    • Najlepiej poszukać w internecie, to powinno dać jakieś ogólne pojęcie o tym, co jest dostępne i jakie są możliwości wyboru