• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
niteczka

Prezent dla Młodych zamiast kwiatów

46 postów w tym temacie

My mielismy zrobic zbiorke na pieselki, ale czasowo nie udalo nam sie tego zorganizowac, wiec poprosilismy o wino lub slodycze i w konsekwencji dostalismy cukierki, bombonierki, kilka butelek wina, wodke, ale przewaznie koperty do swineczki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eMi85, swietnie ;) U nas w koncu nie bylo zbiorki na Labradory bo nie bylo czasu, zeby to zorganizowac. A tesciowa powiedziala swojej rodzinie, zeby wino przyniesli, wiec nie chcielismy robic drugi raz zamieszania. W konsekwencji mam kilka butelek dobrego wina. Kilka rozdalismy juz, no i sa jeszcze cukierki :) Ale za tydzien zeni sie moj brat i tez nie wiem co zamiast kwiatow im podarowac. Oni wina nie pija w ogole. Slodyczy tez nie jedza i mam dylemat, bo jedziemy 240km na ten slub i na pewno kwiaty tego nie przezyja...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eMi85, ciekawy pomysl. Ale nie mam pojecia jakie ksiazki Ona lubi. Bo moj brat to raczej by sie ucieszyl jakby dostal jakas ksiazke z mechanika :D Ale O. niekoniecznie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi sie nie podoba ta moda, to uczy ludzi cwaniactwa, nie robi sie już nic dla samej przyjemności, nie dba się o oprawę, idzie się do przodu nie zważając na nic/na nikogo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niedawno byłam na weselu, gdzie para młoda poprosiła o karmę dla zwierząt zamiast kwiatów - po ślubie oddała całą karmę do schroniska. Osobiście uważam takie przedsięwzięcia za o wile bardziej celowe niż dawanie kwiatów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiktoryna, my tez mielismy taki pomysl. Nie tylko na karme, ale ogolnie na rzeczy dla ziwerzat, koce i inne gadzety, ktore mozna by podarowac. Ale niestety przez to, ze bylismy w PL 4 dni przed slubem nie zdarzylismy tego zorganizowac od strony formalnej. Ale ja uwazam, ze to jest swietny pomysl. Takie kwiaty to zawsze wydatek ok. 20zl wzwyz, a podarowac te 20zl dla pieskow jest o wiele lepszym rozwiazaniem. Osobiscie chcialam tez zrobic takie puszki i poprosic gosci, zeby zamiast kwatow powrzucali do tych puszek w miare mozliwosci 5,10 czy 20zl. A potem pieniazki bysmy podarowali jednej z fundacji zajmujacej sie ratowaniem Labradorow w potrzebie. Ale tez ze wzgledu na nasz pobyt w UK ciezko bylo to zorganizowac od strony formalnej. A szkoda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie to kasa najlepsza. No mogą też być alkohole. Wtedy młodzi małżonkowie jak idą w goście do kogoś, to zawsze mają co zabrać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• Z doświadczenia wiem, że samodzielne przygotowane zaproszenia nie zawsze są rozwiązaniem problemów i najlepszym wyjściem. Projektując zaproszenia samodzielnie należy mieć/należy pamięć o: 1. Korzystaniu z odpowiedniego programu graficznego, tutaj na pierwszy plan wychodzi Adobe InDesign, CorelDRAW - są to programy przygotowane specjalnie do przygotowywania projektów do druku. Opcję zamiany barw RGB na CMYK ma też Photoshop, jednak z darmowym GIMPem już się to nie uda. 
      Czemu to takie ważne?
      Jeżeli wyśle się do drukarni (szczególnie bardziej profesjonalnej) pliki w RGB to mogą tego nie wydrukować, lub poproszą o zamianę na CMYK. Jeżeli zostanie to wykonane jakimś prostym konwerterem, to kolory mogą się różnić. 
      2. Należy zaplanować spady - zaproszenia najczęściej mają inny rozmiar, niż standardowe rozmiary takie jak np. A4, A5 itp. więc arkusze należy odpowiednio przyciąć - trzeba to zaplanować. 
      3. Nie jestem przekonany, czy takie zaproszenia będą ciekawsze. Sprawdzałem całkiem niedawno jak wyglądają wzory i moim zdaniem szału nie ma
      4. W drukarni internetowej najbardziej opłacalne są duże nakłady, jak spojrzysz na cenę to tak od 200+ zaczynają być sensowne ceny. 
      5. To co wiem z doświadczenia, to fakt, że zawsze są jakieś zmiany na ostatnią chwilę - dodruk zaproszeń, zmiany w aktualnych zaproszeniach, zmiany osób towarzyszących, błędy w zaproszeniach np. zła odmiana nazwiska, literówka itp. W drukarni internetowej dla takich zaproszeń należy ponownie zamówić cały nakład, gdyż nikt nie wydrukuje Ci 1 - 2 zaproszeń - należy ponownie zamówić cały nakład. 6. W drukarniach internetowych nikt nie dodaje wstążek, kokardek, kotylionów i innych elementów dekoracyjnych. 7. Nie robią takich ładnych zaproszeń jak my

• Najlepiej jest takie zaproszeni zamówic samodzielnie. Proponowalabym je zaprojektować. W sieci jest bardzo wiele wzorów i takie zaproszenia na pewno będą o wiele ciekawsze niż zaproszenia kupowane gotowe. Polecam zajrzeć sobie tutaj: https://www.openprint.pl/ Jest to niedroga drukarnia, w której drukowałam swoje zaproszenia. Jakosć naprawdę dobra tak wiec nie zawiedziecie się! Realizacja była ekspresowa. 
    • Nic Ci nie będzie naprawdę, aczkolwiek nie wiem czy przypadkiem nie zdecydowałaś sie na zbyt mała dawkę.... Wydaje mi się,ze powinnaś przyjmować tego o wiele wiecej. Zerknij sobie na stronę: https://zdrowie.tvn.pl/a/owsiki-u-doroslych-przyczyny-i-objawy-owsikow-u-doroslych Opisane sa przyczyny oraz to jak sobie radzić. Powinnaś przyjąć lek zgodnie z zaleceniem z ulotki a będzie skuteczna jedynie odpowiednio duża dawka.Bo inaczej owsiki powrócą. Polecam rownież; regularne pranie odziezy i ręczników zmianę pościeli oraz napar z piołunu
    • Mam owsiki. Jak tylko poczułam swędzenie pomyślałam ze to wlasnie to choc nigdy wczesniej ich nie mialam. Natychmiast poszlam do lekarza i nastepnego dnia wzielam Vermox.Lekarka kazala powtorzyc dawkę (1 tabl) za 2 tyg. Nie minął pełny tydz a znowu poczulam lekkie swedzenie juz nie tak intensywne jak poprzednie. Przestraszylam sie i wzielam kolejna dawke, bo nie chcialam czekac jeszcze tydzen. (owsiki oczywiscie zauwazylam podcierajac sie nawilzana chusteczką) Stosuje sie do zalecen, piore, prasuje, uzywam tez recznikow papierowych i dbam o higiene jak zawsze zreszta. Niegdzie nie znalazłam odpowiedzi czy nic nie bedzie po tej dawce ktora sama sobie zaaplikowalam po tyg zamiast po dwoch.
    • Z bardzo dobrych - https://www.fryzomania.pl/loreal-volumetry-szampon-nadajacy-objetosc-wlosom-cienkim-300ml.html Działa, jest porządny, ale oczywiście trzeba w odpowiedni sposób z niego korzystać.