• Ogłoszenia

• Mathie

Nowa odsłona forum!   04.11.2016

Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl
Ewcia

Smoking, muszka, fular... czyli w czym mężczyzna do ślubu

31 postów w tym temacie

Witam

wydawało by się, że znalezienie odpowiedniej sukni dla panny młodej jest sprawą niełatwą, podczas gdy pana młodego ubierzemy w jakiś tam garnitur, muszkę, koszulę i po kłopocie. Nic bardziej mylnego. My panie mamy właściwie pełną dowolność w wyborze stroju podczas gdy męskim ubiorem rządzą dość sztywne zasady. Czy muszka pasuje do garnituru? Jaką koszulę wypada założyć do ślubu? Czy pan młody ma coś do wyboru poza muszką i musznikiem? Co to jest fular i jak wygląda plastron? Zapraszam do dyskusji na ten temat :)

Prośba do moderatora: Mati jeśli uważasz, że ten temat powinien być w innym dziale to go przenieś. Jakoś nie mogłam znaleźć lepszego miejsca:) Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ewa niech temat zostanie tutaj :)

Tym fularem to mnie zażyłaś. Znalazłem coś takiego w słowniku języka polskiego :

fular - chustka na szyję z tkaniny jedwabnej lub podobnej, noszona przez mężczyzn w epoce biedermeieru

Czyli to jakaś chustka jest. Według mnie najlepszą opcją dla faceta jest musznik. Krawat z miejsca odpada, bo to prawie na co dzień się nosi :P Jak się będę interesował tymi sprawami dokładniej, czyli bliżej ślubu to coś dopisze.

Czekam na dalsze wypowiedzi, które nam pomogą wybrać odpowiednią opcję. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak Fular to taka chusta pod szyję noszona do rozpiętej koszuli, dość awangardowa. Zakładana coraz częsciej także przez współczesnych mężczyzn. Mi osobiście się bardzo podoba ( mój chłopak ma odmienne zdanie ;) ). Choć muszę przyznać, że raczej nie każdemu mężczyźnie by pasowała. Podobno najlepiej zakładać go do marynarki surdutowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja musznik włożyłem. Innej opcji nie było :) Krawat to tak normalnie, mucha totalnie nie pasowałaby do mnie, a nie eksperymentowaliśmy z żadnymi fularami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wybacz Mathie ze o to porosze, ale czy jest możliwosc zebys wrzucił Wasze zdj tu? Waszego auta itd ? oczywiscie jak to nie jest mozliwe, to trudno. to chociaz napisz jakim autem jechaliscie (bo ja nie moge sie zdecydowac :P )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam wątek. Teraz w sprzedaży są tzw. krawaty kaskadowe (podobne do musznika ale mają długość krawata, więc nie trzeba już zakładać kamizelki). Moim zdaniem jest to też fajne rozwiązanie dla Pana Młodego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet niezły ten krawat. Patrzę, bo mój narzeczony kupił sobie garnitur i chce isc w krawacie bez kamizelki. Twierdzi ze i tak nie bedzie pozniej w tym chodzil i wsiowo sie w tym czuje. No coz nie bede mu narzucac, a w sumie to po czesci ma racje, bo po co ma lezec pozniej ta kamizelka w szafie. Tak wiec podrzuce mu ten krawacik, moze mu sie spodoba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrycja, Ana_87, dołączam do Waszego grona... Mój narzeczony od razu zaznaczył żadnej kamizelki... jak stwierdził "nie chcę wyglądać jak kelner na swoim ślubie" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój miał kamizelkę, ale nie taką typowo ślubną tylko szytą u p. Michałek i wyglądał bardzo elegancko :) Ale fakt faktem te białe błyszczące kamizelki ślubne wszędzie proponowane jakoś do mnie nigdy nie przemawiały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak u nas też muszka odpada... myślę ze dużo zależy od tego, jaki kto jest w czym mu dobrze... u nas nie ma mowy o kamizelce i o muszce, narzeczony wygląda w tym zwyczajnie śmiesznie ni jak mu to nie pasuje... a nie chce ani ja ani on robić z siebie kogoś kim nie jesteśmy i zakładać coś w czym źle się czujemy...dlatego też najprawdopodobniej zdecydujemy się na ciemny (ale chyba nie czarny) taliowany garnitur, bez kamizelki, z (może i oklepanym ale dla mnie nieśmiertelnym) eleganckim krawatem i biala koszula. Z kolei na poprawiny kupimy koszulę w innym kolorze/wzorze ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• FIRMY VIP

• TAKI Transport

TAKI Transport 0

Firma VIP
  • Ostatnie posty

• A co z ubraniami dla dzieci? Kupujecie je stacjonarnie czy korzystacie też ze sklepów internetowych jak ten - https://slippersfamily.com/baleriny-dla-dzieci? Sama zdecydowanie wolę kupować przez internet bo tak jest dużo szybciej i wygodniej. No i wybór ubranek czy bucików jest dużo większy niż u mnie na wiosce. Dzięki temu nie muszę jeździć do miasta za każdą potrzebą, tym bardziej że dzieciaki szybko wyrastają i trzeba co rusz kupować coś nowego.
    • Ja znalazłam bardzo fajne sposoby  na relaks na https://godzinadlasiebie.pl/tag/stres/ wiadomo że na każdego zadziała coś innego ale warto sobie poczytać i coś dla siebie odpowiedniego wybrać
    • jasne że może. U mnie zawsze było ok a potem dostałam alergii na większość kosmetyków. Cieni do powiek nie umiałam długo długo dobrych znaleźć. Ale kupiłam takie hipoalergiczne  i mineralne - Alilla  no i jest ok. 
    • Ja miałam makijaż w domu, tylko cienie do powiek dawałam swoje, bo mam jedne mineralne sprawdzone które mnie nie uczulaja - http://alilla.com/ I nie chciałam ryzykować z innymi  zwłaszcza że te są bardzo trwałe i nie musiałam się martwić ze się coś rozmarze
    • Hm... A może by tak popytać znajomych w tym obszarze tematycznym? Moim zdaniem to jest naprawdę dość dobre rozwiązanie