• Announcements

  • Mathie

   Nowa odsłona forum!   11/04/2016

   Od dzisiaj dostępna jest nowa wersja forum. U starych użytkowników może pojawić się problem z hasłem - jak nie będzie działało trzeba go przywrócić. Wszystkie uwagi proszę kierować na adres kontakt@weseleradom.pl

Lusia

Members
 • Content count

  262
 • Joined

 • Last visited

 1. Dziecko- poród

  hej, znacie ginekologa - położnika, który przyjmuje w soboty w Radomiu, którego możecie polecić?
 2. Co zmienić na forum?

  mnie przeraża liczba postów reklam na tematy nie związane w ogóle ze ślubem. Jest masa użytkowników, którzy już mają kilkadziesiąt postów i niemal w każdym jest reklama czegoś np. telefonu, kredytu, ubezpieczenia, właścicie wszystkiego. W dodatku albo współpracują ze sobą, albo mają kilka loginów be schemat jest ten sam. Ktoś zakłada wątek niewinnie pyta, kto poleca np. jaki mebel kupić, a za chwilę ktoś odpowiada usłużnie polecając konkretną firmę i dodając link do strony tejże firmy. Szkoda bo forum fajne i zaglądam na nie, mimo że od mojego ślubu upłynęło już 5 lat.
 3. problem z salą-pomocy!!!!

  Temat dla vivanto raczej już zamknięty, bo datę ślubu miała na 2011 rok, ale ponieważ ktoś temat wznowił, to chciałam tylko zauważyć, że należy ostrożnie podchodzić do ewentualnej krytyki właścicieli sali, którzy domagają się zapłaty za umówioną liczbę gosci. Wyobraźcie sobie, że ktoś zamawia salę na 300 osób, mówi, że gości będzie 200 a ostatecznie przychodzi 100 osób. Właściciel w tym terminie potencjalnie mógł wynająć salę na 300 osób, albo przaynajmniej na 200 i osiągnąć znacznie większy zysk. Jeśli przychodzi mniej osób niż umówiono, ponosi stratę w postaci utraty spodziewanych korzyści. To jest skrajny przykład ale trzeba mieć to na uwadze i liczyć gości realnie, tj. np. czy zazwyczaj przychodzą na inne wesela, czy to bliska rodzina itd. Nie do końca jest tak jak piszecie, że zaproszenie na wesele to zaszczyt. Wybranie się na wesele to też spory koszt ( prezent, kwiaty, ubranie, buty, inne dodatki, fryzjer, kosmetyczka, dojazd/przyjazd, nawet jak nie wszyscy ponoszą wszystkie z w/w kosztów to suma i tak jest spora)i to jest częsta rzeczywista przyczyna odmów.
 4. Godzina ślubu

  właśnie u nas tak było że około 30 osób zostało aż do 9, mimo, że orkiestra już skończyła. Szczerze to najdłuższe wesele na jakim kiedykolwiek byłam, ale w sumie nas to cieszy, że goście się na tyle dobrze bawili, że nie śpieszyli się do wyjścia. W końcu moja mama i teściowa obwieściły koniec. Szczerze to nie czułam się zmęczona, ale potem juz tak. Zanim poszliśmy spać zaczeliśmy jeszcze pogaduszki, bo byliśmy pełni emocji i w efekcie snu było bardzo mało - bo o 15 już zaczynaliśmy poprawiny. wiecie co jeszcze nie byłam na weselu które wg. mnie zaczęło się za późno - tzn. nawet 19 wg. mnie nie jest taką godziną (o późniejszych się nie wypowiadam, bo nie byłam na takim) ale czasem jak się trafi w lato wyjątkowo gorący dzień, to wczesny ślub potraf być męczący, nawet jeśli na sali jest klimatyzacja.
 5. Godzina ślubu

  My chcieliśmy 18 ale była już zajęta, została 17 i 19 i w sumie 17 jakoś tak została po sugestii od strony księdza. Wesele nie skończyło się przed czasem bo trwało aż do 9. orkiestra skończyła grać około 6, a mimo to zostało sporo gości chętnych do zabawy i leciała muzyka z głośnika. Na 17 moim zdaniem spokojnie da się wyrobić. wg. mnie późniejsze godziny też są okey. Natomiast 16 jest już problematyczna, bo nie chodzi tylko o nasze przygotowania, ale trzeba pamiętać, że niektórzy goście mogą jeszcze w sobotę pracować. Byłam też na 2 ślubach w Warszawie w godzinach dużo wcześniejszych, dokładnie nie pamiętam ale chyba koło godziny 12. Młodzi to rozwiązali tak:w pierwszym przypadku po ślubie wszyscy goście się rozeszli i spotkali ponownie wieczorem na weselu, w drugiem bezpośrednio po ślubie młodzi zaprosili na obiad - przyjęcie było w związku z tym krótsze. .
 6. sesja ciążowa- szukam tanio

  agagwiazdeczka jak byś miała informacje o cenie takiej sesji to podziel się. Fajne są te sesje brzuszkowe.
 7. Dziecko- poród

  jesteśmy po USG 3D, które robiliśmy w gravmedzie p. Foryś.Szczerze to 90 % badania odbywało się w 2D badania organów wewnętrznych wszystkie. w mojej skromnej ocenie laika to 3D/4D daje tyle, że można zbadać również zewnętrzne organy, widać było u nas głównie główkę i rączki. plus jest taki, że o ile w 2D bardziej musimy wierzyć badającemu na słowo, a w 3D coś sami możemy rozróżnić, ale wiadomo tylko jeśli chodzi o ciągłość warg, budowę nosa, symetryczność gałek ocznych, ukształtowanie rączek, nóżek. Dostaliśmy dokładny opis i to też poczytuję na zaletę, bo z opisu USG w 12 tyg. to ja nie wiele mogłam wywnioskować. Więcej wyniosłam wtedy z tego co mówił lekarz przy badaniu, ale w emocjach nie wszystko się pamięta. dostaliśmy oczywiście zdjęcia i płytkę z nagraniem, więc mogliśmy się pochwalić przed przyszłymi dziadkami. Ogólnie jestem zadowolona, ale już nie będę korzystać w dalszym biegu ciąży, raz mi wystarczy. Mój mąż uważa że 2D byłoby wystarczające, ale skoro mnie uspokoiło 3D to warto było iść. i przy okazji okazało się, że będziemy mieli syna
 8. Dziecko- poród

  underthesnow dzięki, że się odezwałaś. Ja dość często bywam w Krakowie ale nigdy nie byłam tam u lekarza stąd musiałam zrobić mały research, żeby wiedzieć gdzie można się kierować. Agagwiazdeczka jeśli można spytać ile kosztuje wizyta u dr Bator ? w którym szpitalu jest położnikiem? pytam, bo czasem się zastanawiam nad zmianą mojego lekarza prowadzącego.
 9. Dziecko- poród

  czytam trochę na forach o szpitalach o Krakowie, choć szykuje się do porodu u nas. Jednak parę dni przed terminem prawdopodobnie będę w Krakowie wiec chciałam się dowiedzieć co i jak w razie rozpoczęcia akcji porodowej gdzie jechać. No i upatrzyłam sobie, że w razie czego będę rodzić w prywatnej klinice Ujastek ale takiej która ma podpisany kontrakt z NFZ i nie trzeba za poród płacić. Mają dni otwarte i można wejść sobie wszystko obejrzeć. Z tego co piszą tam dziewczyny to bez płacenia można na żądanie dostać znieczulenie, nie ma problemów z porodem rodzinnym. sale 2-3 osobowe.bardzo dobre opinie o położnych. Nie ma też dyżurów i obawy czy przyjmą. Można prosić o rozmowę z psychologiem i porady dotyczące laktacji. Ponadto mimo ze klinika prywatna to bardzo dobrze wyposażona neonatologicznie. Do tego możliwość porodów w wodzie i wybór położnej - ale to już dodatkowo płatne. Jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że kiedyś taki standard będzie w Radomiu. na usg 3d zapisałam się do gravmedu. zapisują na soboty, cena 250 zł. Jak będę po to napiszę wrażenia.
 10. Dziecko- poród

  a jeszcze jedno. Dzieci większości z nas skorzystają z sprzętu zakupionego przez WOŚP. Prawdopodobnie skorzystały również twoje dzieci Majka. bo dzięki WOŚP praktycznie wszystkie noworodki mają badania pod kontem wad słuchu. Niby niewiele, a jednak wcześniej tego nie było. Przepraszam, że wracam do tematu. postaram się więcej nie spamować.
 11. Dziecko- poród

  hmmm... mogłabym wypunktować czemu się nie zgadzam z przytoczonymi w artykule do linku tezami, które niestety nie są oparte na żadnych danych tylko po co? nikt nie musi tłumaczyć dlaczego jedne fundacje wspiera innych nie, a już próby jakiejś konkurencji pt. dajcie na caritas, a nie na WOŚP są dla mnie dziwne. Osobiście biorę udział np. w świątecznej paczce, w zbiórkach caritasu, PAH, monar, WOŚP, a 1% podatku przekazuję na jeszcze inne fundacje, co roku inną. i nie uważam, żeby chociaż złotówka z tego co przekazałam, była źle wydana. mnie nie interesują poglądy Owsiaka (bo z poglądami żadnego człowieka nie zgadzam się w 100 %) czy jego wygląd czy przystanek woodstock na którym na marginesie nigdy nie byłam, a chętnie bym się wybrała (nie pije, nie palę, nigdy nie próbowałam narkotyków, 1 partner seksualny, nie jestem w sekcie), bo to nie jest zbiórka na Owsiaka tylko na WOŚP. a na co idą pieniądze jest jawne, odsyłam do sprawozdań, a nie gołosłownych twierdzeń. Interesuje mnie to, że prawdopodobnie będę rodzić w Radomiu. Tu mieszkam i będę jeszcze jakiś czas. i będę popierać każdego rękami i nogami kto sprawia, że będzie to bezpieczniejsze dla mojego dziecka. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała korzystać z tego sprzętu, ale szansa na to, jest dużo większa, niż to że kiedyś będę korzystać z pomocy innych fundacji.
 12. Dziecko- poród

  w niedzielę odbędzie się kolejny finał WOŚP, chciałabym zachęcić do wzięcia w nim udziału w tym wątku, z tego względu, że większość sprzętu trafia na oddziały dziecięce. Dodam, że po XX finale (zakupy i rozliczenia po ostatnim XXI jeszcze są w toku) do Radomia trafił aparat USG, inkubator zamknięty, kardiomonitor, respirator noworodkowy, aparat IF. Łączna wartość sprzętu z poprzednich finałów, który trafił do Radomia to (jeśli się nie pomyliłam w rachunkach) 2.394.671,83 zł. Dla mnie to jest konkret i ważna informacja biorąc pod uwagę oczekiwanie na dzidziusia. źródło danych: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/szpitale-20final.pdf, http://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet
 13. Dziecko- poród

  witajcie po przerwie. Ostatnio w związku z oczekiwaniem na dzieciątko zaczęłam się interesować usg, a mianowicie czy warto zrobić usg 2d, a może 3d lub 4d. Pytałam mojego ginekologa i on jakoś nie zachęcał mnie ani nie zniechęcał. Widziałam, że w tym wątku też poruszamy był ten temat. Wobec czego załączam link który pomógł mi podjąć decyzję http://www.ciazowy.pl/artykul,2d-3d-4d-jakie-usg-dla-ciebie,1058,1.html i teraz mam pytanie do Was, gdzie w Radomiu warto się zapisać na usg 3d lub 4d ? jakie są ceny?, chciałabym, żeby wykonał je ktoś kto już od jakiegoś czasu pracuje na takim sprzęcie i potrafi dobrze wykorzystać go. Wiem, że już była o tym mowa ale wątek sie rozrósł więc pozwolę sobie odświeżyć temat.
 14. SZLACHETNA PACZKA 2014 RADOM

  Ja chętnie się do łącze. Może do tego węgla, chyba że już macie uzbieraną konieczną sumę, to wtedy coś innego zorganizuje. Proszę o kontakt na priv.
 15. Dziecko- poród

  madzia123 współczuję Ci bardzo.. sama to przechodziłam kilka miesięcy temu. mam nadzieję, ze już dochodzisz do siebie, zarówno fizycznie jak i psychicznie.