• Announcements

  • Mathie

   Nowa odsłona forum!   11/04/2016

   Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl

Klaudiusz

Members
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Klaudiusz

Profile Information

 • Gender Kobieta
 • Data ślubu 01/01/1970

Grupa

 • Firma / Osoba prywatna Osoba prywatna
 1. Własna mała gastronomia - trudny start

  ciekawe informacje
 2. Opłata za wydanie decyzji, ubezpieczenie na wypadek śmierci, nieszczęśliwego wypadku lub utraty pracy. Są również opłaty za różne czynności banku. Na przykład przy leasingu za każde pytanie policji, czy straży miejskiej kto jest kierowcą leasingowanego u nich pojazdu płaci się opłatę coś koło 100 zł. Są też opłaty wynikające z regulaminu kredytu. Możesz dostać kredyt gdy masz u nich konto, za które musisz płacić, musisz dokonywać jakiś przelewów w określonej kwocie. Są też opłaty z tytułu wpisu do hipoteki lub jego wykreślenia. Takie same opłaty są przy wpisie i wykreśleniu banku w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Bank pobiera też opłatę za pozwolenie wyjazdu samochodem za granicę i za każdą czynność która jest związana z obsługą samochodu. Na założenie haka holowniczego czy naprawę samochodu po wypadku bank musi wyrazić zgodę. Bank wskazuje również gdzie samochód może być ubezpieczony. Oczywiście takie ubezpieczenie obejmuje zawsze pełne AC. Nie przesłanie w terminie kopii polisy do banku również może narazić nas na dodatkowe koszty. W ubiegłym roku dużo mówiło się o zabronieniu bankom wymuszania ubezpieczenia przy każdym kredycie. To powoduje że musimy to robić w kilku miejscach w przypadku gdy bierzemy kilka kredytów. Rozwiązaniem ma być jedno ubezpieczenie. Przykładowo jeżeli jestem ubezpieczony na życie w firmie Uniqa https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-na-zycie to już nie muszę brać ubezpieczenia oferowanego przez bank. Niestety coś cicho się zrobiło z tym pomysłem. .
 3. Parapet z Białegostoku

  Drewniane i metalowe nie bardzo mi się podobają. Za to świetnie wyglądają te z konglomeratu. To doskonała alternatywa dla parapetów z kamienia naturalnego. U mnie w domu były parapety z lastryka. To była całkowita porażka. Na szczęście położyliśmy na nie płytki kamieniopodobne http://www.myway-paradyz.com/plytki/kamieniopodobne . Świetnie do tego pasuje agat. Natomiast parapet zewnętrzny z blaszyska zamieniliśmy na płytki klinkierowe.
 4. Szukam fajnych lamp

  Nie wiem co to są fajne lampy. Ja wymieniam u siebie w domu oświetlenie na LED-owe. Jest przede wszystkim tanie i energooszczędne. Stylistyka lamp jest nowoczesna, ale bez przesady. Podobają mi się też zwykłe taśmy LED-owe samoprzylepne http://greenie-world.com/pl/ . Przecież źródło światła nie musi być celebrowane jakimiś oprawkami. Taka listwa LED-owa może być umieszczona wszędzie. Przyklejona od spodu szafek pod sufitem za jakąś listwą ozdobną. Nie wiem czy źródłem światła powinien być ciągle zakurzony żyrandol.
 5. Budowa, remont, przeprowadzka :)

  Mimo całej tej zawieruchy z dostawami z Rosji nadal gaz ziemny jest jednym z najtańszych paliwem do ogrzewania naszych mieszkań. By go używać w naszych domach niezbędna jest sprawna instalacja gazowa i wentylacyjna. O ile możemy zadbać o naszą instalację gazową, to z odpowiednią wentylacją i przewodami kominowymi nie zawsze się da. Tak było w moim przypadku. Co prawda mogłem ratować tary komin wkładając do niego rurę z kwasówki, ale podpowiedź znalazłem podczas pobytu na Słowacji. Tam do ogrzewania domów powszechnie używa się grzejników gazowych podokiennych z zamkniętą komorą spalania. Grzejnik pobiera powietrze potrzebne do spalania gazu z zewnątrz budynku, przez podwójną rurę umieszczoną w ścianie. W środku tej rury jest rura która odprowadza spaliny. Dzięki temu w pomieszczeniu mieszkalnym nie ma żadnych spalin i nie jest duszno. Takie pomieszczenie nie wymaga żadnej dodatkowej instalacji wentylacyjnej niż normalna wynikająca z eksploatacji pomieszczenia. Producentem tych urządzeń jest poznańska Mora Polska https://aleo.com/pl/firma/15816986
 6. karnawał na statku

  Często mamy mało czasu i jesteśmy zagonieni dniem powszednim. Może właśnie to dobra okazja by uczcić karnawał odjazdowym szaleństwem podróży jak na transatlantyku. Dobrą zabawę, wykwintne menu proponują dla zakochanych Stena Line linie promowe wożące nas do Szwecji http://www.stenaline.pl/do-szwecji . Szampańska zabawa w nietypowej scenerii. Ciekawy program imprez towarzyszących. To chyba dobry pomysł by zaszaleć chociażby na weekend. Do tego armator na Walentynki w dniach 13 i 14 lutego przygotował promocję dla zakochanych. W tych dniach płaci tylko jedna osoba.